Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 17~19.09.2021

  • Z całą pewnością wydarzeniem weekendu, o ile nie całego sezonu, jest wygrana Roberta Kubicy i jego zespołu WRT w mistrzostwach European Le Mans Series. Wygrana w debiucie i to już w przed ostatnim wyścigu i to w ładnym stylu wygrywając wyścig w domowym wyścigu zespołu.
  • Zwycięstwo i drugie miejsce zdobył Robin Rogalski ścigający się w ten weekend w pucharze Audi R8 LMS GT4.
  • Dobry weekend zaliczył Albert Legutko w TCR Germany, zdobywając dwa podia w klasyfikacji Junior oraz najlepsze w sezonie 6 miejsce w generalce.
  • Ponadto w na podium klasyfikacji Junior stawał również startujący w pucharze Mazdy Mx-5 Filip Wójtowicz.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

European Le Mans Series

  • Ilość samochodów: 44 w tym klas. LMP2: 13, LMP3: 16, GTE: 9.
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P2
    • Trening 2: P4
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig: P1
  • Mateusz Kaprzyk #14 – LMP3:
    • Trening 1: P14
    • Trening 2: P13
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig: DNF

FIM EWC – Bol d’Or

  • Ilość motocykli: , w tym EWC: 17, SST: 16
  • Wójcik Racing Team #77
    • Kwalifikacje: P10
    • Wyścig: DNF
  • Team LRP Poland #90
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig: P18 oraz P8 w EWC
  • Wójcik Racing Team 2 #777
    • Kwalifikacje: P22
    • Wyścig: DNF

Mistrzostwa Włoch GT:

  • Łączna ilość samochodów: 17
  • Karol Basz #14:
    • Kwalifikacje 1: P6 (Basz)
    • Kwalifikacje 2: P5 (Salaquarda)
    • Kwalifikacje 3: P9 (Postiglione)
    • Wyścig: DNF

Audi R8 LMS Cup:

  • Ilość samochodów: 10
  • Robin Rogalski #77
    • Trening 1: P2
    • Trening 2: P1
    • Kwalifikacje 1: P1
    • Wyścig 1: P1
    • Kwalifikacje 2: P2
    • Wyścig 2: P2

ADAC TCR Germany

  • Ilość samochodów: 15 w tym klas. Junior: 4
  • Albert Legutko #17
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P15
    • Kwalifikacje 1: P15
    • Wyścig 1: P12 oraz P2 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P10
    • Wyścig 2: P6 oraz P2 w Junior

Mazda Mx-5 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 19 w tym klasyfikacja Junior: 4, Gold: 5.
  • Filip Wójtowicz #23:
    • Trening 1: P6
    • Trening 2: P8
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig 1: P6 oraz P3 w Junior
    • Wyścig 2: P6 oraz P2 w Junior

VRM BMW M2 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 12
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7:
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P6
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P6
    • Wyścig 2: P7

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

European Le Mans Series – Runda 5: Spa

[Aktualizacja – wyniki]

European Le Mans Series

  • Ilość samochodów: 44 w tym klas. LMP2: 13, LMP3: 16, GTE: 9.
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P2
    • Trening 2: P4
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig: P1
  • Mateusz Kaprzyk #14 – LMP3:
    • Trening 1: P14
    • Trening 2: P13
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig: DNF

[Aktualizacja – wyniki]

Na legendarnym, belgijskim torze Spa-Francorchamps, odbędzie się piąta z sześciu zaplanowanych rund ELMS. Ścigać będą się:

  • Robert Kubica #41 samochodem LMP2 zespołu Team WRT wraz z Louis Delatraz (Szwajcaria) i Yifey Ye (Chiny). Chłopaki prowadzą w klasyfikacji generalnej, ich przewaga nad załogą G-Drive to aktualnie 11 punktów.
  • Mateusz Kaprzyk #14 samochodem LMP3 zespołu Inter Europol Competition wraz z Mattia Pasini (Włochy), Nicolas Pino (Chile). Ekipa nr 14 znajduje się aktualnie na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej.
  • Ponadto w samochodzie LMP3 nr #13 polskiego Inter Europol Competition pojadą: Martin Hippe (Niemcy), Ugo de Wilde (Belgia), Aidan Read (Austria). Zespół trzynastki jest aktualnie na 3 miejscu w LMP3.

Harmonogram:

Piątek:

  • 12:45 – ELMS – Trening 1
    • Mateusz Kaprzyk #14
    • Robert Kubica #41
  • 16:15 – ELMS – Trening dla kierowców Bronze
    • Mateusz Kaprzyk #14

Sobota:

  • 09:05 – ELMS – Trening 2
    • Mateusz Kaprzyk #14
    • Robert Kubica #41
  • 13:25 – ELMS – Kwalifikacje LMP3
    • Mateusz Kaprzyk #14
  • 13:50 – ELMS – Kwalifikacje LMP2
    • Robert Kubica #41

Niedziela:

  • 11:00 – ELMS – Wyścig (4 godziny)
    • Mateusz Kaprzyk #14
    • Robert Kubica #41

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Formuła 1: GP Włoch

[Aktualizacja – wyniki]

Formuła 1:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Robert Kubica #88:
    • Trening 1: P16 
    • Kwalifikacje: P19
    • Trening 2: P6
    • Sprint kwalifikacyjny: P18
    • Wyścig: P14

[Aktualizacja – wyniki]

Robert Kubica #88: zastąpi ponownie chorego Kimiego Räikkönena za kierownicą bolidu C41 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN w trakcie całego weekendu GP Włoch.

Harmonogram:

Piątek:

  • 14:30 – F1 – Pierwszy Trening
    • Robert Kubica #88
  • 18:00 – F1 – Kwalifikacje
    • Robert Kubica #88

Sobota:

  • 12:00 – F1 – Drugi Trening
    • Robert Kubica #88
  • 16:30 – F1 – Sprint Kwalifikacyjny
    • Robert Kubica #88

Niedziela:

  • 15:00 – F1 – Wyścig
    • Robert Kubica #88

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 03~05.09.2021

Mnóstwo bardzo dobrych wyników w ten weekend dla polskich kierowców:

  • W Lamborghini Super Trofeo na podium stawał zarówno Andrzej Lewandowski (w ten weekend startujący bez Karola Basza) w klasyfikacji Pro-Am, jak i polski duet Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut z polskiego zespołu GT3 Poland.
  • W GT4 European Series na podium w klasyfikacji Am stawał dwukrotnie na P2 Antoni Chodzeń.
  • W Porsche Sprint Challenge CE ponownie z podium nie schodził Franz Dziwok, który zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji GT4 Pro-Am oraz duet Tomasz LachMaciej Walenda w klasyfikacji GT4 Am. Ponadto do stałych zawodników tej serii dołączył gościnnie Patryk Krupiński, który wygrywał w klasyfikacji GT3.
  • W Swift Cup Europe na drugim miejscu podium zameldował się Aleks Sówka, który dzięki solidnej jeździe przez cały sezon został II V-ce Mistrzem serii.
  • W TCR Estern Europe na dwa razy na drugim miejscu stawał Bartosz Groszek, który pomimo rozpoczęcia sezonu dopiero od 3 rundy zakończył go na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej.
  • W ESET Cup Series oprócz stałej dominacji Marcina Jedlińskiego w GT3 na wyróżnienie zasługują również m.in.: Piotr Wira który wygrał w tej klasie w drugim wyścigu oraz Adam Rzepecki, który oprócz wygrania swojej klasy GTC walczył zacięcie z szybszymi samochodami GT3.
  • Oczywiście świetną robotę w Formule 1 wykonał w ten weekend również Robert Kubica, który wyścig zakończył na P15, jednak nie będziemy się na ten temat rozpisywać z uwagi na szerokie omawianie tego tematu przez wszystkie inne media.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Formuła 1:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Robert Kubica #88:
    • Trening 3: P19 
    • Kwalifikacje: P18
    • Wyścig: P15

Lamborghini Super Trofeo:

  • Łączna ilość samochodów: 31 w tym klas. Pro: 9, Pro-Am: 7, Am: 8, LC: 7.
  • Andrzej Lewandowski i E. Liberati #16:
    • Kwalifikacje 1: DNC
    • Kwalifikacje 2: P16 oraz P7 w Pro-Am (Lewandowski)
    • Wyścig 1: P9 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P10 oraz P3 w Pro-Am 
  • Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut #5:
    • Kwalifikacje 1: P18 oraz P3 w Am (Mikrut)
    • Kwalifikacje 2: P24 oraz P7 w Am (Moczulski)
    • Wyścig 1: P19 oraz P3 w Am
    • Wyścig 2: P29 oraz P7 w Am 

GT4 European Series:

  • Łączna ilość samochodów: 41 w tym klas. Am: 11
  • Antoni Chodzeń i P. Zamparini #33:
    • Trening 1: P36 oraz P9 w Am
    • Trening 2: P35 oraz P9 w Am
    • Kwalifikacje 1: P36 oraz P7 w Am (Piotr)
    • Kwalifikacje 2: P37 oraz P6 w Am (Antoni)
    • Wyścig 1: P23 oraz P2 w Am
    • Wyścig 2: P20 oraz P2 w Am

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P2
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P6

TCR Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 21
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening 1: P17
    • Trening 2: P21
    • Kwalifikacje: P21
    • Wyścig 1: P20
    • Wyścig 2: P18

Alpine Elf Europa Cup

  • Ilość samochodów: 16
  • Gosia Rdest #3
    • Trening 1: P8
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje 1: P15
    • Wyścig 1: P8
    • Kwalifikacje 2: P9
    • Wyścig 2: P10

BMW M2 Cup:

  • Ilość samochodów: 16
  • Mery Czepiel #4
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P11

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 13
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P9
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P2
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: P10
    • Kwalifikacje: P10
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P8

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 6
  • Patryk Krupiński #32 GT3:
    • Kwalifikacje 1: P1
    • Kwalifikacje 2: P1
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P1
    • Wyścig Endurance: P1
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w  (Walenda)
    • Wyścig 1: P3 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig Endurance: P3 oraz P1 w Am

Porsche Sports Cup

  • Porsche Sprint Challenge:
  • Ilość samochodów: 28 w tym 20 w klas. 5c
    • Wójcik Piotr #20:
      • Trening: P12 oraz P10 w 5c
      • Kwalifikacje: P13 oraz P11 w 5c
      • Wyścig 1: P12 oraz P10 w 5c
      • Wyścig 2: P7 oraz P7 w 5c
  • Porsche Sprint GT:
  • Ilość samochodów: 25 w tym 11 w klas. 2f
    • Mariusz Górecki #69:
      • Trening: P2 oraz P2 w 2f
      • Kwalifikacje: P3 oraz P2 w 2f
      • Wyścig 1: P3 oraz P2 w 2f
      • Wyścig 2: P4 oraz P3 w 2f
    • Wojciech Karwan #87:
      • Trening: P7 oraz P5 w 2f
      • Kwalifikacje: P7 oraz P5 w 2f
      • Wyścig 1: P10 oraz P6 w 2f
      • Wyścig 2: P5 oraz P4 w 2f
    • Paweł Ziemian #233:
      • Trening: P12 oraz P9 w 2f
      • Kwalifikacje: P9 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 1: P13 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 2: P7 oraz P6 w 2f

ESET Cup Series

  • Ilość samochodów: 31, w tym klas. D5: 3, GT3: 5, GTC: 2
  • Jacek Zielonka #2:
    • Kwalifikacje 1: P16 oraz P3 w D5
    • Wyścig 1: P5 oraz P3 w D5
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P2 w D5
    • Wyścig 2: P4 oraz P3 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje 1: P11 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 1: P12 oraz P4 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P12 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 2: P12 oraz P3 w GT3
  • Piotr Wira #14:
    • Kwalifikacje 1: P13 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 1: P14 oraz P2 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 2: P10 oraz P1 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Kwalifikacje 1: P18 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 1: P15 oraz P1 w GTC
    • Kwalifikacje 2: P14 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 2: P13 oraz P1 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w GT3
    • Kwalifikacje 2: DNS
    • Wyścig 2: P28 oraz P5 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Ilość samochodów: 14, w tym klas. D5: 2, GT3: 3
  • Jacek Zielonka i Jakub Litwin #2:
    • Kwalifikacje: P6 oraz P2 w D5
    • Wyścig: P16 oraz P2 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje: P10 oraz P3 w GT3
    • Wyścig: P7 oraz P3 w GT3
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje: P4 oraz P1 w GT3
    • Wyścig: P4 oraz P1 w GT3

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 20~22.08.2021

  • Sukces polskiej ekipy Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim – P5 w klasie LMP2 oraz dramat zespołu Roberta Kubicy na ostatnim okrążeniu, gdzie po awarii czujnika położenia przepustnicy z pozycji lidera klasy spadli najniżej jak się da, czyli nie ukończyli wyścigu – tak zapamiętamy tegoroczny wyścig Le Mans.
  • Kolejny udany weekend w TCR Eastern Europe dla Bartosza Groszka, który zdobył dwa podia P2 i P3.
  • W ESET Cup Series oba wyścigi sprinterskie wygrał w swojej klasie Marcin Jedliński, natomiast w wyścigu długodystansowym drugie miejsce w generalce zdobyła załoga Jacek ZielonkaJakub Litwin.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

24h Le Mans:

  • Ilość samochodów: 62 w tym klas. HyperCar:5 LMP2: 25, GTE-Pro: 8, GTE-Am: 23.
  • Jakub Śmiechowski #34 – LMP2:
    • Trening 1: P21
    • Trening 2: P8
    • Trening 3: P9
    • Trening 4: P9
    • Kwalifikacje: P18
    • Wyścig: P5
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P6
    • Trening 3: P6
    • Trening 4: P6
    • Kwalifikacje: P2
    • Wyścig: DNF – awaria samochodu na ostatnim okrążeniu prowadząc w LMP2 🙁

BMW M2 Cup:

  • Ilość samochodów: 16
  • Mery Czepiel #4
    • Trening: P15
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig 1: P11
    • Wyścig 2: P9

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 28
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P7
    • Kwalifikacje 1: P11
    • Kwalifikacje 2: P11
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: P11

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 13
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P9
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P3
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 2: DNF

ESET Cup Series

  • Ilość samochodów: 20, w tym klas. D5: 1, GT3: 6, GTC: 5
  • Jacek Zielonka #2:
    • Kwalifikacje 1: P15 oraz P1 w D5
    • Wyścig 1: P4 oraz P1 w D5
    • Kwalifikacje 2: P5 oraz P1 w D5
    • Wyścig 2: P5 oraz P1 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P4 w GT3
    • Wyścig 1: P8 oraz P4 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P7 oraz P4 w GT3
    • Wyścig 2: P8 oraz P4 w GT3
  • Piotr Wira #14:
    • Kwalifikacje 1: P8 oraz P5 w GT3
    • Wyścig 1: P7 oraz P3 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 2: DNF
  • Adam Rzepecki #34:
    • Kwalifikacje 1: P10 oraz P3 w GTC
    • Wyścig 1: P9 oraz P3 w GTC
    • Kwalifikacje 2: P12 oraz P3 w GTC
    • Wyścig 2: P10 oraz P3 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: P2 oraz P1 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Ilość samochodów: 14, w tym klas. D5: 1, GT3: 4
  • Jacek Zielonka i Jakub Litwin #2:
    • Kwalifikacje: P4 oraz P1 w D5
    • Wyścig: P2 oraz P1 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje: P6 oraz P4 w GT3
    • Wyścig: P4 oraz P2 w GT3
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje: P5 oraz P3 w GT3
    • Wyścig: P9 oraz P3 w GT3

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

24h Le Mans – 2021

[Aktualizacja – wyniki]

24h Le Mans:

  • Ilość samochodów: 62 w tym klas. HyperCar:5 LMP2: 25, GTE-Pro: 8, GTE-Am: 23.
  • Jakub Śmiechowski #34 – LMP2:
    • Trening 1: P21
    • Trening 2: P8
    • Trening 3: P9
    • Trening 4: P9
    • Kwalifikacje: P18
    • Wyścig: P5
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P6
    • Trening 3: P6
    • Trening 4: P6
    • Kwalifikacje: P2
    • Wyścig: DNF – awaria samochodu na ostatnim okrążeniu prowadząc w LMP2 🙁

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami największy i najważniejszy wyścig długodystansowy sezonu. W tym roku na Circuit de la Sarthe ścigać będą się:

  • Jakub Śmiechowski #34 samochodem Oreca 07 LMP2 polskiego zespołu Inter Europol Competition wraz z Rengerem Van dez Zande (Holandia) i Alexem Brundle (Wielka Brytania)
  • Robert Kubica #41 samochodem Oreca 07 LMP2 belgijskiego zespołu Orlen Team WRT wraz z Louis Delatraz (Szwajcaria) i Yifey Ye (Chiny).

Harmonogram:

Środa:

  • 14:00 – 24h Le Mans – Trening 1
    • Jakub Śmiechowski #34
    • Robert Kubica #41
  • 19:00 – 24h Le Mans – Kwalifikacje
    • Jakub Śmiechowski #34
    • Robert Kubica #41
  • 22:00 – 24h Le Mans – Trening 2
    • Jakub Śmiechowski #34
    • Robert Kubica #41

Czwartek:

  • 14:00 – 24h Le Mans – Trening 3
    • Jakub Śmiechowski #34
    • Robert Kubica #41
  • 21:00 – 24h Le Mans – Hyperpole
    • Jakub Śmiechowski #34
    • Robert Kubica #41
  • 22:00 – 24h Le Mans – Trening 4
    • Jakub Śmiechowski #34
    • Robert Kubica #41

Sobota:

  • 11:30 – 24h Le Mans – Rozgrzewka
    • Jakub Śmiechowski #34
    • Robert Kubica #41
  • 16:00 – 24h Le Mans – Start wyścigu
    • Jakub Śmiechowski #34
    • Robert Kubica #41

Niedziela:

  • 16:00 – 24h Le Mans – Meta
    • Jakub Śmiechowski #34
    • Robert Kubica #41

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Formuła 1: Robert Kubica w FP1 na GP Węgier

[Aktualizacja – wyniki]

Formuła 1

  • Ilość samochodów: 20
  • Robert Kubica #88
    • Trening 1: P18

[Aktualizacja – wyniki]

Robert Kubica #88: zastąpi ponownie Kimiego Räikkönena za kierownicą bolidu C41 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN w pierwszym treningu przed Grand Prix Węgier na Hungaroringu.

Harmonogram:

  • Piątek
    • 11:30 – FP1
    • 15:00 – FP2
  • Sobota
    • 12:00 – FP3
    • 15:00 – Q
  • Niedziela
    • 16:00 – R

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 09~11.07.2021

W ten weekend mieliśmy bardzo dużo pozytywnych wyników, a nawet całe podium wypełnione Polakami po wyścigu GT Cup Open.

Generalnie GT Cup Open to międzynarodowa seria, która w tym roku zdominowana jest przez polskie zespoły i polskich kierowców:

  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski z A&P Racing Team PTT Tech Support popisali się zwycięstwem w pierwszym wyścigu i P2 w drugim.
  • Maciej Darmetko i Artur Janosz z Q1 by EMG Motorsport zwyciężyli w drugim wyścigu, a w pierwszym byli na P3.
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl z Alda Motorsport kończyli na P2 i P4
  • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim natomiast na P3 i P4
  • W pierwszym wyścigu International GT Open w klasyfikacji Pro-AM podium (P3) zdobył polski duet Karol Basz i Marcin Jedliński z Olimp Racing.
  • W drugim wyścigu, w trakcie którego spadł krótki deszcz zespół Olimp Racing i JP-Motorsport z Patrykiem Krupińskim jechały na P1 i P2 po udanych kwalifikacjach i starcie, ale zdecydowali się na zjazd po deszczówki na czym niestety polskie zespoły mocno straciły w porównaniu do tych, które pozostały na torze na oponach typu slick i skończyły wyścig poza podium.
  • Na torze Poznań w Porsche Sprint Challenge CE w klasie GT4 świetnie pojechał Franz Dziwok z FA1 Racing, który wygrał oba wyścigi sprinterskie w klasyfikacji Pro-Am, a na dodatek jadąc z Florianem Janits wygrał wyścig „100 Miles of Poland” w klasyfikacji generalnej GT4.
  • Ponadto dobrze radziły sobie inne nasze ekipy, między innymi w klasyfikacji Am GT4 zwyciężył w obu wyścigach sprinterskich Błażej Mrugalski.
  • Super tempem na Nurburgringu popisał się Kuba Giermazak, który wywalczył Pole Position do pierwszego wyścigu weekendu NLS. Niestety w wyścigu zabrakło szczęścia samochód Polaka dopadła awaria i z prowadzenia w wyścigu musiał zjechać do boksów.
  • W drugim wyścigu udało się za to zdobyć czwarte miejsce w mocnej stawce samochodów GT3.
  • Z pewnością do pozytywów tego weekendu zaliczyć należy dobre tempo i wyniki Romana Bilińskiego w debiucie w brytyjskiej formule 3. Wszystkie trzy wyścigi ukończył w pierwszej piątce (P4 i 2x P5) i jest to świetna wiadomość po trudnym początku sezonu w formule 4.
  • Robert Kubica i jego zespół WRT zdobywając P4 w wyścigu na Monzy umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej ELMS i powiększył przewagę nad ekipą G-Drive do 11 punktów.
  • Mateusz Kaprzyk ukończył wyścig na P7 z ekipą #14 Inter Europol Competition w LMP3, podczas gdy #13-tka stanęła na podium zajmując P3.
  • W ADAC GT Masters Igor Waliłko z zespołem Zakspeed zdobył dwa puchary (P2 i P3) w klasyfikacji Junior w generalce plasując się na P5 i P8.
  • Jerzy Spinkiewicz z UNIQ Racing w Renaul Clio Cup zakończył oba wyścigi w pierwszej dziesiątce co przełożyło się na dwukrotne podium w klasyfikacji Challengers Cup (2x P3).
  • Z dobrej strony pokazał się również Robin Rogalski z zespołem Seyffarth Motorsport finiszując na P4 w pierwszym wyścigu. W drugim natomiast dopadł go pech: po awarii samochodu, który zapalił się w czasie jazdy Robin wypad z toru i nie ukończył wyścigu.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

European Le Mans Series

  • Ilość samochodów: 44 w tym klas. LMP2: 19, LMP3: 16, GTE: 9.
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P3
    • Trening 2: P1
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig: P4 (punkty za P3, bo Jota startowała gościnnie)
  • Mateusz Kaprzyk #14 – LMP3:
    • Trening 1: P13
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig: P7

Euroformula Open

  • Ilość samochodów: 13
  • Filip Kaminiarz #88:
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P8
    • Wyścig 3: P10

GT Cup Open

  • Ilość samochodów: 6 w tym klas. Pro-Am: 5, Am: 1
  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski #24:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P4 w Pro-Am (Błażek)
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
  • Maciej Daremko i Artur Janosz #26:
    • Kwalifikacje 1: P1 oraz P1 w Pro-Am (Janosz)
    • Wyścig 1: P3 oraz P3 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P5 oraz P4 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #33:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P2 w Pro-Am (Magdziarz)
    • Wyścig 1: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P4 oraz P4 w Pro-Am
  • Jakub Dwernicki i Jan Antoszewski #100:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P3 w Pro-Am (Antoszewski)
    • Wyścig 1: P4 oraz P4 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P5 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P3 w Pro-Am

International GT Open

  • Ilość samochodów: 14 w tym klas. Pro: 4, Pro-Am: 6, Am: 4
  • Patryk Krupiński i Christian Klien #88:
    • Kwalifikacje 1: P9 oraz P6 w Pro-Am (Krupiński)
    • Wyścig 1: P9 oraz P5 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P8 oraz P5 w Pro-Am
  • Marcin Jedliński i Karol Basz #777:
    • Kwalifikacje 1: P8 oraz P5 w Pro-Am (Jedlińśki)
    • Wyścig 1: P6 oraz P3 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P9 oraz P6 w Pro-Am
  • Stanisław Jedliński i Krystian Korzeniowski #5:
    • Kwalifikacje 1: P14 oraz P4 w Am (Jedliński)
    • Wyścig 1: P12 oraz P3 w Am
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P2 w Am
    • Wyścig 2: DNF

NLS – Nürburgring Langstrecken-Serie

  • Ilość samochodów: 133 w tym klas. SP9: 16, SP9 Pro: 10
  • Kuba Giermaziak i  #7:
    • Kwalifikacje 1: P1
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 1: P4
    • Wyścig 1: P4

Brytyjska F3:

  • Ilość samochodów: 17
  • Roman Biliński #4:
    • Treningi: P2
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P5

Renault Clio Cup Europe

  • Ilość samochodów: 23 w tym w Challengers Cup: 9
  • Jerzy Spinkiewicz #125
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje 1: P9
    • Wyścig 1: P10 oraz P3 w Challengers Cup
    • Kwalifikacje 2: P9
    • Wyścig 2: P8 oraz P3 w Challengers Cup

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 9, w tym GT3-Cup: 2 , GT4: 7
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P1 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P3 w Pro-Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P4 oraz P3 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P7 oraz P3 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P7 oraz P1 w Am
  • Paweł Ziemian i Jakub Litwin #6 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P1 w Am (Ziemian)
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro (Litwin)
    • Wyścig 1: P7 oraz P3 w Am (Ziemian)
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro (Litwin)
    • Wyścig Endurance: P8 oraz P4 w ProAm
  • Błażej Mrugalski #5 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P3 w Am
    • Kwalifikacje 2: P7 oraz P3 w Am
    • Wyścig 1: P5 oraz P1 w Am
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w Am
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P3 w ProAm (z Marionek)

ADAC GT Masters

  • Ilość samochodów: 27 w tym klas. Junior: 12
  • Igor Waliłko i Jules Gounon #13
    • Trening 1: P4 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P9 oraz P6 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P13 oraz P3 w Junior (Waliłko)
    • Wyścig 1: P8 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P2 w Junior (Gounon)
    • Wyścig 2: P5 oraz P2 w Junior

ADAC GT4 Germany

  • Ilość samochodów: 21
  • Robin Rogalski i Tim Reiter #32
    • Trening 1: P9
    • Trening 2: P4
    • Kwalifikacje 1: P6 (Reiter)
    • Wyścig 1: P4
    • Kwalifikacje 2: P5 (Rogalski)
    • Wyścig 2: DNF

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

European Le Mans Series – Runda 4: Monza

[Aktualizacja – wyniki]

European Le Mans Series

  • Ilość samochodów: 44 w tym klas. LMP2: 19, LMP3: 16, GTE: 9.
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P3
    • Trening 2: P1
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig: P4 (punkty za P3, bo Jota startowała gościnnie)
  • Mateusz Kaprzyk #14 – LMP3:
    • Trening 1: P13
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig: P7

[Aktualizacja – wyniki]

We włoskiej świątyni prędkości – na torze Monza, odbędzie się czwarta z sześciu zaplanowanych rund ELMS. Ścigać będą się:

  • Robert Kubica #41 samochodem LMP2 zespołu Team WRT wraz z Louis Delatraz (Szwajcaria) i Yifey Ye (Chiny). Chłopaki po trudnym wyścigu na Paul Richard nadal prowadzą w klasyfikacji generalnej jednak ich przewaga nad załogą G-Drive stopniała do 3 punktów.
  • Mateusz Kaprzyk #14 samochodem LMP3 zespołu Inter Europol Competition wraz z Erwin Creed (Francja), Marius Zug (Niemcy). Ekipa nr 14 znajduje się aktualnie na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej.
  • Ponadto w samochodzie LMP3 nr #13 polskiego Inter Europol Competition pojadą: Martin Hippe (Niemcy), Ugo de Wilde (Belgia), Ulysse De Pauw (Belgia). Zespół trzynastki jest aktualnie na 4 miejscu w LMP3.

Harmonogram:

  • Piątek
    • 13:00 – Trening 1
    • 17:00 – Trening dla kierowców Bronze
  • Sobota
    • 08:45 – Trening 2
    • 13:45 – Kwalifikacje LMP3
    • 14:05 – Kwalifikacje LMP2
  • Niedziela
    • 11:00 – Wyścig (4 godziny)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Formuła 1: Robert Kubica w FP1 na GP Styrii

[Aktualizacja – wyniki]

Formuła 1

  • Ilość samochodów: 20
  • Robert Kubica #88
    • Trening 1: P19

[Aktualizacja – wyniki]

Robert Kubica #88: zastąpi ponownie Kimiego Räikkönena za kierownicą bolidu C41 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN w pierwszym treningu przed Grand Prix Styrii na Red Bull Ringu.

Harmonogram:

  • Testy opon: wtorek i środa po weekendzie.
  • Piątek
    • 11:30 – FP1
    • 15:00 – FP2
  • Sobota
    • 12:00 – FP3
    • 15:00 – Q
  • Niedziela
    • 15:00 – R
Transmisja:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj: