Kategorie
Wydarzenia

Mazda MX-5 Cup NL – Runda 4: Assen

W czwartej rundzie holenderskiego pucharu Mazdy MX-5 na torze Assen będzie się ścigać:

  • Filip Wójtowicz #23 z zespołem Polyparts-Rent – Champions Lubes
Harmonogram:
  • Piątek
    • 10:50 – Trening 1
    • 14:35 – Trening 2
  • Sobota
    • 09:05 – Kwalifikacje
    • 12:00 – Wyścig 1 (30 min)
  • Niedziela
    • 11:55 – Wyścig 2 (30 min)
Transmisja:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 16~18.07.2021

  • Zwycięstwo w pierwszym i podium w drugim wyścigu VRM BMW M2 Cup zdobył duet Tomasz Magdziarz i Daan Pijl z zespołu Bleekemolen.
  • Z dobrej strony pokazali się również nasi kierowcy w pucharze Fiesty. Nikodem Wierzbicki kończył wyścigi na P4 i P5 w generalce co dawało P1 i P2 w klasyfikacji DIV1, natomiast Aleksander Olejniczak dojechał w obu wyścigach zaraz za Nikodemem co oznaczało dla niego 2x P2 w DIV2.
  • Na podium stawał również Filip Wójtowicz, który uplasował się na P3 i P5 w generalce (P2 i P3 w Junior).
  • W Porsche Sports Cup rywalizację w pierwszym wyścigu Sprint Challenge zdominował Robert Lukas (zwycięstwo w klasie i w generlace), natomiast w drugim wyścigu był czwarty w swojej klasie.
  • W Sprint GT dobrze poszło również Mariuszowi Góreckiemu – P4 i P5 w klasie. Wojciech Karwan w pierwszym wyścigu dojechał na P6 a w drugim miał kolizję i musiał zjechać do boxu.
  • Nasz zespół ARH+ w serii Turenwagen Classic w składzie Łukasz Rawecki i Szymon Waśkowski zwyciężyli w swojej klasie i dojechali na wysokim 15 miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu.
  • Kuba Śmiechowski z ekipą nr 34 Inter Europol Competition zajęli najlepsze miejsce w tym sezonie w WEC dojeżdżając na P4 w 6-godzinnym wyścigu na Mozny.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: w tym klas. HyperCar: 5, LMP2: 12
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P13 oraz P8 w LMP2
    • Trening 2: P13 oraz P8 w LMP2
    • Trening 3: P11 oraz P6 w LMP2
    • Kwalifikacje: P13 oraz P6 w LMP2
    • Wyścig: P7 oraz P4 w LMP2

VRM BMW M2 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 15
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7:
    • Trening 1: P11
    • Trening 2: P6
    • Kwalifikacje: P2
    • Wyścig 1: P1
    • Wyścig 2: P3

Mazda Mx-5 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 17 w tym klasyfikacja Junior: 6, Gold: 6.
  • Filip Wójtowicz #23:
    • Trening 1: P4 oraz P2 w Junior
    • Trening 2: P6 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje: P7 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w Junior
    • Wyścig 2: P5 oraz P3 w Junior

Ford Fiesta Sprint Cup

  • Łączna ilość samochodów: 22
  • Nikodem Wierzbicki #33:
    • Trening 1: DNS
    • Trening 2: P2 oraz P1 w DIV1
    • Kwalifikacje: P5 oraz P1 w DIV1
    • Wyścig 1: P5 oraz P2 w DIV1
    • Wyścig 2: P4 oraz P1w DIV1
  • Aleksander Olejniczak #77:
    • Trening 1: P5 oraz P2 w DIV2
    • Trening 2: P7 oraz P2 w DIV2
    • Kwalifikacje: P7 oraz P2 w DIV2
    • Wyścig 1: P6 oraz P2 w DIV2
    • Wyścig 2: P5 oraz P2 w DIV2

FIM EWC – 12h Estoril

  • Ilość motocykli: 30, w tym EWC: 14, SST: 16
  • Wójcik Racing Team #77
    • Kwalifikacje: P15 oraz P11 w EWC
    • Wyścig: P11 oraz P9 w EWC
  • Team LRP Poland #90
    • Kwalifikacje: P14 oraz P10 w EWC
    • Wyścig: P16 oraz P11 w EWC
  • Wójcik Racing Team 2 #777
    • Kwalifikacje: P12 oraz P3 w SST
    • Wyścig: P25 oraz P13 w SST

Porsche Sports Cup

  • Porsche Sprint Challenge:
  • Ilość samochodów: 38 w tym 27 w klas. 5c
    • Robert Lukas #20:
      • Trening: P1 oraz P1 w 5c
      • Kwalifikacje: P1 oraz P1 w 5c
      • Wyścig 1: P1 oraz P1 w 5c
      • Wyścig 2: P5 oraz P4 w 5c
  • Porsche Sprint GT:
  • Ilość samochodów: 26 w tym 12 w klas. 2f
    • Mariusz Górecki #69:
      • Trening: P7 oraz P6 w 2f
      • Kwalifikacje: P4 oraz P4 w 2f
      • Wyścig 1: P4 oraz P4 w 2f
      • Wyścig 2: P7 oraz P5 w 2f
    • Wojciech Karwan #87:
      • Trening: P6 oraz P5 w 2f
      • Kwalifikacje: P8 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 1: P7 oraz P6 w 2f
      • Wyścig 2: P23 oraz P9 w 2f

Tourenwagen Classics

  • Ilość samochodów: 25 w tym w Classic: 3
  • Łukasz Rawecki i Szymon Waśkowski #401
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P2 w Classic
    • Kwalifikacje 2: P18 oraz P1 w Classic
    • Wyścig: P15 oraz P1 w Classic

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Mazda MX-5 Cup NL – Runda 3: Zolder

[Aktualizacja – wyniki]

Mazda Mx-5 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 17 w tym klasyfikacja Junior: 6, Gold: 6.
  • Filip Wójtowicz #23:
    • Trening 1: P4 oraz P2 w Junior
    • Trening 2: P6 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje: P7 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w Junior
    • Wyścig 2: P5 oraz P3 w Junior

[Aktualizacja – wyniki]

W trzeciej rundzie holenderskiego pucharu Mazdy MX-5 na belgijskim torze Zolder będzie się ścigać:

  • Filip Wójtowicz #23 z zespołem Polyparts-Rent – Champions Lubes
Harmonogram:
  • Piątek
    • 10:00 – Test
    • 17:10 – Trening 1
  • Sobota
    • 09:40 – Trening 2
    • 13:00 – Kwalifikacje
    • 17:25 – Wyścig 1 (30 min)
  • Niedziela
    • 14:55 – Wyścig 2 (30 min)
Transmisja:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Mazda MX-5 Cup NL – Runda 2: Spa

[Aktualizacja 05.06.2021]

Niestety z powodu zniszczeń na torze Spa po ulewie, wszystkie imprezy na tym torze zostały odwołane.

[Aktualizacja 05.06.2021]

W drugiej rundzie holenderskiego pucharu Mazdy MX-5 na belgijskim Spa-Francorchamps będzie się ścigać:

  • Filip Wójtowicz #23 z zespołem Polyparts-Rent – Champions Lubes
Harmonogram:
  • Sobota
    • 09:00 – Trening 1
    • 13:10 – Trening 2
    • 17:00 – Kwalifikacje
  • Niedziela
    • 09:10 – Wyścig 1 (35 min)
    • 15:35 – Wyścig 2 (35 min)
Transmisja:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 10~11.04.2021

  • Filip Wójtowicz z pewnością może zaliczyć miniony weekend za udany, stawał bowiem dwa razy na podium w klasyfikacji generalnej, w tym raz na jego najwyższym stopniu. Do tego jest niekwestionowanym liderem klasyfikacji Junior – zwyciężył w tej klasyfikacji we wszystkich oficjalnych sesjach.
  • Zwycięstwo odniósł również Nikodem Wierzbicki w klasyfikacji DIV1 w drugim wyścigu pucharu Forda Fiesty.
  • Jacek Pydys, Jakub Glasse i Bartosz Palusko, godnie reprezentowali nas na północnej pętli Nurburgring w ramach ścigania w RCN. Jacek wygrał swoją klasę V6 a Jakub i Bartosz zajęli 3 i 4 miejsce w licznej klasie V6.
  • Dobre weekendy zaliczyli również duet Tomasz Magdziarz i Daan Pijl w BMW M2 Cup (zdobyli nawet P1 w klasyfikacjach) oraz Aleksander Olejniczak który zakończył pierwszy wyścig pucharu Forda Fiesta na 5 miejscu w generalce i drugim w klasyfikacji DIV2.
  • Pechowy weekend spotkał niestety Romana Ziemian, który nie ukończył obu wyścigów w Ferrari Challenge.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Ford Fiesta Sprint Cup

  • Łączna ilość samochodów: 19 w tym klasyfikacja DIV1: 6, DIV2: 5, BE: 8.
  • Nikodem Wierzbicki #33:
    • Trening 1: P11 oraz P3 w DIV1
    • Trening 2: P12 oraz P3 w DIV1
    • Kwalifikacje: P7 oraz P1 w DIV1
    • Wyścig 1: P13 oraz P5 w DIV1
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w DIV1
  • Aleksander Olejniczak #77:
    • Trening 1: P10 oraz P2 w DIV2
    • Trening 2: P5 oraz P2 w DIV2
    • Kwalifikacje: P12 oraz P3 w DIV2
    • Wyścig 1: P6 oraz P2 w DIV2
    • Wyścig 2: P17 oraz P5 w DIV2

Mazda Mx-5 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 16 w tym klasyfikacja Junior: 4, Gold: 6.
  • Filip Wójtowicz #23:
    • Trening 1: P2 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P3 oraz P1 w Junior
    • Kwalifikacje: P3 oraz P1 w Junior
    • Wyścig 1: P3 oraz P1 w Junior
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Junior

VRM BMW M2 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 14
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7:
    • Trening 1: P11
    • Trening 2: P6
    • Kwalifikacje: P1
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: P4

Ferrari Challenge Europe

  • Łączna ilość samochodów: 20 w tym klasyfikacja Pro: 5, Pro-Am: 15.
  • Roman Ziemian #73:
    • Trening: P9 oraz P4 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 1: P15 oraz P10 w Pro-Am
    • Wyścig 1: DNF (lap 2)
    • Kwalifikacje 2: P12 oraz P7 w Pro-Am
    • Wyścig 2: DNF (lap 2)

RCN

  • Jacek Pydys #56 – klas. V6 (6 samochodów):
    • miejsce 1
  • Jakub Glasse #341 – klas. V4 (18 samochodów):
    • miejsce 3
  • Bartosz Palusko # 344 – klas. V4 (18 samochodów):
    • miejsce 4

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Mazda Mx-5 Cup – Runda 1: Zandvoort

[Aktualizacja – wyniki]

Mazda Mx-5 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 16 w tym klasyfikacja Junior: 4, Gold: 6.
  • Filip Wójtowicz #23:
    • Trening 1: P2 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P3 oraz P1 w Junior
    • Kwalifikacje: P3 oraz P1 w Junior
    • Wyścig 1: P3 oraz P1 w Junior
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Junior

[Aktualizacja – wyniki]

Pierwsza runda Mazda Mx-5 Cup z pochodzącym z Polski, a jeżdżącym na belgijskiej licencji Filipem Wójtowiczem #23 w składzie, odbędzie się na torze Zandvoort.

Harmonogram:
  • Sobota
    • 10:45 – Trening 1
    • 14:15 – Trening 2
    • 17:10 – Kwalifikacje
  • Niedziela
    • 11:45 – Wyścig 1 (30 min)
    • 16:20 – Wyścig 2 (30 min)
Transmisja:

Źródła: facebook.com/mx5cup2019, mazda-mx5cup.nl

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 10~11.10.2020

Dwa zwycięstwa w klasie i podium – to osiągnięcia Polaków w ten weekend:

Michał Broniszewski #74 za kierownicą Ferrari 488 GTE Evo zwyciężył w klasie LMGTE w 4-godzinnym wyścigu na torze Monza zaliczanym do serii European Le Mans Series.

Karol Basz i Andrzej Lewandowski po trudnym pierwszym wyścigu m.in. z karą przejazdu przez aleję serwisową, w niedzielnej rywalizacji zdobyli zwycięstwo w klasie Pro-Am i świetne 6 miejsce w generalce.

FIlip Wójtowicz zgarnął podium (3 miejsce) w pierwszym wyścigu tego weekendu w pucharze Mazdy.

Nikodem Wierzbicki popisał się P2 w kwalifikacjach pucharu Fiesty, niestety pechowe wyścigi pierwszy i trzeci nie pozwoliły na wykorzystanie dobrego tempa za to w drugim Niko zajął 8 miejsce w generalce i trzecie w klasyfikacji DIV 1.

Drugi weekend wyścigowy października to nie tylko podia naszych kierowców ale również zwycięstwo polskiego zespołu – Inter Europol Competition, który samochodem nr #13 w klasie LMP3 zwyciężył w wyścigu European Le Mans Series.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

DTM:

  • Robert Kubica #8
    • Q1 – 15/16
    • R1 – 14/16
    • Q2 – 13/16
    • R2 – 12/16

British F4:

  • Romana Biliński #55 
    • Q1 – 4/12
    • Q2 – 4/12
    • R1 – 5/14
    • R2 – 12/14 (DNF)

Lamborghini Super Trofeo:

  • Karol Basz i Andrzej Lewandowski #16:
    • Q1 – 11/17 A. Lewandowski (2/3 w ProAm)
    • Q2 – 5/17 K. Basz (1/3 w ProAm)
    • R1 – 15/17 (3/3 w ProAm) – chłopaki dostali karę przejazdu przez aleję serwisową za przekroczenie prędkości na pitlane :/
    • R2 – 6/17 (1/3 w ProAm)

Ford Fiesta Sprint Cup:

  • Nikodem Wierzbicki #33
    • Q – 2/20
    • R1 – 20/20 (DNF)
    • R2 – 8/20 (3/7 w DIV 1)
    • R3 – 19/20 (DNF)
  • Aleksander Olejniczak #77
    • Q – 19/20
    • R1 – 13/20
    • R2 – 15/20
    • R3 – 16/20

Mazda Mx-5 Cup:

  • Filip Wójtowicz #23
    • Q – 6/16
    • R1 – 3/16
    • R2 – 15/16 (DNF)
    • R3 – 14/16 (DNF)

European Le Mans Series:

  • Jakub Śmiechowski #34
    • Q – 15/15 w LMP2
    • R – 13/15 w LMP2 (13/34 w generalce)
  • Michał Broniszewski #74
    • Q – 7/7 w GTE
    • R – 1/7 w GTE (22/34 w generalce)

Le Mans Cup:

  • Michał Broniszewski #74
    • Q – 3/8 w GT3
    • R – 4/8 w GT3 (13/24 w generalce)

GT World Challenge Europe:

  • Robin Rogalski #6 – nie wystartował
Kategorie
Zakończone wydarzenia

Mazda Mx-5 Cup – Runda 4: Zandvoort

[Aktualizacja – wyniki]

Mazda Mx-5 Cup:

  • Filip Wójtowicz #23
    • Q – 6/16
    • R1 – 3/16
    • R2 – 15/16 (DNF)
    • R3 – 14/16 (DNF)

[Aktualizacja – wyniki]

Przedostatnia runda serii Mazda Mx-5 Cup z Filipem Wójtowiczem #23 w składzie, odbędzie się na torze Zandvoort.

Harmonogram:

  • Sobota
    • 09:45 – FP1
    • 13:15 – FP2
    • 16:50 – Q
  • Niedziela
    • 10:35 – R1
    • 13:25 – R2
    • 16:15 – R3
Transmisja:

Źródła: facebook.com/mx5cup2019, mazda-mx5cup.nl

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 26~27.09.2020

W ostatni wyścigowy weekend września najlepsze rezultaty osiągnęli:

  • Filip Wójtowicz po zaciętej walce o podium w pierwszym wyścigu zakończył go pechowo z DNF-em, jednak powetował sobie w drugim wyścigu stając na najniższym stopniu podium.
  • Patryk Krupiński ponownie stanął na podium w klasyfikacji Pro-Am wraz z Christian’em Klien – tym razem zajęli 2 miejsce w drugim wyścigu (4 w klasyfikacji generalnej).

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

British F4:

  • Romana Biliński #55 
    • Q – 8/11
    • R1 – 7/11
    • R2 – 4/11
    • R3 – 5/11

International GT Open:

  • Patryk Krupiński #88
    • Q1 – 11/17 P. Krupiński (4/6 w ProAm)
    • R1 – 10/17 (4/6 w ProAm)
    • Q2 – 4/16 C. Klien (2/6 w ProAm)
    • R2 – 4/16 (2/6 w ProAm)

GT World Challenge Europe:

  • Robin Rogalski #6
    • Q – 16/22 (8/10 w Silver Cup)
    • R1 – 20/22 (9/10 w Silver Cup)
    • R2 – 16/22 (7/10 w Silver Cup)

Ford Fiesta Sprint Cup:

  • Nikodem Wierzbicki #33
    • Q – 15/20
    • R1 – 19/20 (DNF)
    • R2 – 16/20 (DNF)
  • Aleksander Olejniczak #77
    • Q – 7/20
    • R1 – 11/20
    • R2 – 18/20 (DNF)

Ferrari Challenge Europe:

  • Roman Ziemian #73
    • Q1 – 13/18
    • R1 – 8/17
    • Q2 – 12/18
    • R2 – 12/18

Mazda Mx-5 Cup:

  • Filip Wójtowicz #23
    • Q – 5/17
    • R1 – 16/17 (DNF)
    • R2 – 3/17

ADAC Total 24h Nürburgring:

  • Jacek Pydys #241
    • Q – 68/95 (4/7 w Kl. Cup 5 – BMW M240i)
    • R – 61/89 (5/7 w Kl. Cup 5 – BMW M240i)
Kategorie
Zakończone wydarzenia

Mazda Mx-5 Cup – Runda 3: Assen

[Aktualizacja – wyniki]

Filip Wójtowicz #23

  • Q – 5/17
  • R1 – 16/17 (DNF)
  • R2 – 3/17

[Aktualizacja – wyniki]

Kolejna runda serii Mazda Mx-5 Cup z Polakiem startującym na belgijskiej licencji w składzie: Filipem Wójtowiczem #23, odbędzie się na torze TT Circuit Assen.

Harmonogram:

  • Sobota
    • 9:05 – Q
    • 12:15 – R1
  • Niedziela
    • 11:45 – R2
Transmisja:

Źródła: facebook.com/mx5cup2019, mazda-mx5cup.nl