Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 28~29.11.2020

  • Maciej Gładysz zwyciężył w klasyfikacji generalnej kategorii MINI w Pucharze WSK Open na torze Adria, a Jan Przyrowski w niej zajął 5 miejsce.
  • Karol Pasiewicz zdobył podium w klasyfikacji generalnej WSK Open zajmując 3 miejsce w kategorii OK Junior, natomiast Tymoteusz Kucharczyk uplasował się na 5 miejscu w tej kategorii.
  • Franz Dziwok dwukrotnie sięgnął po drugie miejsce w wyścigach Porsche Sprint Challenge w Bahrainie w klasie GT4.

Ponadto w pod-klasyfikacji aut GT4 – Central Europe – Franz wygrał oba wyścigi.

  • Robert Kubica zaliczył świetny występ w pierwszym treningu przed GP Bahrainu planując się na 13 miejscu i wyprzedzając partnera z zespołu Antonio Giovinazziego o 0,164 sekundy.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Formuła 1

  • Robert Kubica #88
    • FP1 – 13/20

Porsche Sprint Challenge

  • Franz Dziwok #49
    • Q – 2/6 w GT4, 13/17 w generalce
    • R1 – 2/6 w GT4, 11/17 w generalce
    • R1 – 2/6 w GT4, 13/17 w generalce

Klasyfikacja generalna WSK Open Cup

  • MINI
    • Maciej Gładysz – miejsce 1
    • Jan Przyrowski – miejsce 5
    • Juliusz Ociepa – miejsce 39
    • Adrian Potępa – miejsce 41
    • Marcel Kasprzycki – miejsce 41
    • Rafał Paprota – miejsce 41
  • OK Junior
    • Karol Pasiewicz – miejsce 3
    • Tymoteusz Kucharczyk – miejsce 5
    • Gustaw Wiśniewski – miejsce 35
  • OK
    • Kuba Rajski – miejsce 19

Źródła: gt3me.com, wskarting.it, formula1.com, facebook.com/Alfaromeoracing

#Bah_int_circuit

#Lechnerracing

Kategorie
Zakończone wydarzenia

WSK Open Cup – Adria

[Aktualizacja – wyniki]

Klasyfikacja generalna WSK Open Cup

  • MINI
    • Maciej Gładysz – miejsce 1
    • Jan Przyrowski – miejsce 5
    • Juliusz Ociepa – miejsce 39
    • Adrian Potępa – miejsce 41
    • Marcel Kasprzycki – miejsce 41
    • Rafał Paprota – miejsce 41
  • OK Junior
    • Karol Pasiewicz – miejsce 3
    • Tymoteusz Kucharczyk – miejsce 5
    • Gustaw Wiśniewski – miejsce 35
  • OK
    • Kuba Rajski – miejsce 19

[Aktualizacja – wyniki]

W najbliższy weekend odbędą się finały prestiżowej imprezy kartingowej: WSK Open Cup na włoskim torze Adria. Wśród uczestników nie zabraknie czołówki polskich kierowców:

W kategorii MINI:

  • Maciej Gładysz #521
  • Jan Przyrowski #552
  • Marcel Kasprzycki #557
  • Rafał Paprota #512
  • Juliusz Ociepa #548
  • Adrian Potępa #564

W kategorii OK Junior:

  • Tymoteusz Kucharczyk #320
  • Karol Pasiewicz #319
  • Gustaw Wiśniewski #329

W kategorii OK:

  • Kuba Rajski #217

Harmonogram wyścigów finałowych:

Niedziela:

  • 11:30 – OK – finał 1
  • 12:00 – OKJ – finał 1
  • 12:30 – MINI – finał 1
  • 14:30 – OK – finał 2
  • 15:00 – OKJ – finał 2
  • 15:30 – MINI – finał 2

Wydarzenie można śledzić na:

Źródła: wskarting.it, facebook.com/wskpromotion

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Champions of the future Runda 1 – Zuera

[Aktualizacja – Wyniki]

  • MINI
    • Maciej Gładysz – miejsce 5 na 20 w Finale
    • Franciszek Lassota – miejsce 16 na 20 w Finale
  • OK Junior
    • Karol Pasiewicz – miejsce 10 na 36 w Finale
    • Tymoteusz Kucharczyk – miejsce 17 na 36 w Finale
  • OK
    • Oliwier Pyłka – miejsce 23 na 36 w Finale

[Aktualizacja – Wyniki]

Na hiszpańskim torze Zuera odbędzie się w najbliższy weekend perwsza runda nowej serii kartingowej „Champions of the future”

W zawodach weźmie zapewne udział grupa polskich kartingowców – najprawdopodobniej:

  • Maciej Gładysz,
  • Franciszek Lassota,
  • Tymoteusz Kucharczyk,
  • Karol Pasiewicz,
  • Oliwier Pyłka.

Źródła: facebook.com/Championskarting, championskarting.com

Kategorie
Zakończone wydarzenia

WSK Euro Series Runda 1 – Sarno

Ledwo opadł kurz po finałach Super Masters Series, a już przed nami pierwsza runda WSK Euro Series na torze Sarno w okolicach Neapolu.

W prawdzie nie ma jeszcze listy startowej, ale w zawodach weźmie zapewne udział grupa polskich kartingowców – najprawdopodobniej:

W kategorii MINI:

  • Jan Przyrowski,
  • Maciej Gładysz,
  • Piotr Czaja.

W kategorii OK Junior:

  • Tymoteusz Kucharczyk,
  • Karol Pasiewicz.

Wydarzenie można śledzić na stronie organizatora:

www.wskarting.it

Źródła: wskarting.it, facebook.com/wskpromotion

Kategorie
Zakończone wydarzenia

WSK Super Master Series Runda 3 i 4 – Adria, Włochy

Już w przyszłym tygodniu rusza zrewidowany kalendarz prestiżowej serii wyścigów WSK i to od razu z podwójną rundą, która zakończy cykl Super Master Series.

W zawodach weźmie czołówka młodego pokolenia polskich kartingowców:

W kategorii MINI:

  • Jan Przyrowski – z nr 551,
  • Maciej Gładysz – z nr 531,
  • Piotr Czaja – z nr 627.

W kategorii OK Junior:

  • Tymoteusz Kucharczyk – z nr 343,
  • Karol Pasiewicz – z nr 358.

Finały rundy trzeciej odbędą się w sobotę: OKJ o 15:30, MINI o 16:00 natomiast rundy czwartej w niedziele: OKJ o 15:00, MINI o 15:30

Wydarzenie można śledzić na stronie organizatora:

www.wskarting.it

Źródła: wskarting.it

Kategorie
Aktualności

Wyniki: WSK Super Master runda 2 – najlepszy z Polaków Kucharczyk ponownie ociera się o podium

Data: 21 – 23 luty 2020 r.

Miejsce: South Garda Karting – Lonato – Włochy

W drugiej rundzie elitarnej, międzynarodowej serii WSK Super Master Series Polskę reprezentowało 16 zawodników. Najwyżej spośród naszych kierowców dotarł Tymoteusz Kucharczyk, który zajął 4 miejsce w finale kategorii OK Junior. Tydzień temu na tym samym torze w 25′ Winter Cup Tymek również zajął 4 miejsce, trzymamy zatem kciuki i czekamy na podium 😉 .

Wyróżnić należy również świetną postawę: Jana Przyrowskiego, który zajął 5 miejsce w finale MINI, Karola Pasiewicza – 5 miejsce w finale OK Junior oraz Macieja Gładysza – 12 miejsce w finale MINI (gigantyczny awans o 17 pozycji względem pozycji startowej).

Poniżej wyniki wszystkich polskich kierowców:

Kategoria MINI (6 Polaków – łącznie 108 kierowców):

MiejsceImię i Nazwisko
4Jan Przyrowski
12Maciej Gładysz
41Juliusz Ociepa
65Franciszek Lassota
80Marcel Kasprzycki
88Rafał Paprota

Kategoria OK Junior (5 Polaków – łącznie 97 kierowców):

MiejsceImię i Nazwisko
4Tymoteusz Kucharczyk
5Karol Pasiewicz
31Kacper Sztuka
65Gustaw Wiśniewski
83Franciszek Halatnik

Kategoria OK (3 Polaków – łącznie 88 kierowców):

Miejsce Imię i Nazwisko
39Jakub Rajski
53Marcel Kuc
83Jerzy Spinkiewicz

Kategoria KZ2 (2 Polaków – łącznie 77 kierowców):

Miejsce Imię i Nazwisko
20Dawid Liwiński
59Hubert Kowalczyk

Źródła: wskarting.it, facebook.com/jasprzyrowski, facebook.com/gladysz.maciej,facebook.com/profile.php?id=100008277016622, facebook.com/tymek.kucharczyk/, facebook.com/BirelART, facebook.com/tony.kart.official

Kategorie
Zakończone wydarzenia

WSK Super Master Series Runda 2 – Lonato, Włochy

Na włoskim torze South Garda Karting zobaczymy w najbliższy weekend aż 16 polskich kartingowców, którzy będą walczyć ze światową czołówką tego sportu w czterech kategoriach:

Kategoria MINI (6 Polaków – łącznie 108 kierowców):

L.p. Imię i Nazwisko nr startowy Zespół
1.Maciej Gładysz#531Parolin
2.Jan Przyrowski#551AVracing
3.Marcel Kasprzycki#572AVracing
4.Juliusz Ociepa#588KRK Racing
5.Franciszek Lassota#603CRG S.P.A.
6.Rafał Paprota#607V-kart Racing Team

Kategoria OK Junior (5 Polaków – łącznie 97 kierowców):

L.p. Imię i Nazwisko nr startowy Zespół
1.Kacper Sztuka#317Ward Racing
2.Gustaw Wiśniewski#329Forza Racing
3.Tymoteusz Kucharczyk #343BirelART Racing
4.Franciszek Halatnik#355Jastrzebski Racing
5.Karol Pasiewicz#358Tony Kart Racing

Kategoria OK (3 Polaków – łącznie 88 kierowców):

L.p. Imię i Nazwisko nr startowy Zespół
1.Marcel Kuc#213Uniq Racing
2.Jerzy Spinkiewicz#238Uniq Racing
3.Jakub Rajski#268Jastrzebski Racing

Kategoria KZ2 (2 Polaków – łącznie 77 kierowców):

L.p. Imię i Nazwisko nr startowy Zespół
1.Hubert Kowalczyk#61Jastrzebski Racing
2.Dawid Liwiński#73BirelART Racing KSW

Harmonogram:

  • 21.02.2020r. (piątek) – Treningi kwalifikacyjne i wyścigi eliminacyjne (Heat)
  • 22.02.2020r. (sobota) – Wyścigi eliminacyjne (Heat)
  • 23.02.2020r. (niedziela) – Wyścigi eliminacyjne Półfinały i Finały:
    • 11:50 – półfinały KZ2
    • 12:30 – półfinały OK
    • 13:10 – półfinały OKJ
    • 13:50 – półfinały MINI
    • 14:35 – finał KZ2
    • 15:05 – finał OK
    • 15:35 – finał OKJ
    • 16:05 – finał MINI

Wydarzenie można śledzić na stronie organizatora:

www.wskarting.it

Źródła: wskarting.it

Kategorie
Aktualności

Wyniki: 25′ Winter Cup – Kucharczyk i Gładysz blisko podium

Data: 13-16.02.2020r.

Miejsce: South Garda Karting – Lonato – Włochy

Aż osiemnastu kierowców kartingowych reprezentowało Polskę w 25 edycji Winter Cup we włoskim mieście Lonato. Najlepsze wyniki osiągnęli: Tymoteusz Kucharczyk w kategorii OK Junior oraz Maciej Gładysz w kategorii MINI – obaj zajęli 4 miejsca w finałach, ocierając się o podium.

Pięknie jechali również: Jan Przyrowski, który zajął 12 miejsce w finale MINI oraz Karol Pasiewicz, który po półfinałach (super heat) zajmował wysokie 9 miejsce, a w finale przedarł się, aż na 2 pozycję, jednak został zdyskwalifikowany po zakończeniu wyścigu za nieregulaminową „naprawę” zderzaka po przekroczeniu linii mety.

Poniżej wyniki wszystkich polskich kierowców:

Kategoria MINI (10 Polaków – łącznie 64 kierowców):

  • Maciej Gładysz – 4 –
  • Jan Przyrowski – 12 –
  • Rafał Paprota – 26 –
  • Franciszek Czapla – 27 –
  • Iwo Beszterda – 32 –
  • Oliwer Kobiela – 34 –
  • Antoni Kosiba – 39 –
  • Serafin Derzyński – 50 –
  • Marek Piórkowski – 53 –
  • Marcin Fice – 59 –

Kategoria OK Junior (2 Polaków – łącznie 84 kierowców):

  • Tymoteusz Kucharczyk – 4 –
  • Karol Pasiewicz – zdyskwalifikowany –

Kategoria OK (3 Polaków – łącznie 85 kierowców):

  • Marcel Kuc – 27 –
  • Jerzy Spinkiewicz – 48 –
  • Olaf Tyrakowski – 64 –

Kategoria KZ2 (3 Polaków – łącznie 68 kierowców):

  • Kacper Nadolski – 50 –
  • Franciszek Palmirski – 54 –
  • Igor Lejko – 61 –
Powtórkę finałowych wyścigów można obejrzeć poniżej

Źródła: southgardakarting.it, facebook.com/jasprzyrowski, facebook.com/gladysz.maciej,facebook.com/profile.php?id=100008277016622, facebook.com/tymek.kucharczyk/

Kategorie
Zakończone wydarzenia

25′ Winter Cup – Lonato, Włochy

Tor: South Garda Karting

Polscy zawodnicy (18):

Kategoria MINI (10 Polaków – łącznie 64 kierowców):

  • Marcin Fice
    • numer startowy: #400
    • zespół: Kuc Marek (Polska)
    • gokart: CRG, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Maciej Gładysz
    • numer startowy: #402
    • zespół: PAROLIN POLAND (Polska)
    • gokart: PAROLIN, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Iwo Beszterda
    • numer startowy: #409
    • zespół: PAROLIN POLAND (Polska)
    • gokart: PAROLIN, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Serafin Derzyński
    • numer startowy: #410
    • zespół: PAROLIN POLAND (Polska)
    • gokart: PAROLIN, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Franciszek Czapla
    • numer startowy: #414
    • zespół: PAROLIN POLAND (Polska)
    • gokart: PAROLIN, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Antoni Kosiba
    • numer startowy: #424
    • zespół: BAMBINI RACING (Polska)
    • gokart: PRAGA, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Oliwer Kobiela
    • numer startowy: #439
    • zespół: Szymański Andrzej (Polska)
    • gokart: ENERGY CORSE, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Rafał Paprota
    • numer startowy: #440
    • zespół: V CART (Polska)
    • gokart: ENERGY CORSE, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Jan Przyrowski
    • numer startowy: #453
    • zespół: AVracing (Włochy)
    • gokart: PAROLIN, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Marek Piórkowski
    • numer startowy: #467
    • zespół: V KART RACING (Polska)
    • gokart: ENERGY CORSE, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE

Kategoria OK Junior (2 Polaków – łącznie 84 kierowców):

  • Karol Pasiewicz
    • numer startowy: #328
    • zespół: TONY KART RACING TEAM (Włochy)
    • gokart: TONY KART, silnik: VORTEX, opony: LE CONT
  • Tymoteusz Kucharczyk
    • numer startowy: #337
    • zespół: BIREL ART RACING (Włochy)
    • gokart: KUBICA, silnik: TM RACING, opony: LE CONT

Kategoria OK (3 Polaków – łącznie 85 kierowców):

  • Marcel Kuc
    • numer startowy: #228
    • zespół: UNIQ Racing (Polska)
    • gokart: KR, silnik: IAME, opony: BRIDGESTONE
  • Jerzy Spinkiewicz
    • numer startowy: #239
    • zespół: UNIQ Racing (Polska)
    • gokart: KR, silnik: IAME, opony: BRIDGESTONE
  • Olaf Tyrakowski
    • numer startowy: #244
    • zespół: AMO RACING TEAM (Polska)
    • gokart: TONY KART, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE

Kategoria KZ2 (3 Polaków – łącznie 68 kierowców):

  • Franciszek Palmirski
    • numer startowy: #134
    • zespół: AMO RACING TEAM (Polska)
    • gokart: TONY KART, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Kacper Nadolski
    • numer startowy: #135
    • zespół: AMO RACING TEAM (Polska)
    • gokart: TONY KART, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE
  • Igor Lejko
    • numer startowy: #170
    • zespół: AMO RACING TEAM (Polska)
    • gokart: TONY KART, silnik: VORTEX, opony: BRIDGESTONE

Harmonogram:

  • 13.02.2020r. (czwartek) – Treningi
  • 14.02.2020r. (piątek) – Treningi kwalifikacyjne i wyścigi eliminacyjne (Heat)
  • 15.02.2020r. (sobota) – Wyścigi eliminacyjne (Heat)
  • 16.02.2020r. (niedziela) – Półfinały (Super Heat) i Finały:
    • 12:10 – półfinały MINI
    • 12:50 – półfinały OK
    • 13:30 – półfinały OKJ
    • 14:10 – półfinały KZ2
    • 15:05 – finał MINI
    • 15:35 – finał OK
    • 16:05 – finał OKJ
    • 16:35 – finał KZ2

Wydarzenie można śledzić na stronie organizatora:

www.southgardakarting.it

Źródła: southgardakarting.it

Kategorie
Aktualności

15 Polaków w 25′ Winter Cup

W dniach od 14 do 16 lutego 2020 roku na włoskim torze South Garda Karting, odbędzie się 25 edycja znanej imprezy kartingowej „Winter Cup”, na wstępnej liście startowej widnieją następujący polscy kierowcy:

  • MINI:
    • Maciej Gładysz
    • Marcin Fice
    • Iwo Beszterda
    • Serafin Derzyński
    • Franciszek Czapla
    • Antoni Kosiba
    • Oliwer Kobiela
    • Rafał Paprota
    • Jan Przyrowski
  • OK Junior:
    • Tymoteusz Kucharczyk
    • Karol Pasiewicz
  • OK:
    • Jerzy Spinkiewicz
    • Olaf Tyrakowski
  • KZ2:
    • Franciszek Palmirski
    • Kacper Nadolski

Trzymamy kciuki !!!

Więcej informacji.

Źródło: www.southgardakarting.it