Kategorie
Zakończone wydarzenia

NLS: Runda 9

[Aktualizacja – wyniki]

NLS – Nürburgring Langstrecken-Serie

  • Ilość samochodów: 114 w tym klas. SP9: 13, V6: 2
  • Kuba Giermaziak i Kim Luis Schramm #11:
    • Kwalifikacje: P8 oraz P8 w SP9
    • Wyścig: DNF
  • Franz Dziwok i Jusuf Owega #435:
    • Kwalifikacje: P45 oraz P1 w V6
    • Wyścig: DNS

[Aktualizacja – wyniki]

W dziewiątej i zarazem ostatniej rundzie sezonu Nürburgring Langstrecken-Serie (dawniej VLN) pod nazwą: „45. DMV Münsterlandpokal” wystartują:

  • Kuba Giermaziak wraz z Kim Luis Schramm (Niemcy) w najwyższej klasie SP9-Pro (GT3) samochodem Audi R8 LMS GT3 z nr 11 zespołu Phoenix Racing.
  • Franz Dziwok wraz z Patrick-iem Steinmetz (Niemcy) w klasie V6 samochodem Porsche Cayman S z nr 435 zespołu Team Mathol Racing.

Harmonogram:

Sobota:

  • 08:30 – NLS – Kwalifikacje (90 minut)
    • Kuba Giermaziak #11
    • Franz Dziwok #435
  • 12:00 – NLS – Wyścig (4 godziny)
    • Kuba Giermaziak #11
    • Franz Dziwok #435

Transmisja:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

NLS: Runda 8

[Aktualizacja – wyniki]

NLS – Nürburgring Langstrecken-Serie

  • Ilość samochodów: 115 w tym klas. V6: 2
  • Franz Dziwok i Jusuf Owega #435:
    • Kwalifikacje: P67 oraz P1 w V6
    • Wyścig: P85 oraz P1 w V6

[Aktualizacja – wyniki]

W ósmej rundzie Nürburgring Langstrecken-Serie (dawniej VLN) pod nazwą: „53. ADAC Barbarossapreis” wystartuje:

  • Franz Dziwok i Jusuf Owega (Niemcy) z nr 435 w klasie V6 samochodem Porsche Cayman S zespołu Team Mathol Racing e.V.

Harmonogram:

Sobota:

  • 08:30 – NLS – Kwalifikacje (90 minut)
    • Franz Dziwok #435
  • 12:00 – NLS – Wyścig (4 godziny)
    • Franz Dziwok #435

Transmisja:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 03~05.09.2021

Mnóstwo bardzo dobrych wyników w ten weekend dla polskich kierowców:

  • W Lamborghini Super Trofeo na podium stawał zarówno Andrzej Lewandowski (w ten weekend startujący bez Karola Basza) w klasyfikacji Pro-Am, jak i polski duet Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut z polskiego zespołu GT3 Poland.
  • W GT4 European Series na podium w klasyfikacji Am stawał dwukrotnie na P2 Antoni Chodzeń.
  • W Porsche Sprint Challenge CE ponownie z podium nie schodził Franz Dziwok, który zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji GT4 Pro-Am oraz duet Tomasz LachMaciej Walenda w klasyfikacji GT4 Am. Ponadto do stałych zawodników tej serii dołączył gościnnie Patryk Krupiński, który wygrywał w klasyfikacji GT3.
  • W Swift Cup Europe na drugim miejscu podium zameldował się Aleks Sówka, który dzięki solidnej jeździe przez cały sezon został II V-ce Mistrzem serii.
  • W TCR Estern Europe na dwa razy na drugim miejscu stawał Bartosz Groszek, który pomimo rozpoczęcia sezonu dopiero od 3 rundy zakończył go na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej.
  • W ESET Cup Series oprócz stałej dominacji Marcina Jedlińskiego w GT3 na wyróżnienie zasługują również m.in.: Piotr Wira który wygrał w tej klasie w drugim wyścigu oraz Adam Rzepecki, który oprócz wygrania swojej klasy GTC walczył zacięcie z szybszymi samochodami GT3.
  • Oczywiście świetną robotę w Formule 1 wykonał w ten weekend również Robert Kubica, który wyścig zakończył na P15, jednak nie będziemy się na ten temat rozpisywać z uwagi na szerokie omawianie tego tematu przez wszystkie inne media.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Formuła 1:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Robert Kubica #88:
    • Trening 3: P19 
    • Kwalifikacje: P18
    • Wyścig: P15

Lamborghini Super Trofeo:

  • Łączna ilość samochodów: 31 w tym klas. Pro: 9, Pro-Am: 7, Am: 8, LC: 7.
  • Andrzej Lewandowski i E. Liberati #16:
    • Kwalifikacje 1: DNC
    • Kwalifikacje 2: P16 oraz P7 w Pro-Am (Lewandowski)
    • Wyścig 1: P9 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P10 oraz P3 w Pro-Am 
  • Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut #5:
    • Kwalifikacje 1: P18 oraz P3 w Am (Mikrut)
    • Kwalifikacje 2: P24 oraz P7 w Am (Moczulski)
    • Wyścig 1: P19 oraz P3 w Am
    • Wyścig 2: P29 oraz P7 w Am 

GT4 European Series:

  • Łączna ilość samochodów: 41 w tym klas. Am: 11
  • Antoni Chodzeń i P. Zamparini #33:
    • Trening 1: P36 oraz P9 w Am
    • Trening 2: P35 oraz P9 w Am
    • Kwalifikacje 1: P36 oraz P7 w Am (Piotr)
    • Kwalifikacje 2: P37 oraz P6 w Am (Antoni)
    • Wyścig 1: P23 oraz P2 w Am
    • Wyścig 2: P20 oraz P2 w Am

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P2
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P6

TCR Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 21
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening 1: P17
    • Trening 2: P21
    • Kwalifikacje: P21
    • Wyścig 1: P20
    • Wyścig 2: P18

Alpine Elf Europa Cup

  • Ilość samochodów: 16
  • Gosia Rdest #3
    • Trening 1: P8
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje 1: P15
    • Wyścig 1: P8
    • Kwalifikacje 2: P9
    • Wyścig 2: P10

BMW M2 Cup:

  • Ilość samochodów: 16
  • Mery Czepiel #4
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P11

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 13
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P9
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P2
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: P10
    • Kwalifikacje: P10
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P8

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 6
  • Patryk Krupiński #32 GT3:
    • Kwalifikacje 1: P1
    • Kwalifikacje 2: P1
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P1
    • Wyścig Endurance: P1
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w  (Walenda)
    • Wyścig 1: P3 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig Endurance: P3 oraz P1 w Am

Porsche Sports Cup

  • Porsche Sprint Challenge:
  • Ilość samochodów: 28 w tym 20 w klas. 5c
    • Wójcik Piotr #20:
      • Trening: P12 oraz P10 w 5c
      • Kwalifikacje: P13 oraz P11 w 5c
      • Wyścig 1: P12 oraz P10 w 5c
      • Wyścig 2: P7 oraz P7 w 5c
  • Porsche Sprint GT:
  • Ilość samochodów: 25 w tym 11 w klas. 2f
    • Mariusz Górecki #69:
      • Trening: P2 oraz P2 w 2f
      • Kwalifikacje: P3 oraz P2 w 2f
      • Wyścig 1: P3 oraz P2 w 2f
      • Wyścig 2: P4 oraz P3 w 2f
    • Wojciech Karwan #87:
      • Trening: P7 oraz P5 w 2f
      • Kwalifikacje: P7 oraz P5 w 2f
      • Wyścig 1: P10 oraz P6 w 2f
      • Wyścig 2: P5 oraz P4 w 2f
    • Paweł Ziemian #233:
      • Trening: P12 oraz P9 w 2f
      • Kwalifikacje: P9 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 1: P13 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 2: P7 oraz P6 w 2f

ESET Cup Series

  • Ilość samochodów: 31, w tym klas. D5: 3, GT3: 5, GTC: 2
  • Jacek Zielonka #2:
    • Kwalifikacje 1: P16 oraz P3 w D5
    • Wyścig 1: P5 oraz P3 w D5
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P2 w D5
    • Wyścig 2: P4 oraz P3 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje 1: P11 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 1: P12 oraz P4 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P12 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 2: P12 oraz P3 w GT3
  • Piotr Wira #14:
    • Kwalifikacje 1: P13 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 1: P14 oraz P2 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 2: P10 oraz P1 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Kwalifikacje 1: P18 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 1: P15 oraz P1 w GTC
    • Kwalifikacje 2: P14 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 2: P13 oraz P1 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w GT3
    • Kwalifikacje 2: DNS
    • Wyścig 2: P28 oraz P5 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Ilość samochodów: 14, w tym klas. D5: 2, GT3: 3
  • Jacek Zielonka i Jakub Litwin #2:
    • Kwalifikacje: P6 oraz P2 w D5
    • Wyścig: P16 oraz P2 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje: P10 oraz P3 w GT3
    • Wyścig: P7 oraz P3 w GT3
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje: P4 oraz P1 w GT3
    • Wyścig: P4 oraz P1 w GT3

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Porsche Sprint Challenge CE – Runda 5: Most

[Aktualizacja – wyniki]

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 6
  • Patryk Krupiński #32 GT3:
    • Kwalifikacje 1: P1
    • Kwalifikacje 2: P1
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P1
    • Wyścig Endurance: P1
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w  (Walenda)
    • Wyścig 1: P3 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig Endurance: P3 oraz P1 w Am

[Aktualizacja – wyniki]

W najbliższy weekend na czeskim torze Autodrom Most będą się ścigać kierowcy środkowo-europejskiego pucharu Porsche Sprint Challenge. W wyścigach zobaczymy:

  • Franza Dziwok i Floriana Janits #66 w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu FA1 Racing. Franz aktualnie jest liderem klasyfikacji generalnej serii w klasie GT4 Pro-Am.
  • Macieja WalendaTomasza Lach #64 również w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu LAVA Racing. Chłopaki dzielą się występami w wyścigach sprinterskich i jadą zespołowo w wyścigu długodystansowym.

Harmonogram:

Piątek:

  • 10:00 – Porsche Sprint Challenge – Test 1
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
    • Patryk Krupiński #32
  • 12:00 – Porsche Sprint Challenge – Test 2
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
    • Patryk Krupiński #32
  • 14:00 – Porsche Sprint Challenge – Test 3
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
    • Patryk Krupiński #32
  • 16:00 – Porsche Sprint Challenge – Test 4
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
    • Patryk Krupiński #32

Sobota:

  • 09:00 – Porsche Sprint Challenge – Kwalifikacje 1 i 2 – GT3
    • Patryk Krupiński #32
  • 09:45 – Porsche Sprint Challenge – Kwalifikacje 1 – GT4
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
  • 10:10 – Porsche Sprint Challenge – Kwalifikacje 2 – GT4
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
  • 11:45 – Porsche Sprint Challenge – Wyścig 1 (25 minut)
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
    • Patryk Krupiński #32
  • 14:20 – Porsche Sprint Challenge – Wyścig 2 (25 minut)
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
    • Patryk Krupiński #32
  • 16:40 – Porsche Sprint Challenge – Wyścig „100 Miles of Czech Republic” (60 minut)
    • Franza Dziwok i Florian Janits #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
    • Patryk Krupiński #32

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 13~15.08.2021

Nasi kierowcy w pucharach Porsche nie zawiedli w ten weekend:

  • Franz Dziwok już przyzwyczaił nas do świetnych rezultatów w Porsche Sprint Challenge CE, ale tym razem oprócz dwóch zwycięstw w swojej klasyfikacji Pro-Am w wyścigach sprinterskich, zwyciężył również w klasyfikacji generalnej samochodów GT4 w długodystansowym wyścigu „100 Miles of Hungary” jadąc wraz z Florianem Janits.
  • Dobrze spisała się również nasza druga ekipa w tej serii Maciej Walenda zdobył P2 w pierwszym wyścigu sprinterskim w Pro-Am, natomiast Tomasz Lach w drugim wyścigu zwyciężył w klasyfikacji Am.
  • Natomiast w serii Porsche Sports Cup podwójne zwycięstwo w klasie 5c odniósł Robert Lukas w wyścigach Sprint Challenge, a w Sprint GT na podium z P2 w klasie 2f zameldował się w drugim wyścigu Mariusz Górecki.
  • Nasza reprezentacja w Suzuki Swift Cup, także spisała się świetnie, notując solidne wyniki do tego na podium w swoich klasyfikacjach stawał zarówno Maciej Banaś jak i Aleks Sówka (klas. FIA), w tym Maciej Banaś zaliczył podium (P2) w generalce drugiego wyścigu.
  • Ogromnego pecha w ten weekend miał nasz zawodnik w brytyjskiej F3 (GB3 Chamiopnship) – Roman Biliński. Wszystko zaczęło się od nieudanych kwalifikacji w trakcie których został zablokowany na szybkim kółku. Następnie w drugim wyścigu został uderzony w walce o pozycję w pierwszej piątce, co skutkowało nieukończeniem wyścigu. A na dodatek jadąc na prowadzeniu trzeciego wyścigu wjechał w niego rywal, przez co również nie ukończył wyścigu (inicjator tego wypadku Branden Oxley został zdyskwalifikowany, ale to marne pocieszenie).

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Brytyjska F3:

  • Ilość samochodów: 19
  • Roman Biliński #4:
    • Test 1: P1
    • Test 2: P3
    • Test 3: P2
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: DNF

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 8 ( Pro: 1, ProAm: 5, Am: 2)
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P1 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P9 oraz P2 w Am

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 23, w tym klas. 1.4T: 17, 1.6: 6
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P10
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P15
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P4

Porsche Sports Cup

  • Porsche Sprint Challenge:
  • Ilość samochodów: 31 w tym 21 w klas. 5c
    • Robert Lukas #20:
      • Trening: P4 oraz P2 w 5c
      • Kwalifikacje: P4 oraz P2 w 5c
      • Wyścig 1: P2 oraz P1 w 5c
      • Wyścig 2: P3 oraz P1 w 5c
  • Porsche Sprint GT:
  • Ilość samochodów: 25 w tym 11 w klas. 2f
    • Mariusz Górecki #69:
      • Trening: P2 oraz P2 w 2f
      • Kwalifikacje: P6 oraz P5 w 2f
      • Wyścig 1: P6 oraz P5 w 2f
      • Wyścig 2: P3 oraz P2 w 2f
    • Wojciech Karwan #87:
      • Trening: P11 oraz P9 w 2f
      • Kwalifikacje: P15 oraz P11 w 2f
      • Wyścig 1: P15 oraz P11 w 2f
      • Wyścig 2: P17 oraz P8 w 2f

IDM:

  • Ilość motocykli Superbike 1000: 27
  • Kamil Krzemień #7
    • Kwalifikacje 1: P20
    • Kwalifikacje 2: P19
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 1: P11
  • Bartłomiej Lewandowski #90
    • Kwalifikacje 1: P26
    • Kwalifikacje 2: P27
    • Wyścig 1: P20
    • Wyścig 1: DNF

NTC – Northern Talent Cup:

  • Ilość motocykli NTC: 24
  • Mateusz Molik #7
    • Kwalifikacje 1: P10
    • Kwalifikacje 2: P17
    • Wyścig 1: P12
    • Wyścig 1: DNF

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Porsche Sprint Challenge CE – Runda 4: Hungaroring

[Aktualizacja – wyniki]

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 8 ( Pro: 1, ProAm: 5, Am: 2)
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P1 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P9 oraz P2 w Am

[Aktualizacja – wyniki]

W najbliższy weekend na węgierskim torze Hungaroring będą się ścigać kierowcy środkowo-europejskiego pucharu Porsche Sprint Challenge. W wyścigach zobaczymy:

  • Franza Dziwok i Floriana Janits #66 w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu FA1 Racing. Franz aktualnie jest liderem klasyfikacji generalnej serii w klasie GT4 Pro-Am.
  • Macieja WalendaTomasza Lach #64 również w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu LAVA Racing. Chłopaki dzielą się występami w wyścigach sprinterskich i jadą zespołowo w wyścigu długodystansowym.

Harmonogram:

Piątek:

  • 10:00 – Porsche Sprint Challenge – Test 1
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
  • 12:00 – Porsche Sprint Challenge – Test 2
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
  • 14:00 – Porsche Sprint Challenge – Test 3
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
  • 16:00 – Porsche Sprint Challenge – Test 4
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64

Sobota:

  • 09:40 – Porsche Sprint Challenge – Kwalifikacje 1 – GT4
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
  • 10:00 – Porsche Sprint Challenge – Kwalifikacje 2 – GT4
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
  • 11:45 – Porsche Sprint Challenge – Wyścig 1 (25 minut)
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
  • 14:20 – Porsche Sprint Challenge – Wyścig 2 (25 minut)
    • Franza Dziwok #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64
  • 16:40 – Porsche Sprint Challenge – Wyścig „100 Miles of Hungary” (60 minut)
    • Franza Dziwok i Florian Janits #66
    • Macieja Walenda i Tomasza Lach #64

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 09~11.07.2021

W ten weekend mieliśmy bardzo dużo pozytywnych wyników, a nawet całe podium wypełnione Polakami po wyścigu GT Cup Open.

Generalnie GT Cup Open to międzynarodowa seria, która w tym roku zdominowana jest przez polskie zespoły i polskich kierowców:

  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski z A&P Racing Team PTT Tech Support popisali się zwycięstwem w pierwszym wyścigu i P2 w drugim.
  • Maciej Darmetko i Artur Janosz z Q1 by EMG Motorsport zwyciężyli w drugim wyścigu, a w pierwszym byli na P3.
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl z Alda Motorsport kończyli na P2 i P4
  • Jakub Dwernicki z Janem Antoszewskim natomiast na P3 i P4
  • W pierwszym wyścigu International GT Open w klasyfikacji Pro-AM podium (P3) zdobył polski duet Karol Basz i Marcin Jedliński z Olimp Racing.
  • W drugim wyścigu, w trakcie którego spadł krótki deszcz zespół Olimp Racing i JP-Motorsport z Patrykiem Krupińskim jechały na P1 i P2 po udanych kwalifikacjach i starcie, ale zdecydowali się na zjazd po deszczówki na czym niestety polskie zespoły mocno straciły w porównaniu do tych, które pozostały na torze na oponach typu slick i skończyły wyścig poza podium.
  • Na torze Poznań w Porsche Sprint Challenge CE w klasie GT4 świetnie pojechał Franz Dziwok z FA1 Racing, który wygrał oba wyścigi sprinterskie w klasyfikacji Pro-Am, a na dodatek jadąc z Florianem Janits wygrał wyścig „100 Miles of Poland” w klasyfikacji generalnej GT4.
  • Ponadto dobrze radziły sobie inne nasze ekipy, między innymi w klasyfikacji Am GT4 zwyciężył w obu wyścigach sprinterskich Błażej Mrugalski.
  • Super tempem na Nurburgringu popisał się Kuba Giermazak, który wywalczył Pole Position do pierwszego wyścigu weekendu NLS. Niestety w wyścigu zabrakło szczęścia samochód Polaka dopadła awaria i z prowadzenia w wyścigu musiał zjechać do boksów.
  • W drugim wyścigu udało się za to zdobyć czwarte miejsce w mocnej stawce samochodów GT3.
  • Z pewnością do pozytywów tego weekendu zaliczyć należy dobre tempo i wyniki Romana Bilińskiego w debiucie w brytyjskiej formule 3. Wszystkie trzy wyścigi ukończył w pierwszej piątce (P4 i 2x P5) i jest to świetna wiadomość po trudnym początku sezonu w formule 4.
  • Robert Kubica i jego zespół WRT zdobywając P4 w wyścigu na Monzy umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej ELMS i powiększył przewagę nad ekipą G-Drive do 11 punktów.
  • Mateusz Kaprzyk ukończył wyścig na P7 z ekipą #14 Inter Europol Competition w LMP3, podczas gdy #13-tka stanęła na podium zajmując P3.
  • W ADAC GT Masters Igor Waliłko z zespołem Zakspeed zdobył dwa puchary (P2 i P3) w klasyfikacji Junior w generalce plasując się na P5 i P8.
  • Jerzy Spinkiewicz z UNIQ Racing w Renaul Clio Cup zakończył oba wyścigi w pierwszej dziesiątce co przełożyło się na dwukrotne podium w klasyfikacji Challengers Cup (2x P3).
  • Z dobrej strony pokazał się również Robin Rogalski z zespołem Seyffarth Motorsport finiszując na P4 w pierwszym wyścigu. W drugim natomiast dopadł go pech: po awarii samochodu, który zapalił się w czasie jazdy Robin wypad z toru i nie ukończył wyścigu.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

European Le Mans Series

  • Ilość samochodów: 44 w tym klas. LMP2: 19, LMP3: 16, GTE: 9.
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P3
    • Trening 2: P1
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig: P4 (punkty za P3, bo Jota startowała gościnnie)
  • Mateusz Kaprzyk #14 – LMP3:
    • Trening 1: P13
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig: P7

Euroformula Open

  • Ilość samochodów: 13
  • Filip Kaminiarz #88:
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P8
    • Wyścig 3: P10

GT Cup Open

  • Ilość samochodów: 6 w tym klas. Pro-Am: 5, Am: 1
  • Maciej Błażek i Mateusz Lisowski #24:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P4 w Pro-Am (Błażek)
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
  • Maciej Daremko i Artur Janosz #26:
    • Kwalifikacje 1: P1 oraz P1 w Pro-Am (Janosz)
    • Wyścig 1: P3 oraz P3 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P5 oraz P4 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #33:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P2 w Pro-Am (Magdziarz)
    • Wyścig 1: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P4 oraz P4 w Pro-Am
  • Jakub Dwernicki i Jan Antoszewski #100:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P3 w Pro-Am (Antoszewski)
    • Wyścig 1: P4 oraz P4 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P5 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P3 w Pro-Am

International GT Open

  • Ilość samochodów: 14 w tym klas. Pro: 4, Pro-Am: 6, Am: 4
  • Patryk Krupiński i Christian Klien #88:
    • Kwalifikacje 1: P9 oraz P6 w Pro-Am (Krupiński)
    • Wyścig 1: P9 oraz P5 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P8 oraz P5 w Pro-Am
  • Marcin Jedliński i Karol Basz #777:
    • Kwalifikacje 1: P8 oraz P5 w Pro-Am (Jedlińśki)
    • Wyścig 1: P6 oraz P3 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P9 oraz P6 w Pro-Am
  • Stanisław Jedliński i Krystian Korzeniowski #5:
    • Kwalifikacje 1: P14 oraz P4 w Am (Jedliński)
    • Wyścig 1: P12 oraz P3 w Am
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P2 w Am
    • Wyścig 2: DNF

NLS – Nürburgring Langstrecken-Serie

  • Ilość samochodów: 133 w tym klas. SP9: 16, SP9 Pro: 10
  • Kuba Giermaziak i  #7:
    • Kwalifikacje 1: P1
    • Wyścig 1: DNF
    • Kwalifikacje 1: P4
    • Wyścig 1: P4

Brytyjska F3:

  • Ilość samochodów: 17
  • Roman Biliński #4:
    • Treningi: P2
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P5

Renault Clio Cup Europe

  • Ilość samochodów: 23 w tym w Challengers Cup: 9
  • Jerzy Spinkiewicz #125
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje 1: P9
    • Wyścig 1: P10 oraz P3 w Challengers Cup
    • Kwalifikacje 2: P9
    • Wyścig 2: P8 oraz P3 w Challengers Cup

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 9, w tym GT3-Cup: 2 , GT4: 7
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P1 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P3 w Pro-Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P4 oraz P3 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P7 oraz P3 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P7 oraz P1 w Am
  • Paweł Ziemian i Jakub Litwin #6 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P1 w Am (Ziemian)
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro (Litwin)
    • Wyścig 1: P7 oraz P3 w Am (Ziemian)
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro (Litwin)
    • Wyścig Endurance: P8 oraz P4 w ProAm
  • Błażej Mrugalski #5 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P3 w Am
    • Kwalifikacje 2: P7 oraz P3 w Am
    • Wyścig 1: P5 oraz P1 w Am
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w Am
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P3 w ProAm (z Marionek)

ADAC GT Masters

  • Ilość samochodów: 27 w tym klas. Junior: 12
  • Igor Waliłko i Jules Gounon #13
    • Trening 1: P4 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P9 oraz P6 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P13 oraz P3 w Junior (Waliłko)
    • Wyścig 1: P8 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P2 w Junior (Gounon)
    • Wyścig 2: P5 oraz P2 w Junior

ADAC GT4 Germany

  • Ilość samochodów: 21
  • Robin Rogalski i Tim Reiter #32
    • Trening 1: P9
    • Trening 2: P4
    • Kwalifikacje 1: P6 (Reiter)
    • Wyścig 1: P4
    • Kwalifikacje 2: P5 (Rogalski)
    • Wyścig 2: DNF

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Porsche Sprint Challenge CE – Runda 3: Poznań

[Aktualizacja – wyniki]

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 9, w tym GT3-Cup: 2 , GT4: 7
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P1 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P3 w Pro-Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P4 oraz P3 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P7 oraz P3 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P7 oraz P1 w Am
  • Paweł Ziemian i Jakub Litwin #6 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P1 w Am (Ziemian)
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro (Litwin)
    • Wyścig 1: P7 oraz P3 w Am (Ziemian)
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro (Litwin)
    • Wyścig Endurance: P8 oraz P4 w ProAm
  • Błażej Mrugalski #5 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P3 w Am
    • Kwalifikacje 2: P7 oraz P3 w Am
    • Wyścig 1: P5 oraz P1 w Am
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w Am
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P3 w ProAm (z Marionek)

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami domowy wyścig dla polskich kierowców w pucharze Porsche Europy Środkowej. W wyścigach na torze Poznań zobaczymy:

  • Franza Dziwok i Floriana Janits #66 w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu FA1 Racing. Franz aktualnie jest w czołówce klasyfikacji generalnej serii w klasie GT4 Pro-Am, pojedzie w obu wyścigach sprinterskich oraz w wyścigu długodystansowym.
  • Macieja WalendaTomasza Lach #64 również w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu LAVA Racing. Chłopaki dzielą się występami w wyścigach sprinterskich i jadą zespołowo w wyścigu długodystansowym.
  • Paweł ZiemianJakub Litwin #6 w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu Auto Dusza.
  • Błażej Mrugalski #5 w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu Netbox Racing.

Harmonogram:

  • Piątek:
    • 10:00 – Test 1
    • 12:00 – Test 2
    • 14:00 – Test 3
    • 16:00 – Test 4
  • Sobota
    • 09:40 – Kwalifikacje 1 – GT4
    • 10:00 – Kwalifikacje 2 – GT4
    • 11:50 – Wyścig 1 (25 minut)
    • 14:20 – Wyścig 2 (25 minut)
    • 16:40 – Wyścig „100 Miles of Poland” (60 minut)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 10~13.06.2021

Czas na podsumowanie tego bogatego w motorsport w wykonaniu Polaków weekendu:

  • Sobota w Porsche Sprint Challenge CE przyniosła serię trzech podiów w generalce klasy GT4 i dwa zwycięstwa w klasyfikacji Pro-Am dla Franza Dziwok, który startował w dwóch wyścigach sprinterskich (P1 i P2 w Pro-Am) oraz w wyścigu długodystansowym „100 Miles of Slovakia” wraz z Florianem Janits (P1 w Pro-Am). Nasz kierowca objął po tym weekendzie prowadzenie w klasyfikacji generalnej GT4 Pro-Am serii.
  • Całkiem nieźle radziła sobie też polska ekipa niebieskiego Caymana nr 64 czyli Maciej Walenda i Tomasz Lach zwyciężająca w nielicznej klasyfikacji Am.
  • Z bardzo dobrej strony pokazał się w drugiej rundzie tego sezonu ADAC GT Masters Igor Waliłko, który zajął dwukrotnie miejsce na podium (2x P3) w klasyfikacji młodych zawodników (Junior)
  • Polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim zajęli wysokie piąte miejsce w klasie LMP2 w 8 godzinnym wyścigu mistrzostw świata WEC na portugalskim torze w Portimao.
  • Polscy kierowcy walczyli zaciekle w czołówce Swift Cup Europe (w stawce aż 26 samochodów) na austriackim Salzburgringu: Maciej Banaś nie schodził z podium i zgarnął puchar za P2 i dwa puchary za P3 w generalce, Aleks Sówka rozkręcał się w trakcie weekendu i zajął P10, P5 i P4, Kamil Serafin w pierwszym wyścigu był na P5, niestety w drugim wyścigu doszło do groźnego incydentu: węgierski kierowca brutalnie uderzył na dohamowaniu w tylny zderzak Kamila (został za to zdyskwalifikowany z wyścigu) i polski zawodnik wylądował w bandzie, na szczęście wyszedł z tego bez szwanku, jednak samochód mocno ucierpiał.
  • Na torze w Poznaniu Bartosz Groszek startujący gościnnie w TCR Eastern Europe odniósł dość niespodziewane zwycięstwo w drugim wyścigu weekendu, w pierwszym był na P8.
  • Świetnie radzili sobie w tych wyścigach również Szymon Jabłoński (P3 i P4) oraz Tomasz Rzepecki (P4 i P7)
  • Dużego pecha miał natomiast Łukasz Stolarczyk, który do pierwszego wyścigu ruszał z problemami na starcie a drugiego nie udało się ukończyć.
  • Marcin Jedliński zaliczył „hattrick” w ESET Cup Series zwyciężając swoim Mercedesem AMG GT3 na torze w Poznaniu w dwóch wyścigach sprinterskich i w wyścigu długodystansowym.
  • W klasie GTC zwyciężył również w pierwszym wyścigu sprinterskim Adam Rzepecki w Porsche 911 GT3 Cup.
  • Podium (P2) w klasyfikacji Junior złapał również Szymon Ładniak w drugim wyścigu ADAC TCR Germany.
  • Niestety był to dość pechowy weekend dla naszych motocyklistów. Paweł Szopek złapał kontuzje stopy w treningach w World SBK, nasze ekipy w 24h Motos: Wójcik Racing Team i Team LRP Poland miały liczne problemy w wyścigu, a szkoda bo miały obiecujące tempo. Sytuację ratuje 5 miejsce Piotra Biesiekirskiego w pierwszym wyścigu FIM CEV (w drugim niestety DNF) oraz dobra postawa braci Pawelec w European Talent Cup.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: w tym klas. HyperCar: 4, LMP2: 11
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P5 oraz P2 w LMP2
    • Trening 2: P3 oraz P3 w LMP2
    • Trening 3: P6 oraz P3 w LMP2
    • Kwalifikacje: P9 oraz P6 w LMP2
    • Wyścig: P8 oraz P5 w LMP2

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 26, w tym klas. 1.4T: 21, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: DNS
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P3
    • Wyścig 3: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P11
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P4

Brytyjska F4

  • Ilość samochodów: 16
  • Roman Biliński #31:
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: P12

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 8 ( Pro: 1, ProAm: 5, Am: 2)
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P1 w Am

ADAC GT Masters

  • Ilość samochodów: 27 w tym klas. Junior: 11
  • Igor Waliłko i Jules Gounon #13
    • Trening 1: P6 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P24 oraz P9 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P6 w Junior (Waliłko)
    • Wyścig 1: P13 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P3 w Junior (Gounon)
    • Wyścig 2: P8 oraz P3 w Junior

ADAC TCR Germany

  • Ilość samochodów: 20 w tym klas. Junior: 5
  • Albert Legutko #17
    • Trening 1: P10 oraz P3 w Junior
    • Trening 2: P17 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 2: DNS
  • Szymon Ładniak #21
    • Trening 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Trening 2: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P18 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 2: P10 oraz P2 w Junior

ADAC GT4 Germany

  • Ilość samochodów: 23
  • Robin Rogalski i Tim Reiter #32
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje 1: P8 (Rogalski)
    • Wyścig 1: P16
    • Kwalifikacje 2: P14 (Reiter)
    • Wyścig 2: P13

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 15
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P1
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: DNS
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P7
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: DNF
  • Sebastian Kołakowski #55:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P15
    • Wyścig 2: P10
  • Szymon Jabłoński #66:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P4
  • Jakub Wyszomirski #77:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P9

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 30, ETC: grupa A – 26, grupa B – 25
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P5
    • Trening kwalifikacyjny 1: P7
    • Trening kwalifikacyjny 2: P8
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
  • Milan Pawelec #4
    • Trening 1: P9 w gr. A
    • Trening 2: P13 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P12 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P5 w gr. A
    • Wyścig: P12
  • Oleg Pawelec #5
    • Trening 1: P9 w gr. B
    • Trening 2: P12 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P8 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P18 w gr. B
    • Wyścig: P16
  • Jeremiasz Wojciechowski #52
    • Trening 1: P23 w gr. A
    • Trening 2: P25 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P24 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P24 w gr. A
    • Wyścig ostatniej szansy: P12 na 15 zawodników
  • Mateusz Pasiuk #58
    • Trening 1: P25 w gr. B
    • Trening 2: P26 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P25 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P23 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: DNF

FIM EWC – 24h Motos

  • Ilość motocykli: 47, w tym EWC: 16, SST: 30, EXP: 1
  • Wójcik Racing Team #77
    • Kwalifikacje: P21 oraz P14 w EWC
    • Wyścig: P29 oraz P10 w EWC
  • Team LRP Poland #90
    • Kwalifikacje: P20 oraz P13 w EWC
    • Wyścig: DNF
  • Wójcik Racing Team 2 #777
    • Kwalifikacje: P13 oraz P2 w SST
    • Wyścig: P30 oraz P19 w SST

World SBK:

  • Ilość motocykli SSP: 27
  • Paweł Szopek #19 – Niestety wypadek na treningu i kontuzja stopy wyeliminowały Pawła Szkopka z udziału w sobotni i niedzielnym wyścigu mistrzostw World Supersport.

ESET Cup Series

Niestety oficjalnie udostępnione wyniki są niepełne i zostały podane w taki sposób, że nie nie można stwierdzić kto startował w jakiej serii (jechało również WSMP) i w jakiej klasie… Poniżej jedynie skrócone wyniki:

  • Piotr Wira #14:
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 2: P4 oraz P3 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig: P1

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Porsche Sprint Challenge CE – Runda 2: Slovakia Ring

[Aktualizacja – wyniki]

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 8 ( Pro: 1, ProAm: 5, Am: 2)
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P1 w Am

[Aktualizacja – wyniki]

Kolejna runda regionalnego Pucharu Porsche, odbędzie się na słowackim Slovakia Ringu. W wyścigach zobaczymy:

  • Franza Dziwok #66 w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu FA1 Racing, który wystartuje zarówno w dwóch wyścigach sprinterskich jak i w długodystansowym wyścigu „100 Miles of Slovakia”, w którym pojedzie z Florianem Janits (Austria). Franz po udanej pierwszej rundzie jest w czołówce klasyfikacji generalnej serii w klasie GT4.
  • Macieja WalendaTomasza Lach #64 również w Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport zespołu LAVA Racing. Chłopaki dzielą się występami w wyścigach sprinterskich i jadą zespołowo w wyścigu długodystansowym.

Harmonogram:

  • Piątek:
    • 10:00 – Test 1
    • 12:00 – Test 2
    • 14:00 – Test 3
    • 16:00 – Test 4
  • Sobota
    • 09:40 – Kwalifikacje 1 – GT4
    • 10:00 – Kwalifikacje 2 – GT4
    • 11:50 – Wyścig 1 (25 minut)
    • 14:20 – Wyścig 2 (25 minut)
    • 16:40 – Wyścig „100 Miles of Slovakia” (60 minut)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj: