Kategorie
Zakończone wydarzenia

TCR Estern Europe – Runda 4: Grobnik

[Aktualizacja – wyniki]

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 14
  • Bartosz Groszek #1:
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P2
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P7
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 2: DNF
  • Sebastian Kołakowski #55:
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig 1: P11
    • Wyścig 2: DNF

[Aktualizacja – wyniki]

Seria TCR Eastern Europe będzie się ścigać w ten weekend na chorwackim torze Grobnik. Wystąpią:

  • Bartosz Groszek #1 za kierownicą Audi RS3 LMS TCR z zespołem Hornak-Aditis
  • Tomasz Rzepecki #2 za kierownicą VW Golfa GTI TCR z zespołem Basenhurt A&T Racing
  • Sebastian Kołakowski #55 za kierownicą Hondy Civic Type R FK2 TCR z zespołem Honda Wyszomirski Racing
  • Jakub Wyszomirski #77 za kierownicą Hondy Civic Type R FK2 TCR z zespołem Honda Wyszomirski Racing

Harmonogram:

  • Piątek
    • 17:05 – Trening
  • Sobota
    • 10:00 – Kwalifikacje
    • 14:45 – Wyścig 1 (25 minut)
  • Niedziela
    • 11:50 – Wyścig 2 (25 minut)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 10~13.06.2021

Czas na podsumowanie tego bogatego w motorsport w wykonaniu Polaków weekendu:

  • Sobota w Porsche Sprint Challenge CE przyniosła serię trzech podiów w generalce klasy GT4 i dwa zwycięstwa w klasyfikacji Pro-Am dla Franza Dziwok, który startował w dwóch wyścigach sprinterskich (P1 i P2 w Pro-Am) oraz w wyścigu długodystansowym „100 Miles of Slovakia” wraz z Florianem Janits (P1 w Pro-Am). Nasz kierowca objął po tym weekendzie prowadzenie w klasyfikacji generalnej GT4 Pro-Am serii.
  • Całkiem nieźle radziła sobie też polska ekipa niebieskiego Caymana nr 64 czyli Maciej Walenda i Tomasz Lach zwyciężająca w nielicznej klasyfikacji Am.
  • Z bardzo dobrej strony pokazał się w drugiej rundzie tego sezonu ADAC GT Masters Igor Waliłko, który zajął dwukrotnie miejsce na podium (2x P3) w klasyfikacji młodych zawodników (Junior)
  • Polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim zajęli wysokie piąte miejsce w klasie LMP2 w 8 godzinnym wyścigu mistrzostw świata WEC na portugalskim torze w Portimao.
  • Polscy kierowcy walczyli zaciekle w czołówce Swift Cup Europe (w stawce aż 26 samochodów) na austriackim Salzburgringu: Maciej Banaś nie schodził z podium i zgarnął puchar za P2 i dwa puchary za P3 w generalce, Aleks Sówka rozkręcał się w trakcie weekendu i zajął P10, P5 i P4, Kamil Serafin w pierwszym wyścigu był na P5, niestety w drugim wyścigu doszło do groźnego incydentu: węgierski kierowca brutalnie uderzył na dohamowaniu w tylny zderzak Kamila (został za to zdyskwalifikowany z wyścigu) i polski zawodnik wylądował w bandzie, na szczęście wyszedł z tego bez szwanku, jednak samochód mocno ucierpiał.
  • Na torze w Poznaniu Bartosz Groszek startujący gościnnie w TCR Eastern Europe odniósł dość niespodziewane zwycięstwo w drugim wyścigu weekendu, w pierwszym był na P8.
  • Świetnie radzili sobie w tych wyścigach również Szymon Jabłoński (P3 i P4) oraz Tomasz Rzepecki (P4 i P7)
  • Dużego pecha miał natomiast Łukasz Stolarczyk, który do pierwszego wyścigu ruszał z problemami na starcie a drugiego nie udało się ukończyć.
  • Marcin Jedliński zaliczył „hattrick” w ESET Cup Series zwyciężając swoim Mercedesem AMG GT3 na torze w Poznaniu w dwóch wyścigach sprinterskich i w wyścigu długodystansowym.
  • W klasie GTC zwyciężył również w pierwszym wyścigu sprinterskim Adam Rzepecki w Porsche 911 GT3 Cup.
  • Podium (P2) w klasyfikacji Junior złapał również Szymon Ładniak w drugim wyścigu ADAC TCR Germany.
  • Niestety był to dość pechowy weekend dla naszych motocyklistów. Paweł Szopek złapał kontuzje stopy w treningach w World SBK, nasze ekipy w 24h Motos: Wójcik Racing Team i Team LRP Poland miały liczne problemy w wyścigu, a szkoda bo miały obiecujące tempo. Sytuację ratuje 5 miejsce Piotra Biesiekirskiego w pierwszym wyścigu FIM CEV (w drugim niestety DNF) oraz dobra postawa braci Pawelec w European Talent Cup.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: w tym klas. HyperCar: 4, LMP2: 11
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P5 oraz P2 w LMP2
    • Trening 2: P3 oraz P3 w LMP2
    • Trening 3: P6 oraz P3 w LMP2
    • Kwalifikacje: P9 oraz P6 w LMP2
    • Wyścig: P8 oraz P5 w LMP2

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 26, w tym klas. 1.4T: 21, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: DNS
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P3
    • Wyścig 3: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P11
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P4

Brytyjska F4

  • Ilość samochodów: 16
  • Roman Biliński #31:
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: P12

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 8 ( Pro: 1, ProAm: 5, Am: 2)
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P1 w Am

ADAC GT Masters

  • Ilość samochodów: 27 w tym klas. Junior: 11
  • Igor Waliłko i Jules Gounon #13
    • Trening 1: P6 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P24 oraz P9 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P6 w Junior (Waliłko)
    • Wyścig 1: P13 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P3 w Junior (Gounon)
    • Wyścig 2: P8 oraz P3 w Junior

ADAC TCR Germany

  • Ilość samochodów: 20 w tym klas. Junior: 5
  • Albert Legutko #17
    • Trening 1: P10 oraz P3 w Junior
    • Trening 2: P17 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 2: DNS
  • Szymon Ładniak #21
    • Trening 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Trening 2: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P18 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 2: P10 oraz P2 w Junior

ADAC GT4 Germany

  • Ilość samochodów: 23
  • Robin Rogalski i Tim Reiter #32
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje 1: P8 (Rogalski)
    • Wyścig 1: P16
    • Kwalifikacje 2: P14 (Reiter)
    • Wyścig 2: P13

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 15
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P1
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: DNS
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P7
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: DNF
  • Sebastian Kołakowski #55:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P15
    • Wyścig 2: P10
  • Szymon Jabłoński #66:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P4
  • Jakub Wyszomirski #77:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P9

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 30, ETC: grupa A – 26, grupa B – 25
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P5
    • Trening kwalifikacyjny 1: P7
    • Trening kwalifikacyjny 2: P8
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
  • Milan Pawelec #4
    • Trening 1: P9 w gr. A
    • Trening 2: P13 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P12 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P5 w gr. A
    • Wyścig: P12
  • Oleg Pawelec #5
    • Trening 1: P9 w gr. B
    • Trening 2: P12 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P8 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P18 w gr. B
    • Wyścig: P16
  • Jeremiasz Wojciechowski #52
    • Trening 1: P23 w gr. A
    • Trening 2: P25 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P24 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P24 w gr. A
    • Wyścig ostatniej szansy: P12 na 15 zawodników
  • Mateusz Pasiuk #58
    • Trening 1: P25 w gr. B
    • Trening 2: P26 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P25 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P23 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: DNF

FIM EWC – 24h Motos

  • Ilość motocykli: 47, w tym EWC: 16, SST: 30, EXP: 1
  • Wójcik Racing Team #77
    • Kwalifikacje: P21 oraz P14 w EWC
    • Wyścig: P29 oraz P10 w EWC
  • Team LRP Poland #90
    • Kwalifikacje: P20 oraz P13 w EWC
    • Wyścig: DNF
  • Wójcik Racing Team 2 #777
    • Kwalifikacje: P13 oraz P2 w SST
    • Wyścig: P30 oraz P19 w SST

World SBK:

  • Ilość motocykli SSP: 27
  • Paweł Szopek #19 – Niestety wypadek na treningu i kontuzja stopy wyeliminowały Pawła Szkopka z udziału w sobotni i niedzielnym wyścigu mistrzostw World Supersport.

ESET Cup Series

Niestety oficjalnie udostępnione wyniki są niepełne i zostały podane w taki sposób, że nie nie można stwierdzić kto startował w jakiej serii (jechało również WSMP) i w jakiej klasie… Poniżej jedynie skrócone wyniki:

  • Piotr Wira #14:
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 2: P4 oraz P3 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig: P1

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

TCR Estern Europe – Runda 3: Poznań

[Aktualizacja – wyniki]

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 15
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P1
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: DNS
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P7
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: DNF
  • Sebastian Kołakowski #55:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P15
    • Wyścig 2: P10
  • Szymon Jabłoński #66:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P4
  • Jakub Wyszomirski #77:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P9

[Aktualizacja – wyniki]

Czas na domową rundę dla naszych kierowców w serii TCR Estern Europe, a to oznacza zwiększoną obecność polskich zawodników. Ścigać będą się:

  • Bartosz Groszek #1 za kierownicą Audi RS3 LMS TCR z zespołem Hornak-Aditis

Bardzo się cieszę z zaproszenia organizatorów serii do programu „ESET Race Star” i startu w TCR Eastern Europe. Będzie to dla mnie zupełnie nowe wyzwanie, zwłaszcza że stawka jest mocna, a ja będę współpracował z nowym zespołem – czeskim Hormak Aditis. Co prawda przepisy nakazują nowym kierowcom start z dodatkowym, 30 kilogramowym balastem, jednak tempo podczas poprzednich rund było dobre i zdecydowanie celuję w pozycje u góry tabeli. Poznański obiekt dobrze znam, jednak też czuję przed nim respekt, bo mały błąd może oznaczać poważne konsekwencje. Ostatni tydzień spędziłem na intensywnych treningach w symulatorze i mam nadzieję na dobry wynik. Trzymajcie kciuki! – powiedział Bartosz Groszek. 

  • Tomasz Rzepecki #2 za kierownicą VW Golfa GTI TCR z zespołem Basenhurt A&T Racing
  • Sebastian Kołakowski #55 za kierownicą Hondy Civic Type R FK2 TCR z zespołem Honda Wyszomirski Racing
  • Jakub Wyszomirski #77 za kierownicą Hondy Civic Type R FK2 TCR z zespołem Honda Wyszomirski Racing

Harmonogram:

  • Piątek
    • 09:45 – Trening
    • 13:35 – Kwalifikacje
  • Sobota
    • 11:35 – Wyścig 1 (25 minut)
  • Niedziela
    • 12:45 – Wyścig 2 (25 minut)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 07~09.05.2021

  • Marcin Jedliński kolejny raz nie zawiódł oczekiwań i wygrał wszystko co było do wygrania w ESET Cup Series tj. dwa wyścigi sprinterskie i wyścig długodystansowy w klasie GT3.
  • Gosia Rdest, również zaliczy ten weekend do udanych – wykorzystując zamieszanie na torze w pierwszym wyścigu przebiła się na 4 miejsce, a z uwagi na to, że jeden z kierowców przed nią nie liczył się w klasyfikacji, zdobyła puchar za 3 miejsce.
  • Bardzo dobre wyniki wykręcił również Jerzyk Spinkiewicz w Clio Cup – w bardzo konkurencyjnej stawce, aż 38 kierowców dojechał na 15 i na 7 miejscu (P3 w Challengers Cup) w wyścigach.
  • Na Nürburgringu Jacek Pydys zaliczył kolejne podium w wyścigu RCN w swojej klasie, niestety nie ukończył wyścigu kwalifikacyjnego do 24h Nürburgring, z uwagi na wypadek jaki miał jego partner zespołowy. Kuba Giermaziak i jego zespół dojechali na dobrym 18 miejscu w stawce 30 samochodów GT3. Natomiast Jakub Glasse i Bartosz Palusko zajęli solidne 8 i 5 miejsce w swojej klasie w wyścigu RCN.
  • Ponadto Tomasz Rzepecki w pierwszym wyścigu TCR EE zaliczył swój najlepszy wynik sezonu zdobywając 4 miejsce. Niestety w drugim wyścigu musiał się wycofać po usterce samochodu.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

RCN

  • Ilość samochodów: 171 w tym klasie V6: 6, V4: 24
  • Jacek Pydys #56
    • Wyścig: P2 w klas. V6
  • Jakub Glasse #341
    • Wyścig: P8 w klas. V4
  • Bartosz Palusko #344
    • Wyścig: P5 w klas. V4

24h Nürburgring – wyścig kwalifikacyjny

  • Ilość samochodów: 83 w tym klas. SP 9: 30, SP 4T: 2
  • Kuba Giermaziak #102:
    • Kwalifikacje 1: P18 oraz P18 w SP 9
    • Kwalifikacje 2: P22 oraz P22 w SP 9
    • Wyścig kwalifikacyjny: P18 oraz P18 w SP 9
  • Jacek Pydys #87:
    • Kwalifikacje 1: P59 oraz P2 w SP 4T
    • Kwalifikacje 2: P60 oraz P2 w SP 4T
    • Wyścig kwalifikacyjny: DNF

Brytyjska F4

  • Ilość samochodów: 16
  • Roman Biliński #31:
    • Kwalifikacje: P11
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P8
    • Wyścig 3: P7

Francuska F4

  • Ilość samochodów: 15
  • Adam Szydłowski #35:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P11
    • Wyścig 1: P11
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: P9

Alpine Elf Europa Cup

  • Ilość samochodów: 19
  • Gosia Rdest #3
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P5
    • Kwalifikacje 1: P13
    • Wyścig 1: P4 (P3 po odliczeniu startującego gościnnie Bruce Jouanny)
    • Kwalifikacje 2: P10
    • Wyścig 2: P8

Renault Clio Cup Europe

  • Ilość samochodów: 38
  • Jerzy Spinkiewicz #125
    • Test 1: P16
    • Trening 2: P17
    • Kwalifikacje 1: P16
    • Wyścig 1: P15
    • Kwalifikacje 2: P11
    • Wyścig 2: P7

Formuła 1

  • Ilość samochodów: 20
  • Robert Kubica #88
    • Trening 1: P19

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 13
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: P10
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P13
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P11
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P12

ESET Cup Series

  • Ilość samochodów: 15, w tym klas. D5: 3, GT3: 7, GTC: 4
  • Jacek Zielonka #2:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P3 w D5
    • Wyścig 1: P5 oraz P3 w D5
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P3 w D5
    • Wyścig 2: P5 oraz P3 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje 1: P9 oraz P5 w GT3
    • Wyścig 1: DNS
    • Kwalifikacje 2: P8 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 2: P9 oraz P4 w GT3
  • Piotr Wira #14:
    • Kwalifikacje 1: P11 oraz P6 w GT3
    • Wyścig 1: P9 oraz P4 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P6 w GT3
    • Wyścig 2: P7 oraz P2 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Kwalifikacje 1: P13 oraz P3 w GTC
    • Wyścig 1: P12 oraz P3 w GTC
    • Kwalifikacje 2: P12 oraz P3 w GTC
    • Wyścig 2: P13 oraz P3 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 1: P3 oraz P1 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: P3 oraz P1 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Ilość samochodów: 16, w tym klas. D5: 2, GT3: 5, TCR: 2
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje: P7 oraz P4 w GT3
    • Wyścig: P5 oraz P3 w GT3
  • Bartosz Groszek #53:
    • Kwalifikacje: P12 oraz P1 w TCR
    • Wyścig: P9 oraz P1 w TCR
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje: P2 oraz P1 w GT3
    • Wyścig: P2 oraz P1 w GT3

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 30, ETC: grupa A – 25, grupa B – 24
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P9
    • Trening 2: P9
    • Trening kwalifikacyjny 1: P9
    • Trening kwalifikacyjny 2: P11
    • Wyścig: DNF
  • Oleg Pawelec #5
    • Trening 1: P15 w gr. A
    • Trening 2: P25 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P14 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P10 w gr. A
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 2: P19
  • Jeremiasz Wojciechowski #52
    • Trening 1: P24 w gr. B
    • Trening 2: P23 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P23 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P23 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: P9 na 11 zawodników

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

TCR Estern Europe – Runda 2: Slovakiaring

[Aktualizacja – wyniki]

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 13
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: P10
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P13
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P11
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P12

[Aktualizacja – wyniki]

W drugiej rundzie serii TCR Estern Europe przenosimy się do Słowacji na tor Slovakiaring. Wystartują:

  • Tomasz Rzepecki #2 za kierownicą VW Golfa GTI TCR z zespołem: Basenhurt A&T Racing

Harmonogram:

  • Piątek
    • 10:00 – Test
    • 13:35 – Trening
  • Sobota
    • 09:35 – Kwalifikacje
    • 12:15 – Wyścig 1 (25 minut)
  • Niedziela
    • 11:45 – Wyścig 2 (25 minut)
Transmisja:

Źródła: easterneurope.tcr-series.com

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

TCR Estern Europe – Runda 1: Hungaroring

[Aktualizacja – wyniki]

TCR Estern Europe

  • Łączna ilość samochodów: 13
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: P9
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig 1: P6
    • Wyścig 2: P8
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P2

[Aktualizacja – wyniki]

[Aktualizacja 1 – 16.04.2021]

Niestety wygląda na to, że nie ma na Hungaroringu zespołu Wyszomirski Racing Team, więc nie zobaczymy Sebastiana Kołakowskiego i Jakuba Wyszomirskiego na torze.

[Aktualizacja 1 – 16.04.2021]

Pierwsza runda serii TCR Estern Europe, czyli naszej regionalnej serii wyścigowej samochodów TCR (340 KM, 1300 kg, napęd na przednią oś) odbędzie się na Węgrzech na torze Hungaroring. Wystartują w niej:

  • Tomasz Rzepecki #2 za kierownicą VW Golfa GTI TCR z zespołem: Basenhurt A&T Racing
  • Sebastian Kołakowski #55 za kierownicą Hondy Civic Type R FK2 TCR z zespołem Honda Wyszomirski Racing
  • Jakub Wyszomirski #77 za kierownicą Hondy Civic Type R FK2 TCR z zespołem Honda Wyszomirski Racing

Harmonogram:

  • Piątek
    • 10:15 – Trening
    • 13:15 – Kwalifikacje
  • Sobota
    • 10:45 – Wyścig 1 (25 minut)
    • 14:00 – Wyścig 2 (25 minut)
Transmisja:

Źródła: easterneurope.tcr-series.com

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

TCR EE, ESET V4 Cup, FIA CEZ – Hungaroring

[Aktualizacja – wyniki]

TCR EE:

  • Szymon Ładniak #21
    • Q – 7/10
    • R1 – 7/10
    • R2 – 5/10
  • Łukasz Stolarczyk #53
    • Q – 4/10
    • R1 – 9/10
    • R2 – 8/10
  • Szymon Jabłoński #66
    • Q – 10/10
    • R1 – 8/10
    • R2 – 6/10

ESET V4 Cup – Renault Clio Cup:

  • Tomasz Rzepecki #2
    • Q – 4/8
    • R1 – 5/8
    • R2 – 6/8
  • Paweł Wysmyk #22
    • Q – 2/8
    • R1 – 1/8
    • R2 – 4/8
  • Adam Rzepecki #34
    • Q – 3/8
    • R1 – 2/8
    • R2 – 2/8

ESET V4 Cup – GT:

  • Jacek Zielonka #2
    • Q1 – 4/17 (2/2 w D5)
    • R1 – DNS
    • Q2 – DNS
    • R2 – DNS
  • Stanisław Jedliński #5
    • Q – 6/17 (4/5 w GT3)
    • R1 – 5/17 (4/5 w GT3)
    • Q2 – 3/14 (2/5 w GT3)
    • R2 – 3/12 (3/5 w GT3)
  • Marcin Jedliński #77
    • Q1 – 2/17 (1/5 w GT3)
    • R1 – 2/17 (1/5 w GT3)
    • Q2 – 1/14 (1/5 w GT3)
    • R2 – 1/12 (1/5 w GT3)
  • Piotr Wira #14 – nie wystartował

ESET V4 Cup – Endurance:

  • Jacek Zielonka, Jakub Litwin #2
    • Q – 6/21 (3/3 w DN5)
    • R – DNS
  • Stanisław Jedliński #5
    • Q – 8/21 (5/6 w GT3)
    • R – 7/21 (5/6 w GT3)
  • Marcin Jedliński #77
    • Q – 3/21 (1/6 w GT3)
    • R – 3/21 (1/6 w GT3)
  • Mirecki Bartłomiej, Jabłoński Szymon #66
    • Q – 17/21 (5/7 w TCR)
    • R – 8/21 (1/7 w TCR)
  • Łukasz Stolarczyk, Bartosz Groszek #53
    • Q – 11/21 (1/7 w TCR)
    • R – 9/21 (2/7 w TCR)

[Aktualizacja – wyniki]

Kilkunastu polskich kierowców będzie się ścigać na węgierskim Hungaroringu w ostatniej rundzie pucharów: ESET V4, FIA CEZ oraz serii TCR Estern Europe.

  • TCR
    • #53 Łukasz Stolarczyk / Volkswagen Golf GTI TCR
    • #66 Szymon Jabłoński / Hyundai i30 N TCR
  • GT
    • #14 Piotr Wira / Good Speed Racing Team / Mercedes GT GT4
    • #5 Stanisław Jedliński / Olimp Racing / AMG Mercedes GT3
    • #77 Marcin Jedliński / Olimp Racing / AMG Mercedes GT3
    • #2 Jacek Zielonka / BM Racing Team / Radical SR8
  • Clio
  • Endurance
    • #2 Jacek Zielonka, Jakub Litwin / Radical SR8
    • #5 Stanisław Jedliński / Olimp Racing / AMG Mercedes GT3
    • #77 Marcin Jedliński / Olimp Racing / AMG Mercedes GT3
    • #66 Mirecki Bartłomiej, Jabłoński Szymon / BM RACING TEAM / Hyundai i30 N TCR
    • #53 Stolarczyk Łukasz / BTC MASZYNY / VW Golf GTI TCR

Harmonogram:

  • Piątek
    • 10:45 – GT – Q1
    • 11:20 – Clio Cup – Q
    • 13:05 – TCR EE – Q
    • 15:10 – Clio Cup – R1
    • 16:00 – Endurance – Q
  • Sobota
    • 10:40 – GT – R1
    • 11:30 – TCR EE – R1
    • 13:30 – Endurance – R (60 minut)
    • 16:55 – GT – Q2
  • Niedziela
    • 10:40 – GT – R2
    • 12:20 – TCR EE – R2
    • 13:30 – Clio Cup – R2
Transmisja:

Źródła: cez-motorsport.com, eset-v4.com, easterneurope.tcr-series.com

Kategorie
Zakończone wydarzenia

TCR EE, ESET V4 Cup, FIA CEZ – Brno

[Aktualizacja – Wyniki]

  • TCR
    • #53 Łukasz Stolarczyk
      • Q – 11/16
      • R1 – 14/16
      • R2 – 9/16
    • #66 Szymon Jabłoński
      • Q – 6/16
      • R1 – 3/16
      • R2 – 3/16
    • #55 Sebastian Kołakowski
      • Q – 16/16
      • R1 – 13/16
      • R2 – 12/16
    • #77 Jakub Wyszomirski
      • Q – 12/16
      • R1 – 9/16
      • R2 – 16/16
    • #21 Szymon Ładniak
      • Q – 13/16
      • R1 – 11/16
      • R2 – 7/16
  • GT
    • #14 Piotr Wira
      • R1 – 20/28 (4/5 w GT4)
      • R2 – 20/27 (4/5 w GT4)
    • #206 Franz Dziwok
      • R1 – 24/28 (5/5 GT4)
      • R2 – jechał Benjamin Cartery
  • Clio
    • #22 Paweł Wysmyk
      • R1 – 7/11
      • R2 – 7/11
    • #2 Tomasz Rzepecki
      • R1 – 3/11
      • R2 – 4/11
    • #34 Adam Rzepecki
      • R1 – 2/11
      • R2 – 3/11
  • Endurance
    • #66 Mirecki Bartłomiej, Jabłoński Szymon
      • 21/23 w generalce i 7/8 w klasie TCR
    • #53 Łukasz Stolarczyk
      • 14/23 w generalce i 4/8 w klasie TCR
    • #206 Franz Dziwok, Benjamin Cartery
      • 11/23 w generalce i 2/4 w klasie GT4

[Aktualizacja – Wyniki]

12 polskich kierowców weźmie udział w wyścigach różnych klas samochodów w ramach pucharu ESET V4, FIA CEZ oraz serii TCR Estern Europe tym razem na czeskim torze Brno:

  • TCR
    • #53 Łukasz Stolarczyk / Volkswagen Golf GTI TCR
    • #66 Szymon Jabłoński / Hyundai i30 N TCR
    • #55 Sebastian Kołakowski / Honda Civic Type R TCR FK2
    • #77 Jakub Wyszomirski / Honda Civic Type R TCR FK2
    • #21 Szymon Ładniak / Volkswagen Golf GTI TCR
  • GT
    • #14 Piotr Wira / Good Speed Racing Team / Mercedes GT GT4
    • #206 Franz Dziwok / HP RACING INTERNATIONAL / Porsche Cayman GT4
  • Clio
  • Endurance

Harmonogram:

  • Sobota
    • 11:00 Clio Cup Race 1
    • 12:45 TCR Eastern Europe Race 1
    • 13:35 GT Race 1
    • 17:25 Endurance Race
  • Niedziela
    • 13:10 GT Race 2
    • 14:00 TCR Eastern Europe Race 2
    • 14:50 Clio Cup Race 2
Transmisja:

Źródła: cez-motorsport.com, eset-v4.com, easterneurope.tcr-series.com

Kategorie
Zakończone wydarzenia

TCR EE, ESET V4 Cup, FIA CEZ – Slovakiaring

[Aktualizacja – Wyniki]

  • TCR
    • #53 Lukasz STOLARCZYK
      • Q – 14/17
      • R1 – 13/17
      • R2 – 8/17
    • #66 Szymon JABLONKSKI
      • Q – 9/17
      • R1 – 4/17
      • R2 – DQ (17/17) lub 5/17 ??
    • #55 Sebastian KOLAKOWSKI
      • Q – 17/17
      • R1 – 11/17
      • R2 – 11/17
    • #77 Jakub Wyszomirski
      • Q – 10/17
      • R1 – 6/17
      • R2 – 13/17
    • #21 Szymon LADNIAK
      • Q – 11/17
      • R1 – 15/17
      • R2 – 7/17
  • GT
    • #14 Piotr Wira Good Speed Racing Team Mercedes GT GT4
      • R1 – 14/24 (3/3 w GT4)
      • R2 – 10/24 (3/3 w GT4)
  • Clio
    • #22 Paweł Wysmyk
      • R1 – 12/12
      • R2 – 6/12
    • #2 Tomasz Rzepecki
      • R1 – 4/12
      • R2 – 2/12
    • #34 Adam Rzepecki
      • R1 – 2/12
      • R2 – 3/12
  • Endurance
    • #66 Mirecki Bartłomiej, Jabłoński Szymon
      • 7/17 w generalce i 1/5 w klasie
    • #53 STOLARCZYK Łukasz, GROSZEK Bartosz
      • 16/17 w generalce i 4/5 w klasie

[Aktualizacja – Wyniki]

Jedenastu kierowców z Polski weźmie udział w wyścigach różnych klas samochodów na słowackim torze Slovakiaring w ten weekend:

  • TCR
    • #53 Łukasz Stolarczyk / Volkswagen Golf GTI TCR
    • #66 Szymon Jabłoński / Hyundai i30 N TCR
    • #55 Sebastian Kołakowski / Honda Civic Type R TCR FK2
    • #77 Jakub Wyszomirski / Honda Civic Type R TCR FK2
    • #21 Szymon Ładniak / Volkswagen Golf GTI TCR
  • GT
    • #14 Piotr Wira / Good Speed Racing Team / Mercedes GT GT4
  • Clio
  • Endurance

Harmonogram:

  • Sobota
    • 10:05 TCR Eastern Europe Race 1
    • 11:55 GT Race 1
    • 13:55 Clio Cup Race 1
    • 16:45 Endurance Race
  • Niedziela
    • 10:20 Clio Cup Race 2
    • 13:10 TCR Eastern Europe Race 2
    • 15:00 GT Race 2
Transmisja:

Źródła: cez-motorsport.com, eset-v4.com, easterneurope.tcr-series.com

Kategorie
Aktualności

Adam i Tomasz Rzepeccy w Renault Clio Cup

Sezon 2020 AdamTomek Rzepecki spędzą w pucharze Renault Clio w ramach serii ESET V4 Cup, która planuje sześć weekendów wyścigowych. Chłopaki pojadą w zespole Basenhurt A&T Racing Team.

Na profilu facebook zespołu możemy przeczytać:

„Zostawiamy sezon 2019 z tyłu i powoli, dynamicznie prujemy do przodu z sezonem 2020, w którym wracamy do „starych czasów” jaką jest seria ESET V4 Cup!”

„Powracamy po paru latach do tej serii, z którą mamy same miłe wspomnienia. 😀 Zawitamy w ciągu roku na kolejne ciekawe tory, których brakowało Nam w kalendarzu. A gdzie będziemy walczyć tym razem? Zobaczcie sami poniżej kalendarz na sezon 2020:

17-19.04 – Hungaroring
16-17.05 – Red Bull Ring
06-07.06 – Poznaň
25-26.07 – Grobnik
22-23.08 – Slovakiaring
05-06.09 – Brno

Rywalizacja i konkurencja zapowiada bardzo emocjonujący sezon. Nie możemy się doczekać, ponieważ ile można nie jeździć.”

Niestety z powodu koronawirusa nie wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się pierwsza runda ESET V4 Cup. Pozostaje nam mieć nadzieję, że epidemia ustąpi jak najszybciej.

Trzymamy kciuki za udane wyścigi !!

Źródła: facebook.com/basenhurtatracingteam, eset-v4.com, facebook.com/esetv4cup