Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 6: Brno

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P2
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P6

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami szósta runda pucharu Suzuki Swift tym razem na czeskim torze Automotodrom Brno. Ścigać będą się:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing KODO Team
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

Harmonogram:

Piątek:

  • 09:35 – Swift Cup Europe – Trening
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587
  • 12:30 – Swift Cup Europe – Kwalifikacje
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Sobota:

  • 11:50 – Swift Cup Europe – Wyścig 1 (30 minut)
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Niedziela:

  • 11:30 – Swift Cup Europe – Wyścig 2 (30 minut)
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 5: Slovakiaring

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 23, w tym klas. 1.4T: 17, 1.6: 6
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P10
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P15
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P4

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami piąta runda pucharu Suzuki Swift tym razem na słowackim torze Slovakiaring. Ścigać będą się:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing KODO Team
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

Harmonogram:

Sobota:

  • 09:30 – Swift Cup Europe – Trening
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587
  • 11:30 – Swift Cup Europe – Kwalifikacje
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587
  • 16:20 – Swift Cup Europe – Wyścig 1 (25 minut)
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Niedziela:

  • 11:30 – Swift Cup Europe – Wyścig 2 (25 minut)
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 02~04.07.2021

Z pozytywnych akcentów weekendu:

  • Maciej Banaś w pierwszym wyścigu weekendu Swift Cup Europe zdobył podium przebijając się z P7 na P2. Kolejne wyścigi kończył na P13 i P5.
  • W tej samej serii Aleks Sówka zaliczył solidny weekend kończąc wysoko wszystkie trzy wyścigi na P6, P5 i P6.

Niestety inni polscy kierowcy mieli sporo pecha w ten weekend, miejmy nadzieję, że jego limit się wyczerpał:

  • Karol Basz i jego zespół Audi Sport Italia dojechali w 3-godzinnym wyścigu długodystansowym na pierwszym miejscu, jednak kara za wykroczenie na ostatnim z pit-stopów przesunęła ich poza podium na P4.
  • Gosia Rdest po starcie awansowała o kilka pozycji, niestety pechowa kolizja z koleżanką z zespołu PUMA (Marta Garcia), powodująca obrót na torze zepchnęła ją na koniec stawki.
  • Jacek Pydys w wyścigu RCN jadący na prowadzeniu w swojej klasie V6, trafił na nieoznaczoną flagami plamę oleju i uderzył w bandę (na szczęście niezbyt mocno), przez co nie ukończył wyścigu.
  • Jakub Glasse zakończył wyścig na P4 w V4 (po karach) a Bartosz Palusko na P16 po kolizji z innym zawodnikiem.

Do tego jeszcze:

  • Piotr Biesiekirski musiał wycofać się z weekendu przez stan zdrowia (angina).
  • Kamil Serafin po awarii układu chłodzenia i silnika wystartował w zaledwie jednym z trzech wyścigów.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

W Series:

  • Ilość samochodów: 18
  • Gosia Rdest #3
    • Trening: P16
    • Kwalifikacje: P16
    • Wyścig: P17

Mistrzostwa Włoch GT:

  • Łączna ilość samochodów: 12
  • Karol Basz #14:
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig: P4 (P1 na mecie, ale doliczono 14 sekund kary za nieregulaminowy pit stop)

RCN

  • Ilość samochodów: 148 w tym klasie V6: 3, V4: 25
  • Jacek Pydys #56
    • Wyścig: DNF
  • Jakub Glasse #341
    • Wyścig: P4 w klas. V4
  • Bartosz Palusko #344
    • Wyścig: P14 w klas. V4

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 21, w tym klas. 1.4T: 16, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening 1: DNS
    • Trening 2: P5
    • Kwalifikacje: P2
    • Wyścig 1: DNS
    • Wyścig 2: DNS
    • Wyścig 3: P10
  • Julia Schayer #516
    • Trening 1: P18 oraz P3 w 1.6
    • Trening 2: P20 oraz P4 w 1.6
    • Kwalifikacje: P20 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 1: P18 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 2: P19 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 3: P19 oraz P4 w 1.6
  • Jakub Szablewski #566
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P4
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P11
    • Wyścig 2: P10
    • Wyścig 3: P9
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening 1: P2
    • Trening 2: P2
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P13
    • Wyścig 3: P5
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P8
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P6
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P6

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 30, ETC: grupa A – 24, grupa B – 24
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P10
    • Trening 2: P8
    • Niestety po treningach stan zdrowia Piotra nie pozwolił kontynuować weekendu (angina)..
  • Milan Pawelec #4
    • Trening 1: P13 w gr. B
    • Trening 2: P11 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: DNC
    • Trening kwalifikacyjny 2: P17 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: DNF
  • Oleg Pawelec #5
    • Trening 1: P17 w gr. A
    • Trening 2: P11 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P16 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P13 w gr. A
    • Wyścig: P20
  • Jeremiasz Wojciechowski #52
    • Trening 1: P24 w gr. A
    • Trening 2: P24 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P22 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P24 w gr. A
    • Wyścig ostatniej szansy: P9 na 12 zawodników
  • Mateusz Pasiuk #58
    • Trening 1: P24 w gr. B
    • Trening 2: P20 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P19 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P23 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: DNF

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 4: Poznań

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 21, w tym klas. 1.4T: 16, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening 1: DNS
    • Trening 2: P5
    • Kwalifikacje: P2
    • Wyścig 1: DNS
    • Wyścig 2: DNS
    • Wyścig 3: P10
  • Julia Schayer #516
    • Trening 1: P18 oraz P3 w 1.6
    • Trening 2: P20 oraz P4 w 1.6
    • Kwalifikacje: P20 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 1: P18 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 2: P19 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 3: P19 oraz P4 w 1.6
  • Jakub Szablewski #566
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P4
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P11
    • Wyścig 2: P10
    • Wyścig 3: P9
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening 1: P2
    • Trening 2: P2
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P13
    • Wyścig 3: P5
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P8
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P6
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P6

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami czwarta runda pucharu Suzuki Swift tym razem u nas w Polsce na torze Poznań, Ścigać będą się:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing KODO Team
  • Jakub Szablewski #566 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

W klasyfikacji Swift 1.6:

  • Julia Schayer #516

Harmonogram:

  • Piątek:
    • 09:35 – Trening 1
    • 13:00 – Trening 2
  • Sobota:
    • 08:00 – Kwalifikacje
    • 13:25 – Wyścig 1 (25 minut)
  • Niedziela
    • 08:15 – Wyścig 2 (25 minut)
    • 11:25 – Wyścig 3 (25 minut)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 10~13.06.2021

Czas na podsumowanie tego bogatego w motorsport w wykonaniu Polaków weekendu:

  • Sobota w Porsche Sprint Challenge CE przyniosła serię trzech podiów w generalce klasy GT4 i dwa zwycięstwa w klasyfikacji Pro-Am dla Franza Dziwok, który startował w dwóch wyścigach sprinterskich (P1 i P2 w Pro-Am) oraz w wyścigu długodystansowym „100 Miles of Slovakia” wraz z Florianem Janits (P1 w Pro-Am). Nasz kierowca objął po tym weekendzie prowadzenie w klasyfikacji generalnej GT4 Pro-Am serii.
  • Całkiem nieźle radziła sobie też polska ekipa niebieskiego Caymana nr 64 czyli Maciej Walenda i Tomasz Lach zwyciężająca w nielicznej klasyfikacji Am.
  • Z bardzo dobrej strony pokazał się w drugiej rundzie tego sezonu ADAC GT Masters Igor Waliłko, który zajął dwukrotnie miejsce na podium (2x P3) w klasyfikacji młodych zawodników (Junior)
  • Polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim zajęli wysokie piąte miejsce w klasie LMP2 w 8 godzinnym wyścigu mistrzostw świata WEC na portugalskim torze w Portimao.
  • Polscy kierowcy walczyli zaciekle w czołówce Swift Cup Europe (w stawce aż 26 samochodów) na austriackim Salzburgringu: Maciej Banaś nie schodził z podium i zgarnął puchar za P2 i dwa puchary za P3 w generalce, Aleks Sówka rozkręcał się w trakcie weekendu i zajął P10, P5 i P4, Kamil Serafin w pierwszym wyścigu był na P5, niestety w drugim wyścigu doszło do groźnego incydentu: węgierski kierowca brutalnie uderzył na dohamowaniu w tylny zderzak Kamila (został za to zdyskwalifikowany z wyścigu) i polski zawodnik wylądował w bandzie, na szczęście wyszedł z tego bez szwanku, jednak samochód mocno ucierpiał.
  • Na torze w Poznaniu Bartosz Groszek startujący gościnnie w TCR Eastern Europe odniósł dość niespodziewane zwycięstwo w drugim wyścigu weekendu, w pierwszym był na P8.
  • Świetnie radzili sobie w tych wyścigach również Szymon Jabłoński (P3 i P4) oraz Tomasz Rzepecki (P4 i P7)
  • Dużego pecha miał natomiast Łukasz Stolarczyk, który do pierwszego wyścigu ruszał z problemami na starcie a drugiego nie udało się ukończyć.
  • Marcin Jedliński zaliczył „hattrick” w ESET Cup Series zwyciężając swoim Mercedesem AMG GT3 na torze w Poznaniu w dwóch wyścigach sprinterskich i w wyścigu długodystansowym.
  • W klasie GTC zwyciężył również w pierwszym wyścigu sprinterskim Adam Rzepecki w Porsche 911 GT3 Cup.
  • Podium (P2) w klasyfikacji Junior złapał również Szymon Ładniak w drugim wyścigu ADAC TCR Germany.
  • Niestety był to dość pechowy weekend dla naszych motocyklistów. Paweł Szopek złapał kontuzje stopy w treningach w World SBK, nasze ekipy w 24h Motos: Wójcik Racing Team i Team LRP Poland miały liczne problemy w wyścigu, a szkoda bo miały obiecujące tempo. Sytuację ratuje 5 miejsce Piotra Biesiekirskiego w pierwszym wyścigu FIM CEV (w drugim niestety DNF) oraz dobra postawa braci Pawelec w European Talent Cup.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: w tym klas. HyperCar: 4, LMP2: 11
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P5 oraz P2 w LMP2
    • Trening 2: P3 oraz P3 w LMP2
    • Trening 3: P6 oraz P3 w LMP2
    • Kwalifikacje: P9 oraz P6 w LMP2
    • Wyścig: P8 oraz P5 w LMP2

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 26, w tym klas. 1.4T: 21, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: DNS
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P3
    • Wyścig 3: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P11
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P4

Brytyjska F4

  • Ilość samochodów: 16
  • Roman Biliński #31:
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: P12

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 8 ( Pro: 1, ProAm: 5, Am: 2)
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P1 w Am

ADAC GT Masters

  • Ilość samochodów: 27 w tym klas. Junior: 11
  • Igor Waliłko i Jules Gounon #13
    • Trening 1: P6 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P24 oraz P9 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P6 w Junior (Waliłko)
    • Wyścig 1: P13 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P3 w Junior (Gounon)
    • Wyścig 2: P8 oraz P3 w Junior

ADAC TCR Germany

  • Ilość samochodów: 20 w tym klas. Junior: 5
  • Albert Legutko #17
    • Trening 1: P10 oraz P3 w Junior
    • Trening 2: P17 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 2: DNS
  • Szymon Ładniak #21
    • Trening 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Trening 2: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P18 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 2: P10 oraz P2 w Junior

ADAC GT4 Germany

  • Ilość samochodów: 23
  • Robin Rogalski i Tim Reiter #32
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje 1: P8 (Rogalski)
    • Wyścig 1: P16
    • Kwalifikacje 2: P14 (Reiter)
    • Wyścig 2: P13

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 15
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P1
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: DNS
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P7
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: DNF
  • Sebastian Kołakowski #55:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P15
    • Wyścig 2: P10
  • Szymon Jabłoński #66:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P4
  • Jakub Wyszomirski #77:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P9

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 30, ETC: grupa A – 26, grupa B – 25
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P5
    • Trening kwalifikacyjny 1: P7
    • Trening kwalifikacyjny 2: P8
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
  • Milan Pawelec #4
    • Trening 1: P9 w gr. A
    • Trening 2: P13 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P12 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P5 w gr. A
    • Wyścig: P12
  • Oleg Pawelec #5
    • Trening 1: P9 w gr. B
    • Trening 2: P12 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P8 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P18 w gr. B
    • Wyścig: P16
  • Jeremiasz Wojciechowski #52
    • Trening 1: P23 w gr. A
    • Trening 2: P25 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P24 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P24 w gr. A
    • Wyścig ostatniej szansy: P12 na 15 zawodników
  • Mateusz Pasiuk #58
    • Trening 1: P25 w gr. B
    • Trening 2: P26 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P25 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P23 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: DNF

FIM EWC – 24h Motos

  • Ilość motocykli: 47, w tym EWC: 16, SST: 30, EXP: 1
  • Wójcik Racing Team #77
    • Kwalifikacje: P21 oraz P14 w EWC
    • Wyścig: P29 oraz P10 w EWC
  • Team LRP Poland #90
    • Kwalifikacje: P20 oraz P13 w EWC
    • Wyścig: DNF
  • Wójcik Racing Team 2 #777
    • Kwalifikacje: P13 oraz P2 w SST
    • Wyścig: P30 oraz P19 w SST

World SBK:

  • Ilość motocykli SSP: 27
  • Paweł Szopek #19 – Niestety wypadek na treningu i kontuzja stopy wyeliminowały Pawła Szkopka z udziału w sobotni i niedzielnym wyścigu mistrzostw World Supersport.

ESET Cup Series

Niestety oficjalnie udostępnione wyniki są niepełne i zostały podane w taki sposób, że nie nie można stwierdzić kto startował w jakiej serii (jechało również WSMP) i w jakiej klasie… Poniżej jedynie skrócone wyniki:

  • Piotr Wira #14:
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 2: P4 oraz P3 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig: P1

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 3: Salzburgring

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 26, w tym klas. 1.4T: 21, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: DNS
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P3
    • Wyścig 3: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P11
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P4

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami już trzecia runda pucharu Suzuki Swift ponownie w Austrii, ale tym razem na torze Salzburgring. Ścigać będą się:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing KODO Team
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

Harmonogram:

  • Sobota:
    • 08:00 – Trening
    • 10:30 – Kwalifikacje
    • 14:25 – Wyścig 1 (25 minut)
  • Niedziela
    • 08:30 – Wyścig 2 (25 minut)
    • 15:30 – Wyścig 3 (25 minut)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 21~23.05.2021

  • W Swift Cup Europe Kamil Serafin z pewnością zaliczy miniony weekend do udanych – zdobył podium (P3) w pierwszym wyścigu oraz P5 w drugim. Pozostali Polacy również pokazali się z dobrej strony. Maciej Banaś w kwalifikacjach zajął najwyższe miejsce z Naszych kierowców – P4, które zamienił na P4 w pierwszym wyścigu, niestety drugiego nie ukończył. Aleks Sówka kończył wyścigi na P9 i P7, czyli też walczył na czele stawki liczącej 25 samochodów.
  • Pechowy weekend dla Karola Basza, którego zespół po dobrych kwalifikacjach startował z P6, ale udział w 3-godzinnym wyścigu zakończył już na trzecim okrążeniu, kiedy to doszło do kontaktu siostrzanych ekip Audi Sport Italia i 14-tka ekipy Karola ucierpiała na tyle, że zakończyła udział w wyścigu.
  • Całkiem niezłe wyścigi zaliczył Kamil Krzemień z zespołu LRP Poland w Mistrzostwach Niemiec. W pierwszym dojechał na P15, a w drugim na P9, przez co otworzył konto punktowe w tym sezonie i ma ich już 8.
  • Solidny weekend również dla Pawła Szopka, po powrocie do Mistrzostw Świata World Supersport, pomimo startu z odległego P25 kończy pierwszy wyścig na P17 i drugi na P15, co pozwoliło mu zdobyć pierwszy punkt w sezonie.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 25, w tym klas. 1.4T: 22, 1.6: 3
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P5
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: DNF
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: P7

Mistrzostwa Włoch GT:

  • Łączna ilość samochodów: 12
  • Karol Basz #14:
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig: DNF

World SBK:

  • Ilość motocykli SSP: 28
  • Paweł Szopek #19
    • Trening 1: P23
    • Trening 2: P25
    • Kwalifikacje Superpole: P25
    • Wyścig 1: P17
    • Wyścig 1: P15

IDM:

  • Ilość motocykli Superbike 1000: 25
  • Kamil Krzemień #7
    • Trening 1: P17
    • Trening 2: P16
    • Trening 3: P16
    • Kwalifikacje 1: P16
    • Kwalifikacje 2: P12
    • Wyścig 1: P15
    • Wyścig 1: P9
  • Bartłomiej Lewandowski #90
    • Trening 1: P22
    • Trening 2: P23
    • Trening 3: P20
    • Kwalifikacje 1: P22
    • Kwalifikacje 2: P21
    • Wyścig 1: DNS
    • Wyścig 1: DNS

NTC – Northern Talent Cup:

  • Ilość motocykli NTC: 23
  • Mateusz Molik #7
    • Trening 1: P17
    • Trening 2: P18
    • Trening 3: P18
    • Trening 4: P19
    • Kwalifikacje 1: P16
    • Kwalifikacje 2: P15
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 1: DNS

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 2: Red Bull Ring

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 25, w tym klas. 1.4T: 22, 1.6: 3
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P5
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: DNF
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: P7

[Aktualizacja – wyniki]

[Aktualizacja 1]

Jakub Szablewski i Julia Schayer nie biorą w ten weekend czynnego udziału w weekendzie wyścigowym, ale zapewne zobaczymy ich na torze już niedługo.

[Aktualizacja 1]

Druga runda sezonu 2021 pucharu Suzuki Swift odbędzie się na austriackim Red Bull Ringu. Ścigać będą się:

W klasyfikacji 1.4 Turbo:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

W klasyfikacji 1.6:

  • Julia Schayer #516 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Jakub Szablewski #566 z zespołem Darek Nowicki Racing

Harmonogram:

  • Piątek:
    • 16:35 – Trening
  • Sobota
    • 10:20 – Kwalifikacje
    • 13:40 – Wyścig 1
    • 17:25 – Wyścig 2

Transmisje i informacje:

Źródła: swiftcupeurope.com, facebook.com/DNR-Darek-Nowicki-Racing-113133280093040

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

ESET Cup Series – Runda 1: Hungaroring

[Aktualizacja – wyniki]

ESET Cup Series:

  • Łączna ilość samochodów: 35, w tym klas. D5: 3, GT3: 6, GTC: 4
  • Jacek Zielonka #2:
    • Kwalifikacje 1: P9 oraz P3 w D5
    • Wyścig 1: P7 oraz P3 w D5
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P3 w D5
    • Wyścig 2: P8 oraz P3 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 1: P4 oraz P2 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P5 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 2: P9 oraz P4 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Kwalifikacje 1: P11 oraz P3 w GTC
    • Wyścig 1: P9 oraz P2 w GTC
    • Kwalifikacje 2: P10 oraz P2 w GTC
    • Wyścig 2: P5 oraz P1 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: DNF
  • Maciej Błażek #991:
    • Kwalifikacje 1: P10 oraz P2 w GTC
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w GTC
    • Kwalifikacje 2: nie brał udziału
    • Wyścig 2: nie brał udziału

ESET Cup Series – Endurance:

  • Łączna ilość samochodów: 17, w tym klas. D5: 3, GT3: 5, TCR: 4
  • Jacek Zielonka i J. Litwin #2:
    • Kwalifikacje: P7 oraz P3 w D5
    • Wyścig: P6 oraz P3 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje: P5 oraz P3 w GT3
    • Wyścig: P7 oraz P4 w GT3
  • Bartosz Groszek #53:
    • Kwalifikacje: P11 oraz P2 w TCR
    • Wyścig: P10 oraz P1 w TCR
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje: P2 oraz P1 w GT3
    • Wyścig: P2 oraz P1 w GT3

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 24, w tym klas. 1.4T: 20, 1.6: 4
  • Kamil Serafin #510:
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 2: P12
    • Wyścig3: P5
  • Banas Maciej #587:
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig 1: P6
    • Wyścig 2: P3
    • Wyścig3: P9
  • Sówka Aleks #586:
    • Kwalifikacje: P10
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: P7
    • Wyścig3: P3
  • Szablewski Jakub #566:
    • Kwalifikacje: P22 oraz P2 w 1.6
    • Wyścig 1: P21 oraz P3 w 1.6
    • Wyścig 2: P20 oraz P2 w 1.6
    • Wyścig3: P20 oraz P3 w 1.6
  • Schayer Julia #516:
    • Kwalifikacje: P24 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 1: P22 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 2: P23 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig3: P22 oraz P4 w 1.6

[Aktualizacja – wyniki]

[Aktualizacja – sobota]

Wygląda na to, że Maciej Błażek startował jedynie treningowo w piątkowych sesjach, przygotowując się do sezonu GT Cup Open. Ładny trening zakończony pucharem za zwycięstwo w wyścigu w klas. GTC 😉

Natomiast Piotra Wiry #14 nie ma na Hungaroringu.

[Aktualizacja – sobota]

Zaczynamy również sezon z serią regionalnych wyścigów ESET Cup samochodów różnych kategorii zaliczanych do FIA CEZ. Oprócz wyścigów sprinterskich w poszczególnych kategoriach rozrywane są również wieloklasowe wyścigi długodystansowe. Pierwsza runda odbędzie się na węgierskim Hungaroringu. Wystartują w niej:

W kategorii GT:

  • Maciej Błażek samochodem: Porsche 991.2 Cup z zespołem A&P Racing Team by PTT Tech Support
  • Piotr Wira #14 za kierownicą Mercedesa AMG GT3 z zespołem: Good Speed Racing Team
  • Adam Rzepecki #34 za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup z zespołem Basenhurt A&T Racing

W kategorii D5:

  • Jacek Zielonka #2 samochodem: Radical SR8 z zespołem Psofix

W kategorii SCE (Swift Cup Europe):

  • Kamil Serafin #510 samochodem: Suzuki Swift 1.4 Turbo z zespołem Serafin Racing
  • Aleks Sówka #586 samochodem: Suzuki Swift 1.4 Turbo z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 samochodem: Suzuki Swift 1.4 Turbo z zespołem GFS Racing Team
  • Julia Schayer #516 samochodem: Suzuki Swift 1.6 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Jakub Szablewski #566 samochodem: Suzuki Swift 1.6 z zespołem Darek Nowicki Racing

Harmonogram:

  • Piątek
    • 10:55 – Kwalifikacje 1 – GT, D5
    • 12:05 – Kwalifikacje – Swift Cup Europe
    • 13:55 – Wyścig 1 – GT, D5 (25 minut)
    • 17:50 – Wyścig 1 – Swift Cup Europe (25 minut)
    • 18:40 – Kwalifikacje – Endurance
  • Sobota
    • 08:30 – Kwalifikacje 2 – GT, D5
    • 11:35 – Wyścig 2 – Swift Cup Europe (25 minut)
    • 12:25 – Wyścig 2 – GT, D5 (25 minut)
    • 16:35 – Wyścig 3 – Swift Cup Europe (25 minut)
    • 17:25 – Wyścig – Endurance (60 minut)
Transmisja:

Źródła: easterneurope.tcr-series.com

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj: