Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 16~18.07.2021

  • Zwycięstwo w pierwszym i podium w drugim wyścigu VRM BMW M2 Cup zdobył duet Tomasz Magdziarz i Daan Pijl z zespołu Bleekemolen.
  • Z dobrej strony pokazali się również nasi kierowcy w pucharze Fiesty. Nikodem Wierzbicki kończył wyścigi na P4 i P5 w generalce co dawało P1 i P2 w klasyfikacji DIV1, natomiast Aleksander Olejniczak dojechał w obu wyścigach zaraz za Nikodemem co oznaczało dla niego 2x P2 w DIV2.
  • Na podium stawał również Filip Wójtowicz, który uplasował się na P3 i P5 w generalce (P2 i P3 w Junior).
  • W Porsche Sports Cup rywalizację w pierwszym wyścigu Sprint Challenge zdominował Robert Lukas (zwycięstwo w klasie i w generlace), natomiast w drugim wyścigu był czwarty w swojej klasie.
  • W Sprint GT dobrze poszło również Mariuszowi Góreckiemu – P4 i P5 w klasie. Wojciech Karwan w pierwszym wyścigu dojechał na P6 a w drugim miał kolizję i musiał zjechać do boxu.
  • Nasz zespół ARH+ w serii Turenwagen Classic w składzie Łukasz Rawecki i Szymon Waśkowski zwyciężyli w swojej klasie i dojechali na wysokim 15 miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu.
  • Kuba Śmiechowski z ekipą nr 34 Inter Europol Competition zajęli najlepsze miejsce w tym sezonie w WEC dojeżdżając na P4 w 6-godzinnym wyścigu na Mozny.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: w tym klas. HyperCar: 5, LMP2: 12
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P13 oraz P8 w LMP2
    • Trening 2: P13 oraz P8 w LMP2
    • Trening 3: P11 oraz P6 w LMP2
    • Kwalifikacje: P13 oraz P6 w LMP2
    • Wyścig: P7 oraz P4 w LMP2

VRM BMW M2 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 15
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7:
    • Trening 1: P11
    • Trening 2: P6
    • Kwalifikacje: P2
    • Wyścig 1: P1
    • Wyścig 2: P3

Mazda Mx-5 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 17 w tym klasyfikacja Junior: 6, Gold: 6.
  • Filip Wójtowicz #23:
    • Trening 1: P4 oraz P2 w Junior
    • Trening 2: P6 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje: P7 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w Junior
    • Wyścig 2: P5 oraz P3 w Junior

Ford Fiesta Sprint Cup

  • Łączna ilość samochodów: 22
  • Nikodem Wierzbicki #33:
    • Trening 1: DNS
    • Trening 2: P2 oraz P1 w DIV1
    • Kwalifikacje: P5 oraz P1 w DIV1
    • Wyścig 1: P5 oraz P2 w DIV1
    • Wyścig 2: P4 oraz P1w DIV1
  • Aleksander Olejniczak #77:
    • Trening 1: P5 oraz P2 w DIV2
    • Trening 2: P7 oraz P2 w DIV2
    • Kwalifikacje: P7 oraz P2 w DIV2
    • Wyścig 1: P6 oraz P2 w DIV2
    • Wyścig 2: P5 oraz P2 w DIV2

FIM EWC – 12h Estoril

  • Ilość motocykli: 30, w tym EWC: 14, SST: 16
  • Wójcik Racing Team #77
    • Kwalifikacje: P15 oraz P11 w EWC
    • Wyścig: P11 oraz P9 w EWC
  • Team LRP Poland #90
    • Kwalifikacje: P14 oraz P10 w EWC
    • Wyścig: P16 oraz P11 w EWC
  • Wójcik Racing Team 2 #777
    • Kwalifikacje: P12 oraz P3 w SST
    • Wyścig: P25 oraz P13 w SST

Porsche Sports Cup

  • Porsche Sprint Challenge:
  • Ilość samochodów: 38 w tym 27 w klas. 5c
    • Robert Lukas #20:
      • Trening: P1 oraz P1 w 5c
      • Kwalifikacje: P1 oraz P1 w 5c
      • Wyścig 1: P1 oraz P1 w 5c
      • Wyścig 2: P5 oraz P4 w 5c
  • Porsche Sprint GT:
  • Ilość samochodów: 26 w tym 12 w klas. 2f
    • Mariusz Górecki #69:
      • Trening: P7 oraz P6 w 2f
      • Kwalifikacje: P4 oraz P4 w 2f
      • Wyścig 1: P4 oraz P4 w 2f
      • Wyścig 2: P7 oraz P5 w 2f
    • Wojciech Karwan #87:
      • Trening: P6 oraz P5 w 2f
      • Kwalifikacje: P8 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 1: P7 oraz P6 w 2f
      • Wyścig 2: P23 oraz P9 w 2f

Tourenwagen Classics

  • Ilość samochodów: 25 w tym w Classic: 3
  • Łukasz Rawecki i Szymon Waśkowski #401
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P2 w Classic
    • Kwalifikacje 2: P18 oraz P1 w Classic
    • Wyścig: P15 oraz P1 w Classic

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

World Endurance Championship – Runda 3: Monza

[Aktualizacja – wyniki]

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: w tym klas. HyperCar: 5, LMP2: 12
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P13 oraz P8 w LMP2
    • Trening 2: P13 oraz P8 w LMP2
    • Trening 3: P11 oraz P6 w LMP2
    • Kwalifikacje: P13 oraz P6 w LMP2
    • Wyścig: P7 oraz P4 w LMP2

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami trzecia runda długodystansowych mistrzostw świata. Na włoskim torze Monza, w 6-godzinnym wyścigu pojedzie:

  • Jakub Śmiechowski #34 samochodem Oreca 07 (LMP2) polskiego zespołu Inter Europol Competition wraz z Rengerem Van dez Zande (Holandia) i Alexem Brundle (Wielka Brytania)

Harmonogram:

  • Piątek
    • 15:30 – Trening 1
  • Sobota
    • 09:30 – Trening 2
    • 14:00 – Trening 3
    • 18:00 – Kwalifikacje
  • Niedziela
    • 12:00 – Wyścig (6 godzin)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 10~13.06.2021

Czas na podsumowanie tego bogatego w motorsport w wykonaniu Polaków weekendu:

  • Sobota w Porsche Sprint Challenge CE przyniosła serię trzech podiów w generalce klasy GT4 i dwa zwycięstwa w klasyfikacji Pro-Am dla Franza Dziwok, który startował w dwóch wyścigach sprinterskich (P1 i P2 w Pro-Am) oraz w wyścigu długodystansowym „100 Miles of Slovakia” wraz z Florianem Janits (P1 w Pro-Am). Nasz kierowca objął po tym weekendzie prowadzenie w klasyfikacji generalnej GT4 Pro-Am serii.
  • Całkiem nieźle radziła sobie też polska ekipa niebieskiego Caymana nr 64 czyli Maciej Walenda i Tomasz Lach zwyciężająca w nielicznej klasyfikacji Am.
  • Z bardzo dobrej strony pokazał się w drugiej rundzie tego sezonu ADAC GT Masters Igor Waliłko, który zajął dwukrotnie miejsce na podium (2x P3) w klasyfikacji młodych zawodników (Junior)
  • Polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim zajęli wysokie piąte miejsce w klasie LMP2 w 8 godzinnym wyścigu mistrzostw świata WEC na portugalskim torze w Portimao.
  • Polscy kierowcy walczyli zaciekle w czołówce Swift Cup Europe (w stawce aż 26 samochodów) na austriackim Salzburgringu: Maciej Banaś nie schodził z podium i zgarnął puchar za P2 i dwa puchary za P3 w generalce, Aleks Sówka rozkręcał się w trakcie weekendu i zajął P10, P5 i P4, Kamil Serafin w pierwszym wyścigu był na P5, niestety w drugim wyścigu doszło do groźnego incydentu: węgierski kierowca brutalnie uderzył na dohamowaniu w tylny zderzak Kamila (został za to zdyskwalifikowany z wyścigu) i polski zawodnik wylądował w bandzie, na szczęście wyszedł z tego bez szwanku, jednak samochód mocno ucierpiał.
  • Na torze w Poznaniu Bartosz Groszek startujący gościnnie w TCR Eastern Europe odniósł dość niespodziewane zwycięstwo w drugim wyścigu weekendu, w pierwszym był na P8.
  • Świetnie radzili sobie w tych wyścigach również Szymon Jabłoński (P3 i P4) oraz Tomasz Rzepecki (P4 i P7)
  • Dużego pecha miał natomiast Łukasz Stolarczyk, który do pierwszego wyścigu ruszał z problemami na starcie a drugiego nie udało się ukończyć.
  • Marcin Jedliński zaliczył „hattrick” w ESET Cup Series zwyciężając swoim Mercedesem AMG GT3 na torze w Poznaniu w dwóch wyścigach sprinterskich i w wyścigu długodystansowym.
  • W klasie GTC zwyciężył również w pierwszym wyścigu sprinterskim Adam Rzepecki w Porsche 911 GT3 Cup.
  • Podium (P2) w klasyfikacji Junior złapał również Szymon Ładniak w drugim wyścigu ADAC TCR Germany.
  • Niestety był to dość pechowy weekend dla naszych motocyklistów. Paweł Szopek złapał kontuzje stopy w treningach w World SBK, nasze ekipy w 24h Motos: Wójcik Racing Team i Team LRP Poland miały liczne problemy w wyścigu, a szkoda bo miały obiecujące tempo. Sytuację ratuje 5 miejsce Piotra Biesiekirskiego w pierwszym wyścigu FIM CEV (w drugim niestety DNF) oraz dobra postawa braci Pawelec w European Talent Cup.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: w tym klas. HyperCar: 4, LMP2: 11
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P5 oraz P2 w LMP2
    • Trening 2: P3 oraz P3 w LMP2
    • Trening 3: P6 oraz P3 w LMP2
    • Kwalifikacje: P9 oraz P6 w LMP2
    • Wyścig: P8 oraz P5 w LMP2

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 26, w tym klas. 1.4T: 21, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: DNS
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P3
    • Wyścig 3: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P11
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P4

Brytyjska F4

  • Ilość samochodów: 16
  • Roman Biliński #31:
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: P12

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 8 ( Pro: 1, ProAm: 5, Am: 2)
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P1 w Am

ADAC GT Masters

  • Ilość samochodów: 27 w tym klas. Junior: 11
  • Igor Waliłko i Jules Gounon #13
    • Trening 1: P6 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P24 oraz P9 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P6 w Junior (Waliłko)
    • Wyścig 1: P13 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P3 w Junior (Gounon)
    • Wyścig 2: P8 oraz P3 w Junior

ADAC TCR Germany

  • Ilość samochodów: 20 w tym klas. Junior: 5
  • Albert Legutko #17
    • Trening 1: P10 oraz P3 w Junior
    • Trening 2: P17 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 2: DNS
  • Szymon Ładniak #21
    • Trening 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Trening 2: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P18 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 2: P10 oraz P2 w Junior

ADAC GT4 Germany

  • Ilość samochodów: 23
  • Robin Rogalski i Tim Reiter #32
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje 1: P8 (Rogalski)
    • Wyścig 1: P16
    • Kwalifikacje 2: P14 (Reiter)
    • Wyścig 2: P13

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 15
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P1
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: DNS
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P7
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: DNF
  • Sebastian Kołakowski #55:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P15
    • Wyścig 2: P10
  • Szymon Jabłoński #66:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P4
  • Jakub Wyszomirski #77:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P9

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 30, ETC: grupa A – 26, grupa B – 25
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P5
    • Trening kwalifikacyjny 1: P7
    • Trening kwalifikacyjny 2: P8
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
  • Milan Pawelec #4
    • Trening 1: P9 w gr. A
    • Trening 2: P13 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P12 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P5 w gr. A
    • Wyścig: P12
  • Oleg Pawelec #5
    • Trening 1: P9 w gr. B
    • Trening 2: P12 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P8 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P18 w gr. B
    • Wyścig: P16
  • Jeremiasz Wojciechowski #52
    • Trening 1: P23 w gr. A
    • Trening 2: P25 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P24 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P24 w gr. A
    • Wyścig ostatniej szansy: P12 na 15 zawodników
  • Mateusz Pasiuk #58
    • Trening 1: P25 w gr. B
    • Trening 2: P26 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P25 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P23 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: DNF

FIM EWC – 24h Motos

  • Ilość motocykli: 47, w tym EWC: 16, SST: 30, EXP: 1
  • Wójcik Racing Team #77
    • Kwalifikacje: P21 oraz P14 w EWC
    • Wyścig: P29 oraz P10 w EWC
  • Team LRP Poland #90
    • Kwalifikacje: P20 oraz P13 w EWC
    • Wyścig: DNF
  • Wójcik Racing Team 2 #777
    • Kwalifikacje: P13 oraz P2 w SST
    • Wyścig: P30 oraz P19 w SST

World SBK:

  • Ilość motocykli SSP: 27
  • Paweł Szopek #19 – Niestety wypadek na treningu i kontuzja stopy wyeliminowały Pawła Szkopka z udziału w sobotni i niedzielnym wyścigu mistrzostw World Supersport.

ESET Cup Series

Niestety oficjalnie udostępnione wyniki są niepełne i zostały podane w taki sposób, że nie nie można stwierdzić kto startował w jakiej serii (jechało również WSMP) i w jakiej klasie… Poniżej jedynie skrócone wyniki:

  • Piotr Wira #14:
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 2: P4 oraz P3 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig: P1

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

World Endurance Championship – Runda 2: Portimao

[Aktualizacja – wyniki]

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: w tym klas. HyperCar: 4, LMP2: 11
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P5 oraz P2 w LMP2
    • Trening 2: P3 oraz P3 w LMP2
    • Trening 3: P6 oraz P3 w LMP2
    • Kwalifikacje: P9 oraz P6 w LMP2
    • Wyścig: P8 oraz P5 w LMP2

[Aktualizacja – wyniki]

W kolejnej rundzie długodystansowych mistrzostw świata przenosimy się do Portimao w Portugali na tor Algarve, gdzie w 8-godzinnym wyścigu pojedzie:

  • Jakub Śmiechowski #34 samochodem Oreca 07 (LMP2) polskiego zespołu Inter Europol Competition wraz z Louis Delatraz (Szwajcaria) i Alexem Brundle (Wielka Brytania)

Harmonogram:

  • Piątek
    • 16:15 – Trening 1
  • Sobota
    • 10:35 – Trening 2
    • 15:00 – Trening 3
    • 19:00 – Kwalifikacje
  • Niedziela
    • 12:00 – Wyścig (8 godzin)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 01~02.05.2021

  • W NLS na niemieckim Nordschleife skład BMW M2 z nr 881: Kuba Giermaziak i Frank Kechele, ponownie wygrywają 🏆 w swojej klasie CUP5 (B). Do tego chłopaki wyprzedzili również cztery BMW z klasy Cup5-A, które przez brak restryktora, mają około 140 KM więcej. Czekamy na kolejne starty, tym razem już z „permit A”, czyli z pełną mocą BMW M2 CS Racing, a może i w szybszym samochodzie GT3… 😉
  • Piąte miejsce w WEC w debiucie ekipy #34 polskiego zespołu Inter Europol Competition z Kubą Śmiechowskim w składzie, to z pewnością dobry prognostyk przed dalszą częścią sezonu oraz 24h Le Mans
  • W Euroformula Open Filip Kaminiarz ukończył w pierwszej 10 wszystkie trzy wyścigi weekendu, może brakuje trochę tempa do czołówki ale z pewnością nie brakuje woli walki, w trzecim wyścigu Filip stoczył piękny pojedynek o P9 w drugiej części wyścigu, ostatecznie przegrywając zaledwie o 0,2 sekundy.

Poniżej walka z trzeciego wyścigu:

  • Roman Ziemian wyrównał swój najlepszy wynik z ubiegłego roku zdobywając 4 miejsce w pierwszym wyścigu weekendu Ferrari Challenge Europe w klasyfikacji Pro-Am. Niestety kolizja na pierwszym okrążeniu drugiego wyścigu pozbawiła go szans walki o lepsze pozycje.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: 35 w tym klas. HyperCar: 3, LMP2: 14
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P8 oraz P6 w LMP2
    • Trening 2: P5 oraz P3 w LMP2
    • Trening 3: P11 oraz P8 w LMP2
    • Kwalifikacje: P14 oraz P11 w LMP2
    • Wyścig: P8 oraz P5 w LMP2

NLS – Nürburgring Langstrecken-Serie

  • Ilość samochodów: 156 w tym klas. Cup5: 11, Cup5-B: 4
  • Kuba Giermaziak i Frank Kechele #881:
    • Kwalifikacje: P97 oraz P4 w Cup5-B
    • Wyścig: P61 oraz P1 w Cup5-B (P4 w Cup5)

Euroformula Open

  • Ilość samochodów: 13
  • Filip Kaminiarz #88:
    • Trening 1: P9
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje: P11
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: P10
    • Wyścig 3: P10

Ferrari Challenge Europe

  • Ilość samochodów: 19 w tym klasyfikacja Pro: 5, Pro-Am: 14.
  • Roman Ziemian #73:
    • Trening: P18 oraz P13 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 1: P15 oraz P11 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P8 oraz P4 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P19 oraz P14 w Pro-Am
    • Wyścig 2: niesklasyfikowany

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

World Endurance Championship – Runda 1: Spa

[Aktualizacja – wyniki]

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: 35 w tym klas. HyperCar: 3, LMP2: 14
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P8 oraz P6 w LMP2
    • Trening 2: P5 oraz P3 w LMP2
    • Trening 3: P11 oraz P8 w LMP2
    • Kwalifikacje: P14 oraz P11 w LMP2
    • Wyścig: P8 oraz P5 w LMP2

[Aktualizacja – wyniki]

Sześciogodzinnym wyścigiem na torze Spa-Francorchamps rozpoczynie się sezon 2021 Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych. Na belgijskim torze będzie się ścigać:

  • Jakub Śmiechowski #34 samochodem Oreca 07 (LMP2) polskiego zespołu Inter Europol Competition wraz z Rengerem Van dez Zande (Holandia) i Alexem Brundle (Wielka Brytania)

Harmonogram:

  • Czwartek
    • 15:30 – Trening 1
  • Piątek
    • 09:30 – Trening 2
    • 14:00 – Trening 3
    • 18:40 – Kwalifikacje (LMP2)
  • Sobota
    • 13:30 – Wyścig (6 godzin)

Transmisja:

Źródła: www.fiawec.com, facebook.com/InterEuropolCompetition

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

World Endurance Championship – Testy: Spa

Przed nami prolog przed sezonem mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych na torze Spa-Francorchamps, tj. dwudniowe testy w których pojedzie:

  • Jakub Śmiechowski #34 samochodem Oreca 07 (LMP2) polskiego zespołu Inter Europol Competition wraz z Rengerem Van dez Zande (Holandia) i Alexem Brundle (Wielka Brytania)

Harmonogram:

  • Poniedziałek
    • 10:00 – Trening 1
    • 14:00 – Trening 2
  • Wtorek
    • 09:05 – Trening 3
    • 14:00 – Trening 4

Transmisja:

Źródła: www.fiawec.com, facebook.com/InterEuropolCompetition

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

IMSA – 12H of Sebring

[Aktualizacja – wyniki]

IMSA – 12h Sebring

  • Jakub Śmiechowski #51
    • Q – 10/31 (2/4 w LMP2)
    • R – 17/31 (4/4 w LMP2)

[Aktualizacja – wyniki]

Polski zespół wyścigowy Inter Europol Competition ponownie wystartuje samochodem Oreca LMP2 07 (LMP2) w amerykańskiej serii IMSA WeatherTech Sportscar Championship tym razem w 12-godzinnym wyścigu na torze Sebring w stanie Floryda. Skład zespołu #51:

Harmonogram:

  • Czwartek
    • 16:05 – FP1
    • 21:05 – FP2
  • Piątek
    • 00:15 – FP3
    • 17:05 – Q
  • Sobota
    • 16:10 – R (start)
  • Niedziela
    • 04:10 – R (meta)

Transmisja:

Źródła: www.imsa.com/events/motul-petit-le-mans/, facebook.com/InterEuropolCompetition,

Kategorie
Zakończone wydarzenia

European Le Mans Series – Runda 5: Portimão

[Aktualizacja – wyniki]

European Le Mans Series:

  • Jakub Śmiechowski #34 – LMP2
    • Q – 11/14
    • R – 14/14 (33/36 w generalce)
  • Michał Broniszewski #74 – LMGTE
    • Q – 7/10
    • R – 2/10 (23/36 w generalce)

Michelin Le Mans Cup:

  • Michał Broniszewski #74 – GT3 
    • Q – 3/4
    • R – 2/4 (14/21 w generalce)

[Aktualizacja – wyniki]

Piąta i ostatnia runda europejskiej serii wyścigów długodystansowych Le Mans sezonu 2020, odbędzie się w Portugalii na torze Portimão, na którym w ubiegły weekend ścigała się Formuła 1. Zobaczymy w niej:

  • Jakuba Śmiechowskiego #34 w klasie LMP2 wraz z Rene Binder (AUT) i Matevos Isaakyan (RUS) samochodem Ligier JSP217 – Gibson.
  • Michała Broniszewskiego #74 w klasie LMGTE wraz z David Perel (ZAF), Nicola Cadei (ITA) samochodem Ferrari 488 GTE EVO.

Ponadto Michał Broniszewski wystartuje Ferrari 488 GT3 w wyścigu serii towarzyszącej Michelin Le Mans Cup.

Harmonogram:

  • Piątek
    • 10:40 – FP1 – Le Mans Cup
    • 12:40 – FP1 – ELMS
    • 14:50 – Bronze Driver Test – Le Mans Cup
    • 16:20 – Bronze Driver Test – ELMS
    • 17:30 – FP2 – Le Mans Cup
  • Sobota
    • 09:00 – FP2 – ELMS
    • 11:55 – Kwalifikacje GT3 – Le Mans Cup
    • 13:15 – Kwalifikacje LMGTE
    • 13:55 – Kwalifikacje LMP2
    • 15:50 – Wyścig (2 godziny) – Le Mans Cup
  • Niedziela
    • 12:00 – Wyścig (4 godziny) – ELMS

Transmisja:

Wydarzenie można śledzić na stronach organizatora: ELMS, Le Mans Cup

Źródła: facebook.com/EuropeanLMS, europeanlemansseries.com, facebook.com/InterEuropolCompetition, instagram.com/broni_racing/

Kategorie
Zakończone wydarzenia

IMSA – Petit Le Mans: Road Atlanta

[Aktualizacja – wyniki]

Jakub Śmiechowski #51

  • Q – 2/4 w LMP2
  • R – 3/4 w LMP2 (9/31 w generalce)

[Aktualizacja – wyniki]

Polski zespół wyścigowy Inter Europol Competition zadebiutuje z samochodem Oreca LMP2 07 w trakcie 10-godzinnego wyścigu serii IMSA WeatherTech Sportscar Championship czyli „amerykańskiego” Le Mans. Skład zespołu #51:

Harmonogram:

  • Piątek
    • 19:20 – Kwalifikacje
  • Sobota
    • 18:40 – Wyścig (10 godzin) – start
  • Niedziela
    • 4:40 – Wyścig – meta

Transmisja:

Źródła: www.imsa.com/events/motul-petit-le-mans/, facebook.com/InterEuropolCompetition,