Kategorie
Wydarzenia

European Le Mans Series – Runda 1: Barcelona

Pierwszy, wyczekiwany przez polskich kibiców wyścig ELMS w sezonie 2021 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya już w ten weekend. Pojadą w nim:

  • Robert Kubica #41 samochodem LMP2 zespołu Team WRT wraz z Louis Delatraz (Szwajcaria) i Yifey Ye (Chiny)
  • Mateusz Kaprzyk #11 samochodem LMP3 zespołu Eurointernational wraz z Joey Alders (Holandia), Andrea Dromedari (Włochy)

oraz polskie zespoły (niestety bez polskich kierowców):

  • Inter Europol Competition: samochody LMP3 nr #13 i #14
  • Team Virage: samochód LMP3 nr #20

Harmonogram:

  • Piątek
    • 13:30 – Trening 1
    • 16:30 – Trening dla kierowców „bronze”
  • Sobota
    • 09:00 – Trening 2
    • 14:00 – Kwalifikacje LMP3
    • 14:20 – Kwalifikacje LMP2
  • Niedziela
    • 11:00 – Wyścig (4 godziny)

Transmisja:

Źródła: facebook.com/EuropeanLMS, europeanlemansseries.com,

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli uznasz, że strona jest przydatna i chcesz nam postawić kawę / piwko i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj 😉

Kategorie
Zakończone wydarzenia

European Le Mans Series – Testy: Barcelona

Przed nami dwa dni testowe europejskiej serii wyścigów długodystansowych Le Mans przed sezonem 2021, które odbędą się na hiszpańskim torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Pojadą w nich:

  • Robert Kubica #41 samochodem LMP2 zespołu Team WRT wraz z Louis Delatraz (Szwajcaria) i Yifey Ye (Chiny)
  • Mateusz Kaprzyk #11 samochodem LMP3 zespołu Eurointernational wraz z Joey Alders (Holandia), Andrea Dromedari (Włochy)

Harmonogram:

  • Poniedziałek
    • 09:00 – Sesja poranna (4 godziny)
    • 14:00 – Sesja popołudniowa (4 godziny)
    • 19:00 – Sesja nocna (2 godziny)
  • Wtorek
    • 09:00 – Sesja poranna (4 godziny)
    • 14:00 – Sesja popołudniowa (3 godziny)

Transmisja:

Źródła: facebook.com/EuropeanLMS, europeanlemansseries.com,

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli uznasz, że strona jest przydatna i chcesz nam postawić kawę / piwko i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj 😉

Kategorie
Zakończone wydarzenia

IMSA – Rolex 24h of Daytona

[Aktualizacja – wyniki]

  • #20 – High Class Racing – LMP2
    • Trening 1: 5/10 w LMP2 (12/49 w klasyfikacji generalnej)
    • Trening 2: 3/10 w LMP2 (10/49 w klasyfikacji generalnej)
    • Trening 3: 3/10 w LMP2 (9/49 w klasyfikacji generalnej)
    • Trening 4: 2/10 w LMP2 (8/49 w klasyfikacji generalnej)
    • Wyścig: 9/10 w LMP2 (48/49 w klasyfikacji generalnej)

[Aktualizacja – wyniki]

Robert Kubica wraz z zespołem High Class Racing powalczy w klasie LMP2 w największym 24-godzinnym wyścigu w USA na torze Daytona zlokalizowanym na ciepłej Florydzie.

Robert ścigać się będzie w 59 edycji tego wyścigu samochodem Oreca 07 z numerem #20:

skład zespołu:

  1. Robert Kubica
  2. Ferdinand Habsburg (Austria)
  3. Anders Fjordbach (Dania)
  4. Dennis Andersen (Dania)

Chłopaki ruszą do walki z drugiego miejsca w w LMP2 wywalczonego w wyścigu kwalifikacyjnym tydzień temu.

Harmonogram:

  • Czwartek
    • 17:05 – FP1
    • 21:20 – FP2
  • Piątek
    • 01:15 – FP3
    • 17:20 – FP4
  • Sobota
    • 21:40 – Start wyścigu
  • Niedziela
    • 21:40 – Koniec wyścigu

Transmisja:

Poniższe transmisje mogą być niedostępne w Polsce z uwagi na wykupienie praw do transmisji przez Eurosport:

Źródła: imsa.com, highclassracing.com,

Kategorie
Zakończone wydarzenia

IMSA – Roar Before the Rolex 24

[Aktualizacja – wyniki]

  • #20 High Class Racing
    • FP1: miejsce 2 / 10 w LMP2
    • FP2: miejsce 8 / 10 w LMP2
    • FP3: miejsce 5 / 10 w LMP2
    • Q: miejsce 2 / 10 w LMP2
    • FP4: miejsce 8 / 10 w LMP2
    • R: miejsce 2 / 10 w LMP2

[Aktualizacja – wyniki]

Robert Kubica rozpocznie rok 2021 występami za oceanem na amerykańskiej ziemi, gdzie na słonecznej Florydzie odbędą się testy i wyścig kwalifikacyjny przed głównym daniem jakim jest 24-godzinny wyścig Rolex 24h of Daytona startujący tydzień później.

Robert pojedzie w klasie LMP2 samochodem Oreca 07 z numerem #20 zespołu High Class Racing

skład zespołu:

  1. Robert Kubica
  2. Ferdinand Habsburg (Austria)
  3. Anders Fjordbach (Dania)
  4. Dennis Andersen (Dania)

Harmonogram:

  • Piątek
    • 17:30 – FP1
    • 22:15 – FP2
  • Sobota
    • 16:30 – FP3
    • 21:50 – Q (LMP2)
  • Niedziela
    • 01:00 – FP4
    • 20:05 – Wyścig kwalifikacyjny (100 minut) – Motul Pole Award 100

Transmisja:

Źródła: imsa.com/events/2021-roar-before-the-rolex-24, highclassracing.com,

Kategorie
Zakończone wydarzenia

IMSA – 12H of Sebring

[Aktualizacja – wyniki]

IMSA – 12h Sebring

  • Jakub Śmiechowski #51
    • Q – 10/31 (2/4 w LMP2)
    • R – 17/31 (4/4 w LMP2)

[Aktualizacja – wyniki]

Polski zespół wyścigowy Inter Europol Competition ponownie wystartuje samochodem Oreca LMP2 07 (LMP2) w amerykańskiej serii IMSA WeatherTech Sportscar Championship tym razem w 12-godzinnym wyścigu na torze Sebring w stanie Floryda. Skład zespołu #51:

Harmonogram:

  • Czwartek
    • 16:05 – FP1
    • 21:05 – FP2
  • Piątek
    • 00:15 – FP3
    • 17:05 – Q
  • Sobota
    • 16:10 – R (start)
  • Niedziela
    • 04:10 – R (meta)

Transmisja:

Źródła: www.imsa.com/events/motul-petit-le-mans/, facebook.com/InterEuropolCompetition,

Kategorie
Zakończone wydarzenia

European Le Mans Series – Runda 5: Portimão

[Aktualizacja – wyniki]

European Le Mans Series:

  • Jakub Śmiechowski #34 – LMP2
    • Q – 11/14
    • R – 14/14 (33/36 w generalce)
  • Michał Broniszewski #74 – LMGTE
    • Q – 7/10
    • R – 2/10 (23/36 w generalce)

Michelin Le Mans Cup:

  • Michał Broniszewski #74 – GT3 
    • Q – 3/4
    • R – 2/4 (14/21 w generalce)

[Aktualizacja – wyniki]

Piąta i ostatnia runda europejskiej serii wyścigów długodystansowych Le Mans sezonu 2020, odbędzie się w Portugalii na torze Portimão, na którym w ubiegły weekend ścigała się Formuła 1. Zobaczymy w niej:

  • Jakuba Śmiechowskiego #34 w klasie LMP2 wraz z Rene Binder (AUT) i Matevos Isaakyan (RUS) samochodem Ligier JSP217 – Gibson.
  • Michała Broniszewskiego #74 w klasie LMGTE wraz z David Perel (ZAF), Nicola Cadei (ITA) samochodem Ferrari 488 GTE EVO.

Ponadto Michał Broniszewski wystartuje Ferrari 488 GT3 w wyścigu serii towarzyszącej Michelin Le Mans Cup.

Harmonogram:

  • Piątek
    • 10:40 – FP1 – Le Mans Cup
    • 12:40 – FP1 – ELMS
    • 14:50 – Bronze Driver Test – Le Mans Cup
    • 16:20 – Bronze Driver Test – ELMS
    • 17:30 – FP2 – Le Mans Cup
  • Sobota
    • 09:00 – FP2 – ELMS
    • 11:55 – Kwalifikacje GT3 – Le Mans Cup
    • 13:15 – Kwalifikacje LMGTE
    • 13:55 – Kwalifikacje LMP2
    • 15:50 – Wyścig (2 godziny) – Le Mans Cup
  • Niedziela
    • 12:00 – Wyścig (4 godziny) – ELMS

Transmisja:

Wydarzenie można śledzić na stronach organizatora: ELMS, Le Mans Cup

Źródła: facebook.com/EuropeanLMS, europeanlemansseries.com, facebook.com/InterEuropolCompetition, instagram.com/broni_racing/

Kategorie
Zakończone wydarzenia

IMSA – Petit Le Mans: Road Atlanta

[Aktualizacja – wyniki]

Jakub Śmiechowski #51

  • Q – 2/4 w LMP2
  • R – 3/4 w LMP2 (9/31 w generalce)

[Aktualizacja – wyniki]

Polski zespół wyścigowy Inter Europol Competition zadebiutuje z samochodem Oreca LMP2 07 w trakcie 10-godzinnego wyścigu serii IMSA WeatherTech Sportscar Championship czyli „amerykańskiego” Le Mans. Skład zespołu #51:

Harmonogram:

  • Piątek
    • 19:20 – Kwalifikacje
  • Sobota
    • 18:40 – Wyścig (10 godzin) – start
  • Niedziela
    • 4:40 – Wyścig – meta

Transmisja:

Źródła: www.imsa.com/events/motul-petit-le-mans/, facebook.com/InterEuropolCompetition,

Kategorie
Zakończone wydarzenia

European Le Mans Series – Runda 4: Monza

[Aktualizacja – wyniki]

European Le Mans Series:

  • Jakub Śmiechowski #34
    • Q – 15/15 w LMP2
    • R – 13/15 w LMP2 (13/34 w generalce)
  • Michał Broniszewski #74
    • Q – 7/7 w GTE
    • R – 1/7 w GTE (22/34 w generalce)

Le Mans Cup:

  • Michał Broniszewski #74
    • Q – 3/8 w GT3
    • R – 4/8 w GT3 (13/24 w generalce)

[Aktualizacja – wyniki]

Czwarta runda europejskiej serii wyścigów długodystansowych Le Mans sezonu 2020, odbędzie się na legendarnym, włoskim torze Monza. Zobaczymy w niej:

  • Jakuba Śmiechowskiego #34 w klasie LMP2 wraz z Rene Binder (AUT) i Matevos Isaakyan (RUS) samochodem Ligier JSP217 – Gibson.
  • Michała Broniszewskiego #74 w klasie LMGTE wraz z David Perel (ZAF), Nicola Cadei (ITA) samochodem Ferrari 488 GTE EVO.

Ponadto Michał Broniszewski, którego ekipa Kessel Racing jest druga w klasyfikacji generalnej klasy LMGTE, wystartuje też autem GT3 w wyścigu serii towarzyszącej Michelin Le Mans Cup.

Harmonogram:

  • Piątek
    • 09:30 – FP1 – Le Mans Cup
    • 11:50 – FP1 – ELMS
    • 17:00 – FP2 – Le Mans Cup
  • Sobota
    • 09:00 – FP2 – ELMS
    • 12:10 – Kwalifikacje GT3 – Le Mans Cup
    • 13:40 – Kwalifikacje LMGTE
    • 14:20 – Kwalifikacje LMP2
    • 16:30 – Wyścig (2 godziny) – Le Mans Cup
  • Niedziela
    • 11:00 – Wyścig (4 godziny) – ELMS

Transmisja:

Wydarzenie można śledzić na stronach organizatora: ELMS, Le Mans Cup

Źródła: facebook.com/EuropeanLMS, europeanlemansseries.com, facebook.com/InterEuropolCompetition, instagram.com/broni_racing/

Kategorie
Zakończone wydarzenia

24h Le Mans 2020

[Aktualizacja – wyniki]

Jakub Śmiechowski #34

  • Q – 26/59 (21/24 w LMP2)
  • R – 41/59 (14/24 w LMP2)

[Aktualizacja – wyniki]

W tegorocznej edycji legendarnego, 24-godzinnego wyścigu przeniesionego na październik z powodu pandemii koronawirusa weźmie udział polski zespół Inter Euuropol Competition z polskim kierowcą w składzie:

  • Jakub Śmiechowski #34 pojedzie w klasie LMP2 wraz z Rene Binder (AUT) i Matevos Isaakyan (RUS) samochodem Ligier JSP217 – Gibson.

Harmonogram:

  • Czwartek
    • 10:00 – FP1
    • 14:00 – FP2
    • 17:15 – Kwalifikacje
    • 20:00 – FP3
  • Piątek
    • 10:00 – FP 4
    • 11:30 – Hyperpole
  • Sobota
    • 10:30 – Warm Up
    • 14:30 – Wyścig (24 godziny)

Transmisja:

Źródła: lemans.org/en/24-hours-of-le-mans

Kategorie
Zakończone wydarzenia

European Le Mans Series – Le Castellet 240

[Aktualizacja – Wyniki]

  • #34 Jakub Śmiechowski
    • Kwalifikacje: 14/15
    • Wyścig: 6/15 (6 w generalce)
  • #74 Michał Broniszewski
    • Kwalifikacje: 4/8
    • Wyścig: 4/7 (24 w generalce)

Le Mans Cup

  • #74 Michał Broniszewski
    • Kwalifikacje GT3: 1/6
    • Wyścig: 2/6 (13 w generalce)

[Aktualizacja – Wyniki]

To już trzecia runda europejskiej serii wyścigów długodystansowych Le Mans sezonu 2020, która odbędzie się ponownie na francuskim torze Circuit Paul Ricard w miejscowości Le Castellet, z uwagi na odwołanie wyścigu w Barcelonie. Zobaczymy w niej:

  • Jakuba Śmiechowskiego #34 w klasie LMP2 wraz z Rene Binder (AUT) i Matevos Isaakyan (RUS) samochodem Ligier JSP217 – Gibson.
  • Michała Broniszewskiego #74 w klasie LMGTE wraz z David Perel (ZAF), Marcos Gomes (BRA) samochodem Ferrari 488 GTE EVO.

Ponadto Michał Broniszewski którego ekipa prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy LMGTE wystartuje też autem GT3 w wyścigu serii towarzyszącej, czyli Michelin Le Mans Cup.

Harmonogram:

  • Sobota
    • 9:30 – Kwalifikacje GT3 (Le Mans Cup)
    • 11:40 – Kwalifikacje LMGTE
    • 12:20 – Kwalifikacje LMP2
    • 14:00 – Wyścig (2 godziny) – Le Mans Cup
    • 18:30 – Wyścig (4 godziny) – ELMS

Transmisja:

Wydarzenie można śledzić na stronach organizatora: ELMS, Le Mans Cup

Źródła: facebook.com/EuropeanLMS, europeanlemansseries.com, facebook.com/InterEuropolCompetition, instagram.com/broni_racing/