Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 28~29.11.2020

  • Maciej Gładysz zwyciężył w klasyfikacji generalnej kategorii MINI w Pucharze WSK Open na torze Adria, a Jan Przyrowski w niej zajął 5 miejsce.
  • Karol Pasiewicz zdobył podium w klasyfikacji generalnej WSK Open zajmując 3 miejsce w kategorii OK Junior, natomiast Tymoteusz Kucharczyk uplasował się na 5 miejscu w tej kategorii.
  • Franz Dziwok dwukrotnie sięgnął po drugie miejsce w wyścigach Porsche Sprint Challenge w Bahrainie w klasie GT4.

Ponadto w pod-klasyfikacji aut GT4 – Central Europe – Franz wygrał oba wyścigi.

  • Robert Kubica zaliczył świetny występ w pierwszym treningu przed GP Bahrainu planując się na 13 miejscu i wyprzedzając partnera z zespołu Antonio Giovinazziego o 0,164 sekundy.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Formuła 1

  • Robert Kubica #88
    • FP1 – 13/20

Porsche Sprint Challenge

  • Franz Dziwok #49
    • Q – 2/6 w GT4, 13/17 w generalce
    • R1 – 2/6 w GT4, 11/17 w generalce
    • R1 – 2/6 w GT4, 13/17 w generalce

Klasyfikacja generalna WSK Open Cup

  • MINI
    • Maciej Gładysz – miejsce 1
    • Jan Przyrowski – miejsce 5
    • Juliusz Ociepa – miejsce 39
    • Adrian Potępa – miejsce 41
    • Marcel Kasprzycki – miejsce 41
    • Rafał Paprota – miejsce 41
  • OK Junior
    • Karol Pasiewicz – miejsce 3
    • Tymoteusz Kucharczyk – miejsce 5
    • Gustaw Wiśniewski – miejsce 35
  • OK
    • Kuba Rajski – miejsce 19

Źródła: gt3me.com, wskarting.it, formula1.com, facebook.com/Alfaromeoracing

#Bah_int_circuit

#Lechnerracing

Kategorie
Zakończone wydarzenia

WSK Open Cup – Adria

[Aktualizacja – wyniki]

Klasyfikacja generalna WSK Open Cup

  • MINI
    • Maciej Gładysz – miejsce 1
    • Jan Przyrowski – miejsce 5
    • Juliusz Ociepa – miejsce 39
    • Adrian Potępa – miejsce 41
    • Marcel Kasprzycki – miejsce 41
    • Rafał Paprota – miejsce 41
  • OK Junior
    • Karol Pasiewicz – miejsce 3
    • Tymoteusz Kucharczyk – miejsce 5
    • Gustaw Wiśniewski – miejsce 35
  • OK
    • Kuba Rajski – miejsce 19

[Aktualizacja – wyniki]

W najbliższy weekend odbędą się finały prestiżowej imprezy kartingowej: WSK Open Cup na włoskim torze Adria. Wśród uczestników nie zabraknie czołówki polskich kierowców:

W kategorii MINI:

  • Maciej Gładysz #521
  • Jan Przyrowski #552
  • Marcel Kasprzycki #557
  • Rafał Paprota #512
  • Juliusz Ociepa #548
  • Adrian Potępa #564

W kategorii OK Junior:

  • Tymoteusz Kucharczyk #320
  • Karol Pasiewicz #319
  • Gustaw Wiśniewski #329

W kategorii OK:

  • Kuba Rajski #217

Harmonogram wyścigów finałowych:

Niedziela:

  • 11:30 – OK – finał 1
  • 12:00 – OKJ – finał 1
  • 12:30 – MINI – finał 1
  • 14:30 – OK – finał 2
  • 15:00 – OKJ – finał 2
  • 15:30 – MINI – finał 2

Wydarzenie można śledzić na:

Źródła: wskarting.it, facebook.com/wskpromotion

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Champions of the future Runda 1 – Zuera

[Aktualizacja – Wyniki]

  • MINI
    • Maciej Gładysz – miejsce 5 na 20 w Finale
    • Franciszek Lassota – miejsce 16 na 20 w Finale
  • OK Junior
    • Karol Pasiewicz – miejsce 10 na 36 w Finale
    • Tymoteusz Kucharczyk – miejsce 17 na 36 w Finale
  • OK
    • Oliwier Pyłka – miejsce 23 na 36 w Finale

[Aktualizacja – Wyniki]

Na hiszpańskim torze Zuera odbędzie się w najbliższy weekend perwsza runda nowej serii kartingowej „Champions of the future”

W zawodach weźmie zapewne udział grupa polskich kartingowców – najprawdopodobniej:

  • Maciej Gładysz,
  • Franciszek Lassota,
  • Tymoteusz Kucharczyk,
  • Karol Pasiewicz,
  • Oliwier Pyłka.

Źródła: facebook.com/Championskarting, championskarting.com

Kategorie
Zakończone wydarzenia

WSK Euro Series Runda 1 – Sarno

Ledwo opadł kurz po finałach Super Masters Series, a już przed nami pierwsza runda WSK Euro Series na torze Sarno w okolicach Neapolu.

W prawdzie nie ma jeszcze listy startowej, ale w zawodach weźmie zapewne udział grupa polskich kartingowców – najprawdopodobniej:

W kategorii MINI:

  • Jan Przyrowski,
  • Maciej Gładysz,
  • Piotr Czaja.

W kategorii OK Junior:

  • Tymoteusz Kucharczyk,
  • Karol Pasiewicz.

Wydarzenie można śledzić na stronie organizatora:

www.wskarting.it

Źródła: wskarting.it, facebook.com/wskpromotion

Kategorie
Zakończone wydarzenia

WSK Super Master Series Runda 3 i 4 – Adria, Włochy

Już w przyszłym tygodniu rusza zrewidowany kalendarz prestiżowej serii wyścigów WSK i to od razu z podwójną rundą, która zakończy cykl Super Master Series.

W zawodach weźmie czołówka młodego pokolenia polskich kartingowców:

W kategorii MINI:

  • Jan Przyrowski – z nr 551,
  • Maciej Gładysz – z nr 531,
  • Piotr Czaja – z nr 627.

W kategorii OK Junior:

  • Tymoteusz Kucharczyk – z nr 343,
  • Karol Pasiewicz – z nr 358.

Finały rundy trzeciej odbędą się w sobotę: OKJ o 15:30, MINI o 16:00 natomiast rundy czwartej w niedziele: OKJ o 15:00, MINI o 15:30

Wydarzenie można śledzić na stronie organizatora:

www.wskarting.it

Źródła: wskarting.it

Kategorie
Aktualności

Wyniki: WSK Super Master runda 2 – najlepszy z Polaków Kucharczyk ponownie ociera się o podium

Data: 21 – 23 luty 2020 r.

Miejsce: South Garda Karting – Lonato – Włochy

W drugiej rundzie elitarnej, międzynarodowej serii WSK Super Master Series Polskę reprezentowało 16 zawodników. Najwyżej spośród naszych kierowców dotarł Tymoteusz Kucharczyk, który zajął 4 miejsce w finale kategorii OK Junior. Tydzień temu na tym samym torze w 25′ Winter Cup Tymek również zajął 4 miejsce, trzymamy zatem kciuki i czekamy na podium 😉 .

Wyróżnić należy również świetną postawę: Jana Przyrowskiego, który zajął 5 miejsce w finale MINI, Karola Pasiewicza – 5 miejsce w finale OK Junior oraz Macieja Gładysza – 12 miejsce w finale MINI (gigantyczny awans o 17 pozycji względem pozycji startowej).

Poniżej wyniki wszystkich polskich kierowców:

Kategoria MINI (6 Polaków – łącznie 108 kierowców):

MiejsceImię i Nazwisko
4Jan Przyrowski
12Maciej Gładysz
41Juliusz Ociepa
65Franciszek Lassota
80Marcel Kasprzycki
88Rafał Paprota

Kategoria OK Junior (5 Polaków – łącznie 97 kierowców):

MiejsceImię i Nazwisko
4Tymoteusz Kucharczyk
5Karol Pasiewicz
31Kacper Sztuka
65Gustaw Wiśniewski
83Franciszek Halatnik

Kategoria OK (3 Polaków – łącznie 88 kierowców):

Miejsce Imię i Nazwisko
39Jakub Rajski
53Marcel Kuc
83Jerzy Spinkiewicz

Kategoria KZ2 (2 Polaków – łącznie 77 kierowców):

Miejsce Imię i Nazwisko
20Dawid Liwiński
59Hubert Kowalczyk

Źródła: wskarting.it, facebook.com/jasprzyrowski, facebook.com/gladysz.maciej,facebook.com/profile.php?id=100008277016622, facebook.com/tymek.kucharczyk/, facebook.com/BirelART, facebook.com/tony.kart.official

Kategorie
Zakończone wydarzenia

WSK Super Master Series Runda 2 – Lonato, Włochy

Na włoskim torze South Garda Karting zobaczymy w najbliższy weekend aż 16 polskich kartingowców, którzy będą walczyć ze światową czołówką tego sportu w czterech kategoriach:

Kategoria MINI (6 Polaków – łącznie 108 kierowców):

L.p. Imię i Nazwisko nr startowy Zespół
1.Maciej Gładysz#531Parolin
2.Jan Przyrowski#551AVracing
3.Marcel Kasprzycki#572AVracing
4.Juliusz Ociepa#588KRK Racing
5.Franciszek Lassota#603CRG S.P.A.
6.Rafał Paprota#607V-kart Racing Team

Kategoria OK Junior (5 Polaków – łącznie 97 kierowców):

L.p. Imię i Nazwisko nr startowy Zespół
1.Kacper Sztuka#317Ward Racing
2.Gustaw Wiśniewski#329Forza Racing
3.Tymoteusz Kucharczyk #343BirelART Racing
4.Franciszek Halatnik#355Jastrzebski Racing
5.Karol Pasiewicz#358Tony Kart Racing

Kategoria OK (3 Polaków – łącznie 88 kierowców):

L.p. Imię i Nazwisko nr startowy Zespół
1.Marcel Kuc#213Uniq Racing
2.Jerzy Spinkiewicz#238Uniq Racing
3.Jakub Rajski#268Jastrzebski Racing

Kategoria KZ2 (2 Polaków – łącznie 77 kierowców):

L.p. Imię i Nazwisko nr startowy Zespół
1.Hubert Kowalczyk#61Jastrzebski Racing
2.Dawid Liwiński#73BirelART Racing KSW

Harmonogram:

  • 21.02.2020r. (piątek) – Treningi kwalifikacyjne i wyścigi eliminacyjne (Heat)
  • 22.02.2020r. (sobota) – Wyścigi eliminacyjne (Heat)
  • 23.02.2020r. (niedziela) – Wyścigi eliminacyjne Półfinały i Finały:
    • 11:50 – półfinały KZ2
    • 12:30 – półfinały OK
    • 13:10 – półfinały OKJ
    • 13:50 – półfinały MINI
    • 14:35 – finał KZ2
    • 15:05 – finał OK
    • 15:35 – finał OKJ
    • 16:05 – finał MINI

Wydarzenie można śledzić na stronie organizatora:

www.wskarting.it

Źródła: wskarting.it

Kategorie
Aktualności

Wyniki: 25′ Winter Cup – Kucharczyk i Gładysz blisko podium

Data: 13-16.02.2020r.

Miejsce: South Garda Karting – Lonato – Włochy

Aż osiemnastu kierowców kartingowych reprezentowało Polskę w 25 edycji Winter Cup we włoskim mieście Lonato. Najlepsze wyniki osiągnęli: Tymoteusz Kucharczyk w kategorii OK Junior oraz Maciej Gładysz w kategorii MINI – obaj zajęli 4 miejsca w finałach, ocierając się o podium.

Pięknie jechali również: Jan Przyrowski, który zajął 12 miejsce w finale MINI oraz Karol Pasiewicz, który po półfinałach (super heat) zajmował wysokie 9 miejsce, a w finale przedarł się, aż na 2 pozycję, jednak został zdyskwalifikowany po zakończeniu wyścigu za nieregulaminową „naprawę” zderzaka po przekroczeniu linii mety.

Poniżej wyniki wszystkich polskich kierowców:

Kategoria MINI (10 Polaków – łącznie 64 kierowców):

  • Maciej Gładysz – 4 –
  • Jan Przyrowski – 12 –
  • Rafał Paprota – 26 –
  • Franciszek Czapla – 27 –
  • Iwo Beszterda – 32 –
  • Oliwer Kobiela – 34 –
  • Antoni Kosiba – 39 –
  • Serafin Derzyński – 50 –
  • Marek Piórkowski – 53 –
  • Marcin Fice – 59 –

Kategoria OK Junior (2 Polaków – łącznie 84 kierowców):

  • Tymoteusz Kucharczyk – 4 –
  • Karol Pasiewicz – zdyskwalifikowany –

Kategoria OK (3 Polaków – łącznie 85 kierowców):

  • Marcel Kuc – 27 –
  • Jerzy Spinkiewicz – 48 –
  • Olaf Tyrakowski – 64 –

Kategoria KZ2 (3 Polaków – łącznie 68 kierowców):

  • Kacper Nadolski – 50 –
  • Franciszek Palmirski – 54 –
  • Igor Lejko – 61 –
Powtórkę finałowych wyścigów można obejrzeć poniżej

Źródła: southgardakarting.it, facebook.com/jasprzyrowski, facebook.com/gladysz.maciej,facebook.com/profile.php?id=100008277016622, facebook.com/tymek.kucharczyk/