Kategorie
Wydarzenia

European Le Mans Series – Runda 1: Barcelona

Pierwszy, wyczekiwany przez polskich kibiców wyścig ELMS w sezonie 2021 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya już w ten weekend. Pojadą w nim:

  • Robert Kubica #41 samochodem LMP2 zespołu Team WRT wraz z Louis Delatraz (Szwajcaria) i Yifey Ye (Chiny)
  • Mateusz Kaprzyk #11 samochodem LMP3 zespołu Eurointernational wraz z Joey Alders (Holandia), Andrea Dromedari (Włochy)

oraz polskie zespoły (niestety bez polskich kierowców):

  • Inter Europol Competition: samochody LMP3 nr #13 i #14
  • Team Virage: samochód LMP3 nr #20

Harmonogram:

  • Piątek
    • 13:30 – Trening 1
    • 16:30 – Trening dla kierowców „bronze”
  • Sobota
    • 09:00 – Trening 2
    • 14:00 – Kwalifikacje LMP3
    • 14:20 – Kwalifikacje LMP2
  • Niedziela
    • 11:00 – Wyścig (4 godziny)

Transmisja:

Źródła: facebook.com/EuropeanLMS, europeanlemansseries.com,

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli uznasz, że strona jest przydatna i chcesz nam postawić kawę / piwko i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj 😉

Kategorie
Zakończone wydarzenia

European Le Mans Series – Testy: Barcelona

Przed nami dwa dni testowe europejskiej serii wyścigów długodystansowych Le Mans przed sezonem 2021, które odbędą się na hiszpańskim torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Pojadą w nich:

  • Robert Kubica #41 samochodem LMP2 zespołu Team WRT wraz z Louis Delatraz (Szwajcaria) i Yifey Ye (Chiny)
  • Mateusz Kaprzyk #11 samochodem LMP3 zespołu Eurointernational wraz z Joey Alders (Holandia), Andrea Dromedari (Włochy)

Harmonogram:

  • Poniedziałek
    • 09:00 – Sesja poranna (4 godziny)
    • 14:00 – Sesja popołudniowa (4 godziny)
    • 19:00 – Sesja nocna (2 godziny)
  • Wtorek
    • 09:00 – Sesja poranna (4 godziny)
    • 14:00 – Sesja popołudniowa (3 godziny)

Transmisja:

Źródła: facebook.com/EuropeanLMS, europeanlemansseries.com,

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli uznasz, że strona jest przydatna i chcesz nam postawić kawę / piwko i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj 😉

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Nürburgring Langstrecken Serie: Runda 1

[Aktualizacja]

Niestety z uwagi na padający śnieg wyścig odwołano…

[Aktualizacja]

W pierwszej rundzie długodystansowych wyścigów na legendarnej pętli północnej NLS – Nürburgring Langstrecken Serie, nazwanej: „66. ADAC Westfalenfahrt” wystąpią:

  • Robert Kubica #471 w klasie VT3, samochodem Porsche Cayman Pro zespołu PROsport Racing wraz z argentyńskim kierowcą: Néstor Girolami
  • Kuba Giermaziak #881 w klasie Cup 5, samochodem BMW M2 CS Racing zespołu Hangar-Zero Racing wraz z niemieckim kierowcą: Frank Kechele

Harmonogram:

  • Piątek:
    • 09:00 – Trening 1
    • 15:00 – Trening 2
  • Sobota
    • 08:30 – Kwalifikacje
    • 12:00 – Wyścig (4 godziny)

Transmisja:

Źródła: www.nuerburgring-langstrecken-serie.de

Kategorie
Zakończone wydarzenia

IMSA – Rolex 24h of Daytona

[Aktualizacja – wyniki]

  • #20 – High Class Racing – LMP2
    • Trening 1: 5/10 w LMP2 (12/49 w klasyfikacji generalnej)
    • Trening 2: 3/10 w LMP2 (10/49 w klasyfikacji generalnej)
    • Trening 3: 3/10 w LMP2 (9/49 w klasyfikacji generalnej)
    • Trening 4: 2/10 w LMP2 (8/49 w klasyfikacji generalnej)
    • Wyścig: 9/10 w LMP2 (48/49 w klasyfikacji generalnej)

[Aktualizacja – wyniki]

Robert Kubica wraz z zespołem High Class Racing powalczy w klasie LMP2 w największym 24-godzinnym wyścigu w USA na torze Daytona zlokalizowanym na ciepłej Florydzie.

Robert ścigać się będzie w 59 edycji tego wyścigu samochodem Oreca 07 z numerem #20:

skład zespołu:

  1. Robert Kubica
  2. Ferdinand Habsburg (Austria)
  3. Anders Fjordbach (Dania)
  4. Dennis Andersen (Dania)

Chłopaki ruszą do walki z drugiego miejsca w w LMP2 wywalczonego w wyścigu kwalifikacyjnym tydzień temu.

Harmonogram:

  • Czwartek
    • 17:05 – FP1
    • 21:20 – FP2
  • Piątek
    • 01:15 – FP3
    • 17:20 – FP4
  • Sobota
    • 21:40 – Start wyścigu
  • Niedziela
    • 21:40 – Koniec wyścigu

Transmisja:

Poniższe transmisje mogą być niedostępne w Polsce z uwagi na wykupienie praw do transmisji przez Eurosport:

Źródła: imsa.com, highclassracing.com,

Kategorie
Zakończone wydarzenia

IMSA – Roar Before the Rolex 24

[Aktualizacja – wyniki]

  • #20 High Class Racing
    • FP1: miejsce 2 / 10 w LMP2
    • FP2: miejsce 8 / 10 w LMP2
    • FP3: miejsce 5 / 10 w LMP2
    • Q: miejsce 2 / 10 w LMP2
    • FP4: miejsce 8 / 10 w LMP2
    • R: miejsce 2 / 10 w LMP2

[Aktualizacja – wyniki]

Robert Kubica rozpocznie rok 2021 występami za oceanem na amerykańskiej ziemi, gdzie na słonecznej Florydzie odbędą się testy i wyścig kwalifikacyjny przed głównym daniem jakim jest 24-godzinny wyścig Rolex 24h of Daytona startujący tydzień później.

Robert pojedzie w klasie LMP2 samochodem Oreca 07 z numerem #20 zespołu High Class Racing

skład zespołu:

  1. Robert Kubica
  2. Ferdinand Habsburg (Austria)
  3. Anders Fjordbach (Dania)
  4. Dennis Andersen (Dania)

Harmonogram:

  • Piątek
    • 17:30 – FP1
    • 22:15 – FP2
  • Sobota
    • 16:30 – FP3
    • 21:50 – Q (LMP2)
  • Niedziela
    • 01:00 – FP4
    • 20:05 – Wyścig kwalifikacyjny (100 minut) – Motul Pole Award 100

Transmisja:

Źródła: imsa.com/events/2021-roar-before-the-rolex-24, highclassracing.com,

Kategorie
Zakończone wydarzenia

IMSA – 12H of Sebring

[Aktualizacja – wyniki]

IMSA – 12h Sebring

  • Jakub Śmiechowski #51
    • Q – 10/31 (2/4 w LMP2)
    • R – 17/31 (4/4 w LMP2)

[Aktualizacja – wyniki]

Polski zespół wyścigowy Inter Europol Competition ponownie wystartuje samochodem Oreca LMP2 07 (LMP2) w amerykańskiej serii IMSA WeatherTech Sportscar Championship tym razem w 12-godzinnym wyścigu na torze Sebring w stanie Floryda. Skład zespołu #51:

Harmonogram:

  • Czwartek
    • 16:05 – FP1
    • 21:05 – FP2
  • Piątek
    • 00:15 – FP3
    • 17:05 – Q
  • Sobota
    • 16:10 – R (start)
  • Niedziela
    • 04:10 – R (meta)

Transmisja:

Źródła: www.imsa.com/events/motul-petit-le-mans/, facebook.com/InterEuropolCompetition,

Kategorie
Zakończone wydarzenia

International GT Open – Runda 6: Barcelona

[Aktualizacja – wyniki]

International GT Open:

  • Patryk Krupiński #88
    • Q1 – 3/16 C. Kilien (1/6 w ProAm)
    • R1 – 9/16 (4/6 w ProAm)
    • Q2 – 10/16 P. Krupiński (5/6 w ProAm)
    • R2 – 3/16 (1/6 w ProAm)

[Aktualizacja – wyniki]

To już finał serii International GT Open – ostatnia runda sezonu odbędzie się na hiszpańskim torze pod Barceloną. Ścigać będzie się w niej polski zespół z Polakiem w składzie:

Chłopaki zajmują aktualnie 2 miejsce w klasyfikacji Pro-Am, tracąc jedynie jeden punkt do 1 miejsca – jest więc o co walczyć.

Harmonogram:

  • Piątek
    • 12:00 – FP2
    • 16:45 – FP3
  • Sobota
    • 09:35 Q1
    • 14:30 R1
  • Niedziela
    • 09:35 Q2
    • 14:20 R2

Transmisja:

Wydarzenie można śledzić na stronie GTOpen oraz na kanale YouTube.

Live Timing

Źródła: www.gtopen.net, facebook.com/jpmotorsportcom

Kategorie
Zakończone wydarzenia

European Le Mans Series – Runda 5: Portimão

[Aktualizacja – wyniki]

European Le Mans Series:

  • Jakub Śmiechowski #34 – LMP2
    • Q – 11/14
    • R – 14/14 (33/36 w generalce)
  • Michał Broniszewski #74 – LMGTE
    • Q – 7/10
    • R – 2/10 (23/36 w generalce)

Michelin Le Mans Cup:

  • Michał Broniszewski #74 – GT3 
    • Q – 3/4
    • R – 2/4 (14/21 w generalce)

[Aktualizacja – wyniki]

Piąta i ostatnia runda europejskiej serii wyścigów długodystansowych Le Mans sezonu 2020, odbędzie się w Portugalii na torze Portimão, na którym w ubiegły weekend ścigała się Formuła 1. Zobaczymy w niej:

  • Jakuba Śmiechowskiego #34 w klasie LMP2 wraz z Rene Binder (AUT) i Matevos Isaakyan (RUS) samochodem Ligier JSP217 – Gibson.
  • Michała Broniszewskiego #74 w klasie LMGTE wraz z David Perel (ZAF), Nicola Cadei (ITA) samochodem Ferrari 488 GTE EVO.

Ponadto Michał Broniszewski wystartuje Ferrari 488 GT3 w wyścigu serii towarzyszącej Michelin Le Mans Cup.

Harmonogram:

  • Piątek
    • 10:40 – FP1 – Le Mans Cup
    • 12:40 – FP1 – ELMS
    • 14:50 – Bronze Driver Test – Le Mans Cup
    • 16:20 – Bronze Driver Test – ELMS
    • 17:30 – FP2 – Le Mans Cup
  • Sobota
    • 09:00 – FP2 – ELMS
    • 11:55 – Kwalifikacje GT3 – Le Mans Cup
    • 13:15 – Kwalifikacje LMGTE
    • 13:55 – Kwalifikacje LMP2
    • 15:50 – Wyścig (2 godziny) – Le Mans Cup
  • Niedziela
    • 12:00 – Wyścig (4 godziny) – ELMS

Transmisja:

Wydarzenie można śledzić na stronach organizatora: ELMS, Le Mans Cup

Źródła: facebook.com/EuropeanLMS, europeanlemansseries.com, facebook.com/InterEuropolCompetition, instagram.com/broni_racing/

Kategorie
Zakończone wydarzenia

TCR EE, ESET V4 Cup, FIA CEZ – Hungaroring

[Aktualizacja – wyniki]

TCR EE:

  • Szymon Ładniak #21
    • Q – 7/10
    • R1 – 7/10
    • R2 – 5/10
  • Łukasz Stolarczyk #53
    • Q – 4/10
    • R1 – 9/10
    • R2 – 8/10
  • Szymon Jabłoński #66
    • Q – 10/10
    • R1 – 8/10
    • R2 – 6/10

ESET V4 Cup – Renault Clio Cup:

  • Tomasz Rzepecki #2
    • Q – 4/8
    • R1 – 5/8
    • R2 – 6/8
  • Paweł Wysmyk #22
    • Q – 2/8
    • R1 – 1/8
    • R2 – 4/8
  • Adam Rzepecki #34
    • Q – 3/8
    • R1 – 2/8
    • R2 – 2/8

ESET V4 Cup – GT:

  • Jacek Zielonka #2
    • Q1 – 4/17 (2/2 w D5)
    • R1 – DNS
    • Q2 – DNS
    • R2 – DNS
  • Stanisław Jedliński #5
    • Q – 6/17 (4/5 w GT3)
    • R1 – 5/17 (4/5 w GT3)
    • Q2 – 3/14 (2/5 w GT3)
    • R2 – 3/12 (3/5 w GT3)
  • Marcin Jedliński #77
    • Q1 – 2/17 (1/5 w GT3)
    • R1 – 2/17 (1/5 w GT3)
    • Q2 – 1/14 (1/5 w GT3)
    • R2 – 1/12 (1/5 w GT3)
  • Piotr Wira #14 – nie wystartował

ESET V4 Cup – Endurance:

  • Jacek Zielonka, Jakub Litwin #2
    • Q – 6/21 (3/3 w DN5)
    • R – DNS
  • Stanisław Jedliński #5
    • Q – 8/21 (5/6 w GT3)
    • R – 7/21 (5/6 w GT3)
  • Marcin Jedliński #77
    • Q – 3/21 (1/6 w GT3)
    • R – 3/21 (1/6 w GT3)
  • Mirecki Bartłomiej, Jabłoński Szymon #66
    • Q – 17/21 (5/7 w TCR)
    • R – 8/21 (1/7 w TCR)
  • Łukasz Stolarczyk, Bartosz Groszek #53
    • Q – 11/21 (1/7 w TCR)
    • R – 9/21 (2/7 w TCR)

[Aktualizacja – wyniki]

Kilkunastu polskich kierowców będzie się ścigać na węgierskim Hungaroringu w ostatniej rundzie pucharów: ESET V4, FIA CEZ oraz serii TCR Estern Europe.

  • TCR
    • #53 Łukasz Stolarczyk / Volkswagen Golf GTI TCR
    • #66 Szymon Jabłoński / Hyundai i30 N TCR
  • GT
    • #14 Piotr Wira / Good Speed Racing Team / Mercedes GT GT4
    • #5 Stanisław Jedliński / Olimp Racing / AMG Mercedes GT3
    • #77 Marcin Jedliński / Olimp Racing / AMG Mercedes GT3
    • #2 Jacek Zielonka / BM Racing Team / Radical SR8
  • Clio
  • Endurance
    • #2 Jacek Zielonka, Jakub Litwin / Radical SR8
    • #5 Stanisław Jedliński / Olimp Racing / AMG Mercedes GT3
    • #77 Marcin Jedliński / Olimp Racing / AMG Mercedes GT3
    • #66 Mirecki Bartłomiej, Jabłoński Szymon / BM RACING TEAM / Hyundai i30 N TCR
    • #53 Stolarczyk Łukasz / BTC MASZYNY / VW Golf GTI TCR

Harmonogram:

  • Piątek
    • 10:45 – GT – Q1
    • 11:20 – Clio Cup – Q
    • 13:05 – TCR EE – Q
    • 15:10 – Clio Cup – R1
    • 16:00 – Endurance – Q
  • Sobota
    • 10:40 – GT – R1
    • 11:30 – TCR EE – R1
    • 13:30 – Endurance – R (60 minut)
    • 16:55 – GT – Q2
  • Niedziela
    • 10:40 – GT – R2
    • 12:20 – TCR EE – R2
    • 13:30 – Clio Cup – R2
Transmisja:

Źródła: cez-motorsport.com, eset-v4.com, easterneurope.tcr-series.com

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Lamborghini Super Trofeo – Runda 4: Spa

[Aktualizacja – wyniki]

Karol Basz i Andrzej Lewandowski #16

  • Q1 – 11/19 A. Lewandowski (2/3 w ProAm)
  • Q2 – 1/19 K. Basz (1/3 w ProAm)
  • R1 – 5/19 (1/3 w ProAm)
  • R2 – 2/19 (2/3 w ProAm)

[Aktualizacja – wyniki]

Przedostatnia runda tegorocznego pucharu Lamborghini odbędzie się na belgijskim torze Spa.

Karol BaszAndrzej Lewandowski #16 powalczą wspólnie o kolejne zwycięstwa w klasyfikacji ProAM. Nasi reprezentanci prowadzą w generalce z niezłym zapasem nad innymi ekipami.

Harmonogram:

  • Piątek
    • 09:40 – Q1
    • 10:10 – Q2
    • 13:10 – R1
  • Sobota
    • 12:50 – R2

Transmisja:

Wydarzenie można śledzić na stronie Super Trofeo, na kanale YouTube oraz na motorsport.tv.

Źródła: lamborghini.com, vs-racing.com, facebook.com/kbaszpl