Kategorie
Zakończone wydarzenia

GT World Challenge – Endurance Cup: Paul Ricard

>>> Wyniki <<<

GT World Challenge Europe – Endurance Cup:

  • Ilość samochodów: 54
    • Klas. Gold Cup: 15
  • Maciej Błażek i Patryk Krupiński #112:
    • Trening: P43
    • Prekwalifikacje: P52
    • Kwalifikacje: P45
    • Wyścig: P40 oraz P13 w Gold Cup

Seria: Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS – Endurance Cup

Kraj: Francja – Le Castellet

Tor: Paul Ricard

Polscy kierowcy:

  • Maciej BłażekPatryk Krupiński
    • Numer: 112
    • Samochód: McLaren 720 S GT3
    • Klasyfikacja: Gold Cup
    • Zespół: JP Motorsport (Polska)
    • Partnerzy zespołowi:
      • Joe Osborne (Wielka Brytania)
Malowanie specjalne na wyścig we Francji

Harmonogram:

Piątek:

  • 09:00 – Test kierowców Bronze
  • 14:20 – GT World Challenge – Trening
    • #112 – Maciej Błażek i Patryk Krupiński
  • 19:20 – GT World Challenge – Prekwalifikacje
    • #112 – Maciej Błażek i Patryk Krupiński

Sobota:

  • 11:30 – GT World Challenge – Kwalifikacje
    • #112 – Maciej Błażek i Patryk Krupiński
  • 18:00 – GT World Challenge – Wyścig (6 godzin)
    • #112 – Maciej Błażek i Patryk Krupiński

Transmisje i informacje:

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo

Kategorie
Zakończone wydarzenia

GT World Challenge – Endurance Cup: Imola

>>> Aktualizacja – wyniki <<<

GT World Challenge Europe – Endurance Cup:

  • Ilość samochodów: 52
    • Klas. Silver Cup: 18
  • Maciej Błażek i Patryk Krupiński #112:
    • Trening: P42
    • Prekwalifikacje: P48
    • Kwalifikacje: P34 oraz P10 w Silver Cup
    • Wyścig: DNF

>>> Aktualizacja – wyniki <<<

Seria: Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS – Endurance Cup

Kraj: Włochy

Tor: Imola – Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari

Polscy kierowcy:

  • Maciej BłażekPatryk Krupiński
    • Numer: 112
    • Samochód: McLaren 720 S GT3
    • Klasyfikacja: Silver Cup
    • Zespół: JP Motorsport (Polska)
    • Partnerzy zespołowi:
      • Christopher Brück (Niemcy)

Harmonogram:

Piątek:

  • 16:00 – Test kierowców Bronze

Sobota:

Niedziela:

  • 09:00 – GT World Challenge – Kwalifikacje
    • #112 – Maciej Błażek i Patryk Krupiński
  • 15:00 – GT World Challenge – Wyścig (3 godziny)
    • #112 – Maciej Błażek i Patryk Krupiński

Transmisje i informacje:

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 21~22.01.2022

  • Roman Ziemian podtrzymał zwycięską formę sprzed tygodnia i zwyciężył tym razem w 6-godzinnym wyścigu na torze w Abu Dhabi jadąc wraz z zespołem Baron Motorsport.
  • Andrzej Lewandowski, startujący w tym samym wyścigu z zespołem ARC Bratislava zajął 6 miejsce.
  • Natomiast mniej szczęścia miał Maciej Błażek, który dobrze wystartował i po swoim stincie oddał kierownicę w ręce zespołowego partnera, niestety w ich Porsche doszło do awarii skrzyni biegów. Zespół Huber Racing nie był w stanie naprawić samochodu i Polak nie ukończył wyścigu, a przed awarią byli na 3 miejscu w klas. 992.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Hankook 6h Abu Dhabi:

  • Ilość samochodów: 32, w tym w klas. GT3: 8, w klas. 992: 11
  • Roman Ziemian #86:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P1
    • Wyścig: P1
  • Andrzej Lewandowski #44:
    • Trening: P10
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig: P6
  • Maciej Błażek #924:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig: DNF (awaria skrzyni biegów)

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Hankook 6h Abu Dhabi 2022

>>> Aktualizacja – wyniki <<<

Hankook 6h Abu Dhabi:

  • Ilość samochodów: 32, w tym w klas. GT3: 8, w klas. 992: 11
  • Roman Ziemian #86:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P1
    • Wyścig: P1
  • Andrzej Lewandowski #44:
    • Trening: P10
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig: P6
  • Maciej Błażek #924:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig: DNF (awaria skrzyni biegów)

>>> Aktualizacja – wyniki <<<

Seria: 24H Series

Tor: Dubai Autodrome

Polscy kierowcy:

  • Andrzej Lewandowski
    • Numer: 44
    • Samochód: Lamborghini Huracán GT3 (2016)
    • Klasyfikacja: GT3
    • Zespół: ARC Bratislava (Słowacja)
    • Partnerzy zespołowi:
      • Miro Konopka (Słowacja)
      • Mato Konopka (Słowacja)
  • Roman Ziemian
    • Numer: 86
    • Samochód: Ferrari 488 GT3 (Evo 2020)
    • Klasyfikacja: GT3
    • Zespół: Baron Motorsport (Austria)
    • Partnerzy zespołowi:
      • Ernst Kirchmayr (Austria)
      • Philipp Baron (Austria)
  • Maciej Błażek
    • Numer: 924
    • Samochód: Porsche 911 GT3 Cup (992)
    • Klasyfikacja: 992
    • Zespół: Huber Racing (Niemcy)
    • Partnerzy zespołowi:
      • Clément Mateu (Francja)
      • Mark Wallenwein (Niemcy)

Harmonogram:

Czwartek:

  • 17:00 – Test 1

Piątek:

  • 10:20 – Test 2
  • 12:50 – Test 3
  • 16:20 – Trening

Sobota:

  • 06:50 – Kwalifikacje
  • 11:25 – Start wyścigu (6 godzin)
  • 17:25 – Koniec wyścigu

Transmisje i informacje:

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 22~24.10.2021

  • Na drugim miejscu podium kończy ostatni wyścig sezonu European Le Mans Series Robert Kubica i jego zespół WRT. Tytuł mistrzowski zapewnili sobie już w poprzedniej rundzie, pozostało im więc w ten weekend tylko odebrać puchary i świętować.
  • Ponadto w ELMS ekipa samochodu nr 13 polskiego Inter Europol Competition zwyciężyła w klasie LMP3 a załoga 14-tki z Mateuszem Kaprzykiem i debiutującym w serii Patrykiem Krupińskim zajęła 7 miejsce.
  • Tytuł Mistrzowski zdobyła w ten weekend również polska załoga Maciej BłażekMateusz Lisowski, z polskiego zespołu A&P Racing Team PTT Tech Support, którzy zwyciężając po raz 3 w sezonie okazali się najlepsi w serii GT Cup Open.
  • Ponadto w ADAC GT Masters Igor Waliłko w drugim wyścigu weekendu zajmując 5 miejsce w generalce okazał się być najlepszy w klasyfikacji Junior.
  • W klasyfikacji Junior, ale w serii ADAC TCR Germany zwyciężył również Albert Legutko w pierwszym wyścigu weekendu.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

European Le Mans Series

  • Ilość samochodów: 41 w tym klas. LMP2: 14, LMP3: 17, GTE: 10.
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P1
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig: P2
  • Mateusz Kaprzyk i Patryk Krupiński #14 – LMP3:
    • Trening 1: P11
    • Trening 2: P7
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig: P7

Alpine Elf Europa Cup

  • Ilość samochodów: 17
  • Gosia Rdest #3
    • Trening 1: P9
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje 1: P9
    • Wyścig 1: P6
    • Kwalifikacje 2: P8
    • Wyścig 2: P6

International GT Open

  • Ilość samochodów: 18 w tym klas. Pro: 6, Pro-Am: 9, Am: 3
  • Marcin Jedliński i Karol Basz #777:
    • Kwalifikacje 1: P11 oraz P6 w Pro-Am (Jedlińśki)
    • Wyścig 1: P15 oraz P8 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P7 oraz P4 w Pro-Am (Basz)
    • Wyścig 2: P11 oraz P5 w Pro-Am
  • Stanisław Jedliński i Krystian Korzeniowski #5:
    • Kwalifikacje 1: P17 oraz P2 w Am (Jedliński)
    • Wyścig 1: P18 oraz P3 w Am
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P1 w Am (Korzeniowski)
    • Wyścig 2: P17 oraz P3 w Am

GT Cup Open

  • Ilość samochodów: 11 w tym klas. Pro-Am: 8, Am: 3
  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski #24:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P3 w Pro-Am (Błażek)
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P4 w Pro-Am
    • Wyścig 2: DNS
  • Maciej Daremko i Artur Janosz #26:
    • Kwalifikacje 1: P8 oraz P7 w Pro-Am (Darmetko)
    • Wyścig 1:  P9 oraz P6 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: DNS
    • Wyścig 2: DNS
  • Jan Antoszewski #45:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P6 w Pro-Am (Antoszewski)
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 2: P8 oraz P6 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P5 oraz P4 w Pro-Am

Euroformula Open

  • Ilość samochodów: 16
  • Filip Kaminiarz #88:
    • Trening 1: P16
    • Trening 2: P11
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P12
    • Wyścig 2: P9
    • Wyścig 3: P16

ADAC GT Masters

  • Ilość samochodów: 28 w tym klas. Junior: 14
  • Igor Waliłko i Jules Gounon #13
    • Trening 1: P2
    • Trening 2: P21
    • Kwalifikacje 1: P18 (Waliłko)
    • Wyścig 1: P10 oraz P6 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P8 (Gounon)
    • Wyścig 2: P5 oraz P1 w Junior

ADAC TCR Germany

  • Ilość samochodów: 19 w tym klas. Junior: 5
  • Albert Legutko #17
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje 1: P14
    • Wyścig 1: P9 oraz P1 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P10
    • Wyścig 2: P15 oraz P3 w Junior
  • Szymon Ładniak #21
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P8
    • Kwalifikacje 1: P9
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 2: P12
    • Wyścig 2: P14 oraz P2 w Junior

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo

Kategorie
Zakończone wydarzenia

GT Cup Open – Runda 5: Barcelona

[Aktualizacja – wyniki]

GT Cup Open

  • Ilość samochodów: 11 w tym klas. Pro-Am: 8, Am: 3
  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski #24:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P3 w Pro-Am (Błażek)
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P4 w Pro-Am
    • Wyścig 2: DNS
  • Maciej Daremko i Artur Janosz #26:
    • Kwalifikacje 1: P8 oraz P7 w Pro-Am (Darmetko)
    • Wyścig 1:  P9 oraz P6 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: DNS
    • Wyścig 2: DNS
  • Jan Antoszewski #45:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P6 w Pro-Am (Antoszewski)
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 2: P8 oraz P6 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P5 oraz P4 w Pro-Am

[Aktualizacja – wyniki]

Ostania runda tego roku w serii GT Cup Open na hiszpańskim torze pod Barceloną przed nami. Wezmą w niej udział:

W klasyfikacji Pro-Am:

  • Maciej DarmetkoArturem Janoszem #26 samochodem Porsche 991 GT3 Cup belgijskiego zespołu Q1 by EMG Motorsport.
  • Jan Antoszewski z Markiem Speakerwas (Włochy) #45 samochodem Porsche 991 GT3 Cup zespołu CAME Racing

Harmonogram:

Piątek:

  • 09:00 – GT Cup Open – Trening 1
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Jan Antoszewski  i Mark Speakerwas #45
  • 14:20 – GT Cup Open – Trening 2
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Jan Antoszewski  i Mark Speakerwas #45
  • 17:15 – GT Cup Open – Trening 3
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Jan Antoszewski  i Mark Speakerwas #45

Sobota:

  • 10:40 – GT Cup Open – Kwalifikacje 1
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Jan Antoszewski  i Mark Speakerwas #45
  • 14:55 – GT Cup Open – Wyścig 1 (70 minut)
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Jan Antoszewski  i Mark Speakerwas #45

Niedziela:

  • 09:00 – GT Cup Open – Kwalifikacje 2
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Jan Antoszewski  i Mark Speakerwas #45
  • 13:25 – GT Cup Open – Wyścig 2 (60 minut)
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Jan Antoszewski i Mark Speakerwas #45

Transmisje i informacje:

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 24~26.09.2021

  • Pierwsze podium w tym sezonie Euroformula Open zaliczył Filip Kaminiarz, który dojechał na 3 miejscu w drugim wyścigu weekendu, ponadto w pierwszym wyścigu był piąty, a w trzecim dziewiąty, dzięki czemu awansował na 9 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.
  • Udany debiut w TCR Europe zaliczył Bartosz Groszek, który w pierwszym wyścigu był 11 i wygrał wśród debiutantów (Rookie), a w drugim był 14 na 28 zawodników. Ponadto w pierwszym wyścigu startujący z P28 Łukasz Stolarczyk wyprzedził, aż 10 zawodników i dojechał na P18.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Euroformula Open

  • Ilość samochodów: 14
  • Filip Kaminiarz #88:
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P13
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P3
    • Wyścig 3: P9

International GT Open

  • Ilość samochodów: 13 w tym klas. Pro: 4, Pro-Am: 8, Am: 1
  • Roman Ziemian i Axcil Jefferies #73:
    • Kwalifikacje 1: P16 oraz P7 w Pro-Am (Ziemian)
    • Wyścig 1: P11 oraz P5 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P2 w Pro-Am (Jefferies)
    • Wyścig 2: P17 oraz P6 w Pro-Am

GT Cup Open

  • Ilość samochodów: 6 w tym klas. Pro-Am: 7, Am: 3
  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski #24:
    • Kwalifikacje 1: P6 oraz P6 w Pro-Am (Błażek)
    • Wyścig 1: P3 oraz P3 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P4 w Pro-Am
    • Wyścig 2: DNF
  • Maciej Daremko i Artur Janosz #26:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P4 w Pro-Am (Darmetko)
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P4 oraz P4 w Pro-Am
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #33:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P5 w Pro-Am (Magdziarz)
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
  • Jakub Dwernicki i Jan Antoszewski #100:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P7 w Pro-Am (Antoszewski)
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 2: P5 oraz P5 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P5 oraz P5 w Pro-Am

NLS – Nürburgring Langstrecken-Serie

  • Ilość samochodów: 115 w tym klas. V6: 2
  • Franz Dziwok i Jusuf Owega #435:
    • Kwalifikacje: P67 oraz P1 w V6
    • Wyścig: P85 oraz P1 w V6

TCR Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 28 w tym Rookie: 6
  • Bartosz Groszek #97:
    • Trening 1: P20
    • Trening 2: P15
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P11 oraz P1 w Rookie
    • Wyścig 2: P14 oraz P2 w Rookie
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening 1: P28
    • Trening 2: P26
    • Kwalifikacje: P26
    • Wyścig 1: P18 oraz P3 w Rookie
    • Wyścig 2: P23 oraz P5 w Rookie

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo

Kategorie
Zakończone wydarzenia

GT Cup Open – Runda 4: Monza

[Aktualizacja – wyniki]

GT Cup Open

  • Ilość samochodów: 6 w tym klas. Pro-Am: 7, Am: 3
  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski #24:
    • Kwalifikacje 1: P6 oraz P6 w Pro-Am (Błażek)
    • Wyścig 1: P3 oraz P3 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P4 w Pro-Am
    • Wyścig 2: DNF
  • Maciej Daremko i Artur Janosz #26:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P4 w Pro-Am (Darmetko)
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P4 oraz P4 w Pro-Am
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #33:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P5 w Pro-Am (Magdziarz)
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
  • Jakub Dwernicki i Jan Antoszewski #100:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P7 w Pro-Am (Antoszewski)
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 2: P5 oraz P5 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P5 oraz P5 w Pro-Am

[Aktualizacja – wyniki]

Czwarta i zarazem przedostania runda serii GT Cup Open na włoskim torze Monza przed nami. Wezmą w niej udział:

W klasyfikacji Pro-Am:

  • Maciej DarmetkoArturem Janoszem #26 samochodem Porsche 991 GT3 Cup belgijskiego zespołu Q1 by EMG Motorsport.
  • Jakub DwernickiJanem Antoszewskim #100 samochodem Porsche 991 GT3 Cup polskiego zespołu Alda Motorsport.
  • Tomasz MagdziarzDaan-em Pijl #33 również samochodem Porsche 991 GT3 Cup polskiego zespołu Alda Motorsport.

Harmonogram:

Czwartek:

  • 13:00 – GT Cup Open – Test 1
  • 15:05 – GT Cup Open – Test 2
  • 17:10 – GT Cup Open – Trening 1 (kierowcy Bronze)
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Tomasz Magdziarz z Daan-em Pijl #33
    • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim #100

Piątek:

  • 11:00 – GT Cup Open – Trening 2
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Tomasz Magdziarz z Daan-em Pijl #33
    • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim #100
  • 15:10 – GT Cup Open – Trening 3
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Tomasz Magdziarz z Daan-em Pijl #33
    • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim #100

Sobota:

  • 10:55 – GT Cup Open – Kwalifikacje 1
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Tomasz Magdziarz z Daan-em Pijl #33
    • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim #100
  • 16:55 – GT Cup Open – Wyścig 1 (70 minut)
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Tomasz Magdziarz z Daan-em Pijl #33
    • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim #100

Niedziela:

  • 09:00 – GT Cup Open – Kwalifikacje 2
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Tomasz Magdziarz z Daan-em Pijl #33
    • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim #100
  • 14:30 – GT Cup Open – Wyścig 2 (60 minut)
    • Maciej Błażek z Mateuszem Lisowskim #24
    • Maciej Darmetko z Arturem Janoszem #26
    • Tomasz Magdziarz z Daan-em Pijl #33
    • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim #100

Transmisje i informacje:

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo

Kategorie
Zakończone wydarzenia

ESET Cup Series – Runda 5: Slovakiaring

[Aktualizacja – wyniki]

ESET Cup Series

  • Ilość samochodów: 20, w tym klas. D5: 1, GT3: 6, GTC: 5
  • Jacek Zielonka #2:
    • Kwalifikacje 1: P15 oraz P1 w D5
    • Wyścig 1: P4 oraz P1 w D5
    • Kwalifikacje 2: P5 oraz P1 w D5
    • Wyścig 2: P5 oraz P1 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P4 w GT3
    • Wyścig 1: P8 oraz P4 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P7 oraz P4 w GT3
    • Wyścig 2: P8 oraz P4 w GT3
  • Piotr Wira #14:
    • Kwalifikacje 1: P8 oraz P5 w GT3
    • Wyścig 1: P7 oraz P3 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 2: DNF
  • Adam Rzepecki #34:
    • Kwalifikacje 1: P10 oraz P3 w GTC
    • Wyścig 1: P9 oraz P3 w GTC
    • Kwalifikacje 2: P12 oraz P3 w GTC
    • Wyścig 2: P10 oraz P3 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: P2 oraz P1 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Ilość samochodów: 14, w tym klas. D5: 1, GT3: 4
  • Jacek Zielonka i Jakub Litwin #2:
    • Kwalifikacje: P4 oraz P1 w D5
    • Wyścig: P2 oraz P1 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje: P6 oraz P4 w GT3
    • Wyścig: P4 oraz P2 w GT3
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje: P5 oraz P3 w GT3
    • Wyścig: P9 oraz P3 w GT3

[Aktualizacja – wyniki]

[Aktualizacja – piątek]

Wygląda na to że zespół A&P Racing Team PTT Tech Support, nie przyjechał na Słowacje, więc nie zobaczymy Macieja Błażka i Martina Kaczmarskiego w wyścigach ESET Cup.

[Aktualizacja – piątek]

Seria ESET Cup Series zawita w ten weekend na słowackim torze Slovakiaring. W wyścigach wystartują:

W klasie GT3:

  • Piotr Wira #14 za kierownicą Mercedesa AMG GT3 z zespołem: Good Speed Racing Team

W klasie GTC:

  • Martin Kaczmarski #25 za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup z zespołem A&P PTT Tech Support.
  • Adam Rzepecki #34 za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup z zespołem Basenhurt A&T Racing
  • Maciej Błażek #124 za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup z zespołem A&P PTT Tech Support.

W klasie D5:

  • Jacek Zielonka #2 samochodem: Radical SR8 z zespołem Psofix

W klasie TWC1:

  • Damian Stachowiak #124 samochodem: Mini Cooper S z zespołem ECUMASTER SUPER S CUP.

Harmonogram:

Piątek:

  • 14:35 – ESET Cup – Trening
    • Jacek Zielonka #2
    • Stanisław Jedliński #5
    • Piotr Wira #14
    • Marcin Kaczmarski #25
    • Adam Rzepecki #34
    • Marcin Jedliński #77
    • Maciej Błażek #124
  • 17:30 – ESET Cup – Kwalifikacje 1
    • Jacek Zielonka #2
    • Stanisław Jedliński #5
    • Piotr Wira #14
    • Marcin Kaczmarski #25
    • Adam Rzepecki #34
    • Marcin Jedliński #77
    • Maciej Błażek #124

Sobota:

  • 11:00 – ESET Cup – Kwalifikacje Endurance
    • Jacek Zielonka #2
    • Stanisław Jedliński #5
    • Marcin Kaczmarski #25
    • Marcin Jedliński #77
  • 13:15 – ESET Cup – Wyścig 1 (25 minut)
    • Jacek Zielonka #2
    • Stanisław Jedliński #5
    • Piotr Wira #14
    • Marcin Kaczmarski #25
    • Adam Rzepecki #34
    • Marcin Jedliński #77
    • Maciej Błażek #124
  • 16:55 – ESET Cup – Wyścig Endurance (60 minut)
    • Jacek Zielonka #2
    • Stanisław Jedliński #5
    • Marcin Kaczmarski #25
    • Marcin Jedliński #77

Niedziela:

  • 10:10 – ESET Cup – Kwalifikacje 2
    • Jacek Zielonka #2
    • Stanisław Jedliński #5
    • Piotr Wira #14
    • Marcin Kaczmarski #25
    • Adam Rzepecki #34
    • Marcin Jedliński #77
    • Maciej Błażek #124
  • 13:30 – ESET Cup – Wyścig 2 (25 minut)
    • Jacek Zielonka #2
    • Stanisław Jedliński #5
    • Piotr Wira #14
    • Marcin Kaczmarski #25
    • Adam Rzepecki #34
    • Marcin Jedliński #77
    • Maciej Błażek #124

Transmisje i informacje:

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 09~11.07.2021

W ten weekend mieliśmy bardzo dużo pozytywnych wyników, a nawet całe podium wypełnione Polakami po wyścigu GT Cup Open.

Generalnie GT Cup Open to międzynarodowa seria, która w tym roku zdominowana jest przez polskie zespoły i polskich kierowców:

  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski z A&P Racing Team PTT Tech Support popisali się zwycięstwem w pierwszym wyścigu i P2 w drugim.
  • Maciej Darmetko i Artur Janosz z Q1 by EMG Motorsport zwyciężyli w drugim wyścigu, a w pierwszym byli na P3.
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl z Alda Motorsport kończyli na P2 i P4
  • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim natomiast na P3 i P4
  • W pierwszym wyścigu International GT Open w klasyfikacji Pro-AM podium (P3) zdobył polski duet Karol Basz i Marcin Jedliński z Olimp Racing.
  • W drugim wyścigu, w trakcie którego spadł krótki deszcz zespół Olimp Racing i JP-Motorsport z Patrykiem Krupińskim jechały na P1 i P2 po udanych kwalifikacjach i starcie, ale zdecydowali się na zjazd po deszczówki na czym niestety polskie zespoły mocno straciły w porównaniu do tych, które pozostały na torze na oponach typu slick i skończyły wyścig poza podium.
  • Na torze Poznań w Porsche Sprint Challenge CE w klasie GT4 świetnie pojechał Franz Dziwok z FA1 Racing, który wygrał oba wyścigi sprinterskie w klasyfikacji Pro-Am, a na dodatek jadąc z Florianem Janits wygrał wyścig „100 Miles of Poland” w klasyfikacji generalnej GT4.
  • Ponadto dobrze radziły sobie inne nasze ekipy, między innymi w klasyfikacji Am GT4 zwyciężył w obu wyścigach sprinterskich Błażej Mrugalski.
  • Super tempem na Nurburgringu popisał się Kuba Giermazak, który wywalczył Pole Position do pierwszego wyścigu weekendu NLS. Niestety w wyścigu zabrakło szczęścia samochód Polaka dopadła awaria i z prowadzenia w wyścigu musiał zjechać do boksów.
  • W drugim wyścigu udało się za to zdobyć czwarte miejsce w mocnej stawce samochodów GT3.
  • Z pewnością do pozytywów tego weekendu zaliczyć należy dobre tempo i wyniki Romana Bilińskiego w debiucie w brytyjskiej formule 3. Wszystkie trzy wyścigi ukończył w pierwszej piątce (P4 i 2x P5) i jest to świetna wiadomość po trudnym początku sezonu w formule 4.
  • Robert Kubica i jego zespół WRT zdobywając P4 w wyścigu na Monzy umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej ELMS i powiększył przewagę nad ekipą G-Drive do 11 punktów.
  • Mateusz Kaprzyk ukończył wyścig na P7 z ekipą #14 Inter Europol Competition w LMP3, podczas gdy #13-tka stanęła na podium zajmując P3.
  • W ADAC GT Masters Igor Waliłko z zespołem Zakspeed zdobył dwa puchary (P2 i P3) w klasyfikacji Junior w generalce plasując się na P5 i P8.
  • Jerzy Spinkiewicz z UNIQ Racing w Renaul Clio Cup zakończył oba wyścigi w pierwszej dziesiątce co przełożyło się na dwukrotne podium w klasyfikacji Challengers Cup (2x P3).
  • Z dobrej strony pokazał się również Robin Rogalski z zespołem Seyffarth Motorsport finiszując na P4 w pierwszym wyścigu. W drugim natomiast dopadł go pech: po awarii samochodu, który zapalił się w czasie jazdy Robin wypad z toru i nie ukończył wyścigu.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

European Le Mans Series

  • Ilość samochodów: 44 w tym klas. LMP2: 19, LMP3: 16, GTE: 9.
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P3
    • Trening 2: P1
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig: P4 (punkty za P3, bo Jota startowała gościnnie)
  • Mateusz Kaprzyk #14 – LMP3:
    • Trening 1: P13
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig: P7

Euroformula Open

  • Ilość samochodów: 13
  • Filip Kaminiarz #88:
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P8
    • Wyścig 3: P10

GT Cup Open

  • Ilość samochodów: 6 w tym klas. Pro-Am: 5, Am: 1
  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski #24:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P4 w Pro-Am (Błażek)
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
  • Maciej Daremko i Artur Janosz #26:
    • Kwalifikacje 1: P1 oraz P1 w Pro-Am (Janosz)
    • Wyścig 1: P3 oraz P3 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P5 oraz P4 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #33:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P2 w Pro-Am (Magdziarz)
    • Wyścig 1: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P4 oraz P4 w Pro-Am
  • Jakub Dwernicki i Jan Antoszewski #100:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P3 w Pro-Am (Antoszewski)
    • Wyścig 1: P4 oraz P4 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P5 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P3 w Pro-Am

International GT Open

  • Ilość samochodów: 14 w tym klas. Pro: 4, Pro-Am: 6, Am: 4
  • Patryk Krupiński i Christian Klien #88:
    • Kwalifikacje 1: P9 oraz P6 w Pro-Am (Krupiński)
    • Wyścig 1: P9 oraz P5 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P8 oraz P5 w Pro-Am
  • Marcin Jedliński i Karol Basz #777:
    • Kwalifikacje 1: P8 oraz P5 w Pro-Am (Jedlińśki)
    • Wyścig 1: P6 oraz P3 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P9 oraz P6 w Pro-Am
  • Stanisław Jedliński i Krystian Korzeniowski #5:
    • Kwalifikacje 1: P14 oraz P4 w Am (Jedliński)
    • Wyścig 1: P12 oraz P3 w Am
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P2 w Am
    • Wyścig 2: DNF

NLS – Nürburgring Langstrecken-Serie

  • Ilość samochodów: 133 w tym klas. SP9: 16, SP9 Pro: 10
  • Kuba Giermaziak i  #7:
    • Kwalifikacje 1: P1
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 1: P4
    • Wyścig 1: P4

Brytyjska F3:

  • Ilość samochodów: 17
  • Roman Biliński #4:
    • Treningi: P2
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P5

Renault Clio Cup Europe

  • Ilość samochodów: 23 w tym w Challengers Cup: 9
  • Jerzy Spinkiewicz #125
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje 1: P9
    • Wyścig 1: P10 oraz P3 w Challengers Cup
    • Kwalifikacje 2: P9
    • Wyścig 2: P8 oraz P3 w Challengers Cup

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 9, w tym GT3-Cup: 2 , GT4: 7
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P1 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P3 w Pro-Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P4 oraz P3 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P7 oraz P3 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P7 oraz P1 w Am
  • Paweł Ziemian i Jakub Litwin #6 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P1 w Am (Ziemian)
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro (Litwin)
    • Wyścig 1: P7 oraz P3 w Am (Ziemian)
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro (Litwin)
    • Wyścig Endurance: P8 oraz P4 w ProAm
  • Błażej Mrugalski #5 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P3 w Am 
    • Kwalifikacje 2: P7 oraz P3 w Am 
    • Wyścig 1: P5 oraz P1 w Am 
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w Am
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P3 w ProAm (z Marionek)

ADAC GT Masters

  • Ilość samochodów: 27 w tym klas. Junior: 12
  • Igor Waliłko i Jules Gounon #13
    • Trening 1: P4 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P9 oraz P6 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P13 oraz P3 w Junior (Waliłko)
    • Wyścig 1: P8 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P2 w Junior (Gounon)
    • Wyścig 2: P5 oraz P2 w Junior

ADAC GT4 Germany

  • Ilość samochodów: 21
  • Robin Rogalski i Tim Reiter #32
    • Trening 1: P9
    • Trening 2: P4
    • Kwalifikacje 1: P6 (Reiter)
    • Wyścig 1: P4
    • Kwalifikacje 2: P5 (Rogalski)
    • Wyścig 2: DNF

Jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz wesprzeć jej utrzymanie i rozwój możesz to łatwo zrobić poprzez: Tipo