Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 03~05.09.2021

Mnóstwo bardzo dobrych wyników w ten weekend dla polskich kierowców:

  • W Lamborghini Super Trofeo na podium stawał zarówno Andrzej Lewandowski (w ten weekend startujący bez Karola Basza) w klasyfikacji Pro-Am, jak i polski duet Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut z polskiego zespołu GT3 Poland.
  • W GT4 European Series na podium w klasyfikacji Am stawał dwukrotnie na P2 Antoni Chodzeń.
  • W Porsche Sprint Challenge CE ponownie z podium nie schodził Franz Dziwok, który zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji GT4 Pro-Am oraz duet Tomasz LachMaciej Walenda w klasyfikacji GT4 Am. Ponadto do stałych zawodników tej serii dołączył gościnnie Patryk Krupiński, który wygrywał w klasyfikacji GT3.
  • W Swift Cup Europe na drugim miejscu podium zameldował się Aleks Sówka, który dzięki solidnej jeździe przez cały sezon został II V-ce Mistrzem serii.
  • W TCR Estern Europe na dwa razy na drugim miejscu stawał Bartosz Groszek, który pomimo rozpoczęcia sezonu dopiero od 3 rundy zakończył go na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej.
  • W ESET Cup Series oprócz stałej dominacji Marcina Jedlińskiego w GT3 na wyróżnienie zasługują również m.in.: Piotr Wira który wygrał w tej klasie w drugim wyścigu oraz Adam Rzepecki, który oprócz wygrania swojej klasy GTC walczył zacięcie z szybszymi samochodami GT3.
  • Oczywiście świetną robotę w Formule 1 wykonał w ten weekend również Robert Kubica, który wyścig zakończył na P15, jednak nie będziemy się na ten temat rozpisywać z uwagi na szerokie omawianie tego tematu przez wszystkie inne media.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Formuła 1:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Robert Kubica #88:
    • Trening 3: P19 
    • Kwalifikacje: P18
    • Wyścig: P15

Lamborghini Super Trofeo:

  • Łączna ilość samochodów: 31 w tym klas. Pro: 9, Pro-Am: 7, Am: 8, LC: 7.
  • Andrzej Lewandowski i E. Liberati #16:
    • Kwalifikacje 1: DNC
    • Kwalifikacje 2: P16 oraz P7 w Pro-Am (Lewandowski)
    • Wyścig 1: P9 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P10 oraz P3 w Pro-Am 
  • Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut #5:
    • Kwalifikacje 1: P18 oraz P3 w Am (Mikrut)
    • Kwalifikacje 2: P24 oraz P7 w Am (Moczulski)
    • Wyścig 1: P19 oraz P3 w Am
    • Wyścig 2: P29 oraz P7 w Am 

GT4 European Series:

  • Łączna ilość samochodów: 41 w tym klas. Am: 11
  • Antoni Chodzeń i P. Zamparini #33:
    • Trening 1: P36 oraz P9 w Am
    • Trening 2: P35 oraz P9 w Am
    • Kwalifikacje 1: P36 oraz P7 w Am (Piotr)
    • Kwalifikacje 2: P37 oraz P6 w Am (Antoni)
    • Wyścig 1: P23 oraz P2 w Am
    • Wyścig 2: P20 oraz P2 w Am

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P2
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P6

TCR Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 21
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening 1: P17
    • Trening 2: P21
    • Kwalifikacje: P21
    • Wyścig 1: P20
    • Wyścig 2: P18

Alpine Elf Europa Cup

  • Ilość samochodów: 16
  • Gosia Rdest #3
    • Trening 1: P8
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje 1: P15
    • Wyścig 1: P8
    • Kwalifikacje 2: P9
    • Wyścig 2: P10

BMW M2 Cup:

  • Ilość samochodów: 16
  • Mery Czepiel #4
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P11

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 13
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P9
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P2
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: P10
    • Kwalifikacje: P10
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P8

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 6
  • Patryk Krupiński #32 GT3:
    • Kwalifikacje 1: P1
    • Kwalifikacje 2: P1
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P1
    • Wyścig Endurance: P1
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w  (Walenda)
    • Wyścig 1: P3 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig Endurance: P3 oraz P1 w Am

Porsche Sports Cup

  • Porsche Sprint Challenge:
  • Ilość samochodów: 28 w tym 20 w klas. 5c
    • Wójcik Piotr #20:
      • Trening: P12 oraz P10 w 5c
      • Kwalifikacje: P13 oraz P11 w 5c
      • Wyścig 1: P12 oraz P10 w 5c
      • Wyścig 2: P7 oraz P7 w 5c
  • Porsche Sprint GT:
  • Ilość samochodów: 25 w tym 11 w klas. 2f
    • Mariusz Górecki #69:
      • Trening: P2 oraz P2 w 2f
      • Kwalifikacje: P3 oraz P2 w 2f
      • Wyścig 1: P3 oraz P2 w 2f
      • Wyścig 2: P4 oraz P3 w 2f
    • Wojciech Karwan #87:
      • Trening: P7 oraz P5 w 2f
      • Kwalifikacje: P7 oraz P5 w 2f
      • Wyścig 1: P10 oraz P6 w 2f
      • Wyścig 2: P5 oraz P4 w 2f
    • Paweł Ziemian #233:
      • Trening: P12 oraz P9 w 2f
      • Kwalifikacje: P9 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 1: P13 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 2: P7 oraz P6 w 2f

ESET Cup Series

  • Ilość samochodów: 31, w tym klas. D5: 3, GT3: 5, GTC: 2
  • Jacek Zielonka #2:
    • Kwalifikacje 1: P16 oraz P3 w D5
    • Wyścig 1: P5 oraz P3 w D5
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P2 w D5
    • Wyścig 2: P4 oraz P3 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje 1: P11 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 1: P12 oraz P4 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P12 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 2: P12 oraz P3 w GT3
  • Piotr Wira #14:
    • Kwalifikacje 1: P13 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 1: P14 oraz P2 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 2: P10 oraz P1 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Kwalifikacje 1: P18 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 1: P15 oraz P1 w GTC
    • Kwalifikacje 2: P14 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 2: P13 oraz P1 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w GT3
    • Kwalifikacje 2: DNS
    • Wyścig 2: P28 oraz P5 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Ilość samochodów: 14, w tym klas. D5: 2, GT3: 3
  • Jacek Zielonka i Jakub Litwin #2:
    • Kwalifikacje: P6 oraz P2 w D5
    • Wyścig: P16 oraz P2 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje: P10 oraz P3 w GT3
    • Wyścig: P7 oraz P3 w GT3
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje: P4 oraz P1 w GT3
    • Wyścig: P4 oraz P1 w GT3

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 6: Brno

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P2
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P6

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami szósta runda pucharu Suzuki Swift tym razem na czeskim torze Automotodrom Brno. Ścigać będą się:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing KODO Team
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

Harmonogram:

Piątek:

  • 09:35 – Swift Cup Europe – Trening
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587
  • 12:30 – Swift Cup Europe – Kwalifikacje
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Sobota:

  • 11:50 – Swift Cup Europe – Wyścig 1 (30 minut)
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Niedziela:

  • 11:30 – Swift Cup Europe – Wyścig 2 (30 minut)
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 13~15.08.2021

Nasi kierowcy w pucharach Porsche nie zawiedli w ten weekend:

  • Franz Dziwok już przyzwyczaił nas do świetnych rezultatów w Porsche Sprint Challenge CE, ale tym razem oprócz dwóch zwycięstw w swojej klasyfikacji Pro-Am w wyścigach sprinterskich, zwyciężył również w klasyfikacji generalnej samochodów GT4 w długodystansowym wyścigu „100 Miles of Hungary” jadąc wraz z Florianem Janits.
  • Dobrze spisała się również nasza druga ekipa w tej serii Maciej Walenda zdobył P2 w pierwszym wyścigu sprinterskim w Pro-Am, natomiast Tomasz Lach w drugim wyścigu zwyciężył w klasyfikacji Am.
  • Natomiast w serii Porsche Sports Cup podwójne zwycięstwo w klasie 5c odniósł Robert Lukas w wyścigach Sprint Challenge, a w Sprint GT na podium z P2 w klasie 2f zameldował się w drugim wyścigu Mariusz Górecki.
  • Nasza reprezentacja w Suzuki Swift Cup, także spisała się świetnie, notując solidne wyniki do tego na podium w swoich klasyfikacjach stawał zarówno Maciej Banaś jak i Aleks Sówka (klas. FIA), w tym Maciej Banaś zaliczył podium (P2) w generalce drugiego wyścigu.
  • Ogromnego pecha w ten weekend miał nasz zawodnik w brytyjskiej F3 (GB3 Chamiopnship) – Roman Biliński. Wszystko zaczęło się od nieudanych kwalifikacji w trakcie których został zablokowany na szybkim kółku. Następnie w drugim wyścigu został uderzony w walce o pozycję w pierwszej piątce, co skutkowało nieukończeniem wyścigu. A na dodatek jadąc na prowadzeniu trzeciego wyścigu wjechał w niego rywal, przez co również nie ukończył wyścigu (inicjator tego wypadku Branden Oxley został zdyskwalifikowany, ale to marne pocieszenie).

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Brytyjska F3:

  • Ilość samochodów: 19
  • Roman Biliński #4:
    • Test 1: P1
    • Test 2: P3
    • Test 3: P2
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: DNF

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 8 ( Pro: 1, ProAm: 5, Am: 2)
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P1 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P9 oraz P2 w Am

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 23, w tym klas. 1.4T: 17, 1.6: 6
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P10
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P15
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P4

Porsche Sports Cup

  • Porsche Sprint Challenge:
  • Ilość samochodów: 31 w tym 21 w klas. 5c
    • Robert Lukas #20:
      • Trening: P4 oraz P2 w 5c
      • Kwalifikacje: P4 oraz P2 w 5c
      • Wyścig 1: P2 oraz P1 w 5c
      • Wyścig 2: P3 oraz P1 w 5c
  • Porsche Sprint GT:
  • Ilość samochodów: 25 w tym 11 w klas. 2f
    • Mariusz Górecki #69:
      • Trening: P2 oraz P2 w 2f
      • Kwalifikacje: P6 oraz P5 w 2f
      • Wyścig 1: P6 oraz P5 w 2f
      • Wyścig 2: P3 oraz P2 w 2f
    • Wojciech Karwan #87:
      • Trening: P11 oraz P9 w 2f
      • Kwalifikacje: P15 oraz P11 w 2f
      • Wyścig 1: P15 oraz P11 w 2f
      • Wyścig 2: P17 oraz P8 w 2f

IDM:

  • Ilość motocykli Superbike 1000: 27
  • Kamil Krzemień #7
    • Kwalifikacje 1: P20
    • Kwalifikacje 2: P19
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 1: P11
  • Bartłomiej Lewandowski #90
    • Kwalifikacje 1: P26
    • Kwalifikacje 2: P27
    • Wyścig 1: P20
    • Wyścig 1: DNF

NTC – Northern Talent Cup:

  • Ilość motocykli NTC: 24
  • Mateusz Molik #7
    • Kwalifikacje 1: P10
    • Kwalifikacje 2: P17
    • Wyścig 1: P12
    • Wyścig 1: DNF

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 5: Slovakiaring

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 23, w tym klas. 1.4T: 17, 1.6: 6
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P10
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P15
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P4

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami piąta runda pucharu Suzuki Swift tym razem na słowackim torze Slovakiaring. Ścigać będą się:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing KODO Team
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

Harmonogram:

Sobota:

  • 09:30 – Swift Cup Europe – Trening
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587
  • 11:30 – Swift Cup Europe – Kwalifikacje
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587
  • 16:20 – Swift Cup Europe – Wyścig 1 (25 minut)
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Niedziela:

  • 11:30 – Swift Cup Europe – Wyścig 2 (25 minut)
    • Kamil Serafin #510
    • Aleks Sówka #586
    • Maciej Banaś #587

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 02~04.07.2021

Z pozytywnych akcentów weekendu:

  • Maciej Banaś w pierwszym wyścigu weekendu Swift Cup Europe zdobył podium przebijając się z P7 na P2. Kolejne wyścigi kończył na P13 i P5.
  • W tej samej serii Aleks Sówka zaliczył solidny weekend kończąc wysoko wszystkie trzy wyścigi na P6, P5 i P6.

Niestety inni polscy kierowcy mieli sporo pecha w ten weekend, miejmy nadzieję, że jego limit się wyczerpał:

  • Karol Basz i jego zespół Audi Sport Italia dojechali w 3-godzinnym wyścigu długodystansowym na pierwszym miejscu, jednak kara za wykroczenie na ostatnim z pit-stopów przesunęła ich poza podium na P4.
  • Gosia Rdest po starcie awansowała o kilka pozycji, niestety pechowa kolizja z koleżanką z zespołu PUMA (Marta Garcia), powodująca obrót na torze zepchnęła ją na koniec stawki.
  • Jacek Pydys w wyścigu RCN jadący na prowadzeniu w swojej klasie V6, trafił na nieoznaczoną flagami plamę oleju i uderzył w bandę (na szczęście niezbyt mocno), przez co nie ukończył wyścigu.
  • Jakub Glasse zakończył wyścig na P4 w V4 (po karach) a Bartosz Palusko na P16 po kolizji z innym zawodnikiem.

Do tego jeszcze:

  • Piotr Biesiekirski musiał wycofać się z weekendu przez stan zdrowia (angina).
  • Kamil Serafin po awarii układu chłodzenia i silnika wystartował w zaledwie jednym z trzech wyścigów.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

W Series:

  • Ilość samochodów: 18
  • Gosia Rdest #3
    • Trening: P16
    • Kwalifikacje: P16
    • Wyścig: P17

Mistrzostwa Włoch GT:

  • Łączna ilość samochodów: 12
  • Karol Basz #14:
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig: P4 (P1 na mecie, ale doliczono 14 sekund kary za nieregulaminowy pit stop)

RCN

  • Ilość samochodów: 148 w tym klasie V6: 3, V4: 25
  • Jacek Pydys #56
    • Wyścig: DNF
  • Jakub Glasse #341
    • Wyścig: P4 w klas. V4
  • Bartosz Palusko #344
    • Wyścig: P14 w klas. V4

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 21, w tym klas. 1.4T: 16, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening 1: DNS
    • Trening 2: P5
    • Kwalifikacje: P2
    • Wyścig 1: DNS
    • Wyścig 2: DNS
    • Wyścig 3: P10
  • Julia Schayer #516
    • Trening 1: P18 oraz P3 w 1.6
    • Trening 2: P20 oraz P4 w 1.6
    • Kwalifikacje: P20 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 1: P18 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 2: P19 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 3: P19 oraz P4 w 1.6
  • Jakub Szablewski #566
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P4
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P11
    • Wyścig 2: P10
    • Wyścig 3: P9
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening 1: P2
    • Trening 2: P2
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P13
    • Wyścig 3: P5
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P8
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P6
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P6

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 30, ETC: grupa A – 24, grupa B – 24
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P10
    • Trening 2: P8
    • Niestety po treningach stan zdrowia Piotra nie pozwolił kontynuować weekendu (angina)..
  • Milan Pawelec #4
    • Trening 1: P13 w gr. B
    • Trening 2: P11 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: DNC
    • Trening kwalifikacyjny 2: P17 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: DNF
  • Oleg Pawelec #5
    • Trening 1: P17 w gr. A
    • Trening 2: P11 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P16 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P13 w gr. A
    • Wyścig: P20
  • Jeremiasz Wojciechowski #52
    • Trening 1: P24 w gr. A
    • Trening 2: P24 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P22 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P24 w gr. A
    • Wyścig ostatniej szansy: P9 na 12 zawodników
  • Mateusz Pasiuk #58
    • Trening 1: P24 w gr. B
    • Trening 2: P20 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P19 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P23 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: DNF

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 4: Poznań

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 21, w tym klas. 1.4T: 16, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening 1: DNS
    • Trening 2: P5
    • Kwalifikacje: P2
    • Wyścig 1: DNS
    • Wyścig 2: DNS
    • Wyścig 3: P10
  • Julia Schayer #516
    • Trening 1: P18 oraz P3 w 1.6
    • Trening 2: P20 oraz P4 w 1.6
    • Kwalifikacje: P20 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 1: P18 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 2: P19 oraz P4 w 1.6
    • Wyścig 3: P19 oraz P4 w 1.6
  • Jakub Szablewski #566
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P4
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P11
    • Wyścig 2: P10
    • Wyścig 3: P9
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening 1: P2
    • Trening 2: P2
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P13
    • Wyścig 3: P5
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P8
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P6
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P6

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami czwarta runda pucharu Suzuki Swift tym razem u nas w Polsce na torze Poznań, Ścigać będą się:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing KODO Team
  • Jakub Szablewski #566 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

W klasyfikacji Swift 1.6:

  • Julia Schayer #516

Harmonogram:

  • Piątek:
    • 09:35 – Trening 1
    • 13:00 – Trening 2
  • Sobota:
    • 08:00 – Kwalifikacje
    • 13:25 – Wyścig 1 (25 minut)
  • Niedziela
    • 08:15 – Wyścig 2 (25 minut)
    • 11:25 – Wyścig 3 (25 minut)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 10~13.06.2021

Czas na podsumowanie tego bogatego w motorsport w wykonaniu Polaków weekendu:

  • Sobota w Porsche Sprint Challenge CE przyniosła serię trzech podiów w generalce klasy GT4 i dwa zwycięstwa w klasyfikacji Pro-Am dla Franza Dziwok, który startował w dwóch wyścigach sprinterskich (P1 i P2 w Pro-Am) oraz w wyścigu długodystansowym „100 Miles of Slovakia” wraz z Florianem Janits (P1 w Pro-Am). Nasz kierowca objął po tym weekendzie prowadzenie w klasyfikacji generalnej GT4 Pro-Am serii.
  • Całkiem nieźle radziła sobie też polska ekipa niebieskiego Caymana nr 64 czyli Maciej Walenda i Tomasz Lach zwyciężająca w nielicznej klasyfikacji Am.
  • Z bardzo dobrej strony pokazał się w drugiej rundzie tego sezonu ADAC GT Masters Igor Waliłko, który zajął dwukrotnie miejsce na podium (2x P3) w klasyfikacji młodych zawodników (Junior)
  • Polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim zajęli wysokie piąte miejsce w klasie LMP2 w 8 godzinnym wyścigu mistrzostw świata WEC na portugalskim torze w Portimao.
  • Polscy kierowcy walczyli zaciekle w czołówce Swift Cup Europe (w stawce aż 26 samochodów) na austriackim Salzburgringu: Maciej Banaś nie schodził z podium i zgarnął puchar za P2 i dwa puchary za P3 w generalce, Aleks Sówka rozkręcał się w trakcie weekendu i zajął P10, P5 i P4, Kamil Serafin w pierwszym wyścigu był na P5, niestety w drugim wyścigu doszło do groźnego incydentu: węgierski kierowca brutalnie uderzył na dohamowaniu w tylny zderzak Kamila (został za to zdyskwalifikowany z wyścigu) i polski zawodnik wylądował w bandzie, na szczęście wyszedł z tego bez szwanku, jednak samochód mocno ucierpiał.
  • Na torze w Poznaniu Bartosz Groszek startujący gościnnie w TCR Eastern Europe odniósł dość niespodziewane zwycięstwo w drugim wyścigu weekendu, w pierwszym był na P8.
  • Świetnie radzili sobie w tych wyścigach również Szymon Jabłoński (P3 i P4) oraz Tomasz Rzepecki (P4 i P7)
  • Dużego pecha miał natomiast Łukasz Stolarczyk, który do pierwszego wyścigu ruszał z problemami na starcie a drugiego nie udało się ukończyć.
  • Marcin Jedliński zaliczył „hattrick” w ESET Cup Series zwyciężając swoim Mercedesem AMG GT3 na torze w Poznaniu w dwóch wyścigach sprinterskich i w wyścigu długodystansowym.
  • W klasie GTC zwyciężył również w pierwszym wyścigu sprinterskim Adam Rzepecki w Porsche 911 GT3 Cup.
  • Podium (P2) w klasyfikacji Junior złapał również Szymon Ładniak w drugim wyścigu ADAC TCR Germany.
  • Niestety był to dość pechowy weekend dla naszych motocyklistów. Paweł Szopek złapał kontuzje stopy w treningach w World SBK, nasze ekipy w 24h Motos: Wójcik Racing Team i Team LRP Poland miały liczne problemy w wyścigu, a szkoda bo miały obiecujące tempo. Sytuację ratuje 5 miejsce Piotra Biesiekirskiego w pierwszym wyścigu FIM CEV (w drugim niestety DNF) oraz dobra postawa braci Pawelec w European Talent Cup.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

World Endurance Chamionship

  • Ilość samochodów: w tym klas. HyperCar: 4, LMP2: 11
  • Kuba Śmiechowski #34:
    • Trening 1: P5 oraz P2 w LMP2
    • Trening 2: P3 oraz P3 w LMP2
    • Trening 3: P6 oraz P3 w LMP2
    • Kwalifikacje: P9 oraz P6 w LMP2
    • Wyścig: P8 oraz P5 w LMP2

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 26, w tym klas. 1.4T: 21, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: DNS
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P3
    • Wyścig 3: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P11
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P4

Brytyjska F4

  • Ilość samochodów: 16
  • Roman Biliński #31:
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: P12

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 8 ( Pro: 1, ProAm: 5, Am: 2)
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Kwalifikacje 2: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w Am (Walenda)
    • Wyścig 2: P6 oraz P2 w Am (Lach)
    • Wyścig Endurance: P6 oraz P1 w Am

ADAC GT Masters

  • Ilość samochodów: 27 w tym klas. Junior: 11
  • Igor Waliłko i Jules Gounon #13
    • Trening 1: P6 oraz P1 w Junior
    • Trening 2: P24 oraz P9 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P6 w Junior (Waliłko)
    • Wyścig 1: P13 oraz P3 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P3 w Junior (Gounon)
    • Wyścig 2: P8 oraz P3 w Junior

ADAC TCR Germany

  • Ilość samochodów: 20 w tym klas. Junior: 5
  • Albert Legutko #17
    • Trening 1: P10 oraz P3 w Junior
    • Trening 2: P17 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 2: DNS
  • Szymon Ładniak #21
    • Trening 1: P15 oraz P5 w Junior
    • Trening 2: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 1: P19 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 1: P14 oraz P4 w Junior
    • Kwalifikacje 2: P18 oraz P5 w Junior
    • Wyścig 2: P10 oraz P2 w Junior

ADAC GT4 Germany

  • Ilość samochodów: 23
  • Robin Rogalski i Tim Reiter #32
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P12
    • Kwalifikacje 1: P8 (Rogalski)
    • Wyścig 1: P16
    • Kwalifikacje 2: P14 (Reiter)
    • Wyścig 2: P13

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 15
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P1
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: DNS
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P7
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: DNF
  • Sebastian Kołakowski #55:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P15
    • Wyścig 2: P10
  • Szymon Jabłoński #66:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P4
  • Jakub Wyszomirski #77:
    • Trening: P5
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P9

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 30, ETC: grupa A – 26, grupa B – 25
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P5
    • Trening kwalifikacyjny 1: P7
    • Trening kwalifikacyjny 2: P8
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
  • Milan Pawelec #4
    • Trening 1: P9 w gr. A
    • Trening 2: P13 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P12 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P5 w gr. A
    • Wyścig: P12
  • Oleg Pawelec #5
    • Trening 1: P9 w gr. B
    • Trening 2: P12 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P8 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P18 w gr. B
    • Wyścig: P16
  • Jeremiasz Wojciechowski #52
    • Trening 1: P23 w gr. A
    • Trening 2: P25 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P24 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P24 w gr. A
    • Wyścig ostatniej szansy: P12 na 15 zawodników
  • Mateusz Pasiuk #58
    • Trening 1: P25 w gr. B
    • Trening 2: P26 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P25 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P23 w gr. B
    • Wyścig ostatniej szansy: DNF

FIM EWC – 24h Motos

  • Ilość motocykli: 47, w tym EWC: 16, SST: 30, EXP: 1
  • Wójcik Racing Team #77
    • Kwalifikacje: P21 oraz P14 w EWC
    • Wyścig: P29 oraz P10 w EWC
  • Team LRP Poland #90
    • Kwalifikacje: P20 oraz P13 w EWC
    • Wyścig: DNF
  • Wójcik Racing Team 2 #777
    • Kwalifikacje: P13 oraz P2 w SST
    • Wyścig: P30 oraz P19 w SST

World SBK:

  • Ilość motocykli SSP: 27
  • Paweł Szopek #19 – Niestety wypadek na treningu i kontuzja stopy wyeliminowały Pawła Szkopka z udziału w sobotni i niedzielnym wyścigu mistrzostw World Supersport.

ESET Cup Series

Niestety oficjalnie udostępnione wyniki są niepełne i zostały podane w taki sposób, że nie nie można stwierdzić kto startował w jakiej serii (jechało również WSMP) i w jakiej klasie… Poniżej jedynie skrócone wyniki:

  • Piotr Wira #14:
    • Wyścig 1: P3 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 2: P3 oraz P2 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 2: P4 oraz P3 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig 1: P1 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Marcin Jedliński #77:
    • Wyścig: P1

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 3: Salzburgring

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 26, w tym klas. 1.4T: 21, 1.6: 5
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P6
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: DNS
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P4
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P3
    • Wyścig 3: P2
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P11
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P5
    • Wyścig 3: P4

[Aktualizacja – wyniki]

Przed nami już trzecia runda pucharu Suzuki Swift ponownie w Austrii, ale tym razem na torze Salzburgring. Ścigać będą się:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing KODO Team
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

Harmonogram:

  • Sobota:
    • 08:00 – Trening
    • 10:30 – Kwalifikacje
    • 14:25 – Wyścig 1 (25 minut)
  • Niedziela
    • 08:30 – Wyścig 2 (25 minut)
    • 15:30 – Wyścig 3 (25 minut)

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 21~23.05.2021

  • W Swift Cup Europe Kamil Serafin z pewnością zaliczy miniony weekend do udanych – zdobył podium (P3) w pierwszym wyścigu oraz P5 w drugim. Pozostali Polacy również pokazali się z dobrej strony. Maciej Banaś w kwalifikacjach zajął najwyższe miejsce z Naszych kierowców – P4, które zamienił na P4 w pierwszym wyścigu, niestety drugiego nie ukończył. Aleks Sówka kończył wyścigi na P9 i P7, czyli też walczył na czele stawki liczącej 25 samochodów.
  • Pechowy weekend dla Karola Basza, którego zespół po dobrych kwalifikacjach startował z P6, ale udział w 3-godzinnym wyścigu zakończył już na trzecim okrążeniu, kiedy to doszło do kontaktu siostrzanych ekip Audi Sport Italia i 14-tka ekipy Karola ucierpiała na tyle, że zakończyła udział w wyścigu.
  • Całkiem niezłe wyścigi zaliczył Kamil Krzemień z zespołu LRP Poland w Mistrzostwach Niemiec. W pierwszym dojechał na P15, a w drugim na P9, przez co otworzył konto punktowe w tym sezonie i ma ich już 8.
  • Solidny weekend również dla Pawła Szopka, po powrocie do Mistrzostw Świata World Supersport, pomimo startu z odległego P25 kończy pierwszy wyścig na P17 i drugi na P15, co pozwoliło mu zdobyć pierwszy punkt w sezonie.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 25, w tym klas. 1.4T: 22, 1.6: 3
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P5
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: DNF
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: P7

Mistrzostwa Włoch GT:

  • Łączna ilość samochodów: 12
  • Karol Basz #14:
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig: DNF

World SBK:

  • Ilość motocykli SSP: 28
  • Paweł Szopek #19
    • Trening 1: P23
    • Trening 2: P25
    • Kwalifikacje Superpole: P25
    • Wyścig 1: P17
    • Wyścig 1: P15

IDM:

  • Ilość motocykli Superbike 1000: 25
  • Kamil Krzemień #7
    • Trening 1: P17
    • Trening 2: P16
    • Trening 3: P16
    • Kwalifikacje 1: P16
    • Kwalifikacje 2: P12
    • Wyścig 1: P15
    • Wyścig 1: P9
  • Bartłomiej Lewandowski #90
    • Trening 1: P22
    • Trening 2: P23
    • Trening 3: P20
    • Kwalifikacje 1: P22
    • Kwalifikacje 2: P21
    • Wyścig 1: DNS
    • Wyścig 1: DNS

NTC – Northern Talent Cup:

  • Ilość motocykli NTC: 23
  • Mateusz Molik #7
    • Trening 1: P17
    • Trening 2: P18
    • Trening 3: P18
    • Trening 4: P19
    • Kwalifikacje 1: P16
    • Kwalifikacje 2: P15
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 1: DNS

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Swift Cup Europe – Runda 2: Red Bull Ring

[Aktualizacja – wyniki]

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 25, w tym klas. 1.4T: 22, 1.6: 3
  • Kamil Serafin #510:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P5
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P3
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: DNF
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P8
    • Kwalifikacje: P9
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: P7

[Aktualizacja – wyniki]

[Aktualizacja 1]

Jakub Szablewski i Julia Schayer nie biorą w ten weekend czynnego udziału w weekendzie wyścigowym, ale zapewne zobaczymy ich na torze już niedługo.

[Aktualizacja 1]

Druga runda sezonu 2021 pucharu Suzuki Swift odbędzie się na austriackim Red Bull Ringu. Ścigać będą się:

W klasyfikacji 1.4 Turbo:

  • Kamil Serafin #510 z zespołem Serafin Racing
  • Aleks Sówka #586 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Maciej Banaś #587 z zespołem GFS Racing Team

W klasyfikacji 1.6:

  • Julia Schayer #516 z zespołem Darek Nowicki Racing
  • Jakub Szablewski #566 z zespołem Darek Nowicki Racing

Harmonogram:

  • Piątek:
    • 16:35 – Trening
  • Sobota
    • 10:20 – Kwalifikacje
    • 13:40 – Wyścig 1
    • 17:25 – Wyścig 2

Transmisje i informacje:

Źródła: swiftcupeurope.com, facebook.com/DNR-Darek-Nowicki-Racing-113133280093040

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj: