Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 15~17.10.2021

  • Udany ostatni weekend wyścigowy sezonu za Romanem Bilińskim. Polak zakwalifikował się na piątej pozycji, w pierwszym wyścigu wywalczył podium (P3), w drugim szóste miejsce jednak dostał karę 6 sekund (za niebezpieczną jazdę) przez co spadł na 9 miejsce, natomiast w trzecim wyścigu, w którym startował z 17 miejsca (reversed grid) wyprzedził aż 8 rywali i awansował na P9. Roman zakończył sezon na wysokim 7 miejscu w klasyfikacji generalnej nie biorąc udziału w dwóch rundach (6 wyścigów), sześć razy stawał na podium w tym 3 razy zwyciężał.
  • Również Nikodem Wierzbicki ma za sobą bardzo udany weekend z dwiema wygranymi w swojej kategorii DIV1 oraz wysokimi miejscami w generalce. Do tego przypieczętował już tytuł Mistrza w serii Dutch Ford Fiesta Sprint Cup Division 1.
  • Podium w ten weekend zdobyli również chłopaki w BMW tj. duet Tomasz Magdziarz i Daan Pijl.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Brytyjska F3:

  • Ilość samochodów: 21
  • Roman Biliński #4:
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P9 (P6 na mecie + kara 6 sekund)
    • Wyścig 3: P9

Ford Fiesta Sprint Cup

  • Łączna ilość samochodów: 21
  • Nikodem Wierzbicki #33:
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P7
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w DIV1
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w DIV1
  • Aleksander Olejniczak #77:
    • Trening 1: P6
    • Trening 2: P6
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P20 oraz P4 w DIV2
    • Wyścig 2: P7 oraz P2 w DIV2

VRM BMW M2 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 13
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7:
    • Trening 1: P6
    • Trening 2: P6
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P6

Mazda Mx-5 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 14 w tym klasyfikacja Junior: 4, Gold: 4.
  • Filip Wójtowicz #23:
    • Trening 1: P7
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig 1: P8 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 2: P4 oraz P2 w Junior

Radical Challenge

  • Łączna ilość samochodów: 18 w tym SR3
  • Jacek Zielonka #88:
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P10 oraz P5 w SR3
    • Wyścig 2: P10 oraz P5 w SR3
    • Wyścig 3: DNF

KRAMP Endurance

  • Łączna ilość samochodów w klasie „1+2”: 9
  • SUPER S CUP DRIVE SQUAD #11:
    • Wyścig: P6
  • SUPER S CUP DRIVE SQUAD #12:
    • Wyścig: P4 (P1 w klasie MINI)
  • UNITEL Motorsport #15
    • Wyścig: P3
  • GO4RACE #46:
    • Wyścig: P5
  • ECUMASTER RACING TEAM #99
    • Wyścig: P8

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Rozkład jazdy: 15~17.10.2021

Piątek:

Sobota:

  • 09:00 – Radical Challenge – Trening 1
    • Jacek Zielonka #88
  • 09:50 – VRM BMW M2 – Trening 1
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7
  • 10:40 – Fiesta & MX-5 Cup – Trening 1
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77
    • Filip Wójtowicz #23
  • 11:15 – Radical Challenge – Trening 2
    • Jacek Zielonka #88
  • 11:50 – Brytyjska F3 – Kwalifikacje
    • Romana Biliński #4
  • 12:50 – VRM BMW M2 – Trening 2
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7
  • 13:35 – Fiesta Cup & MX-5 – Trening 2
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77
    • Filip Wójtowicz #23
  • 14:15 – Radical Challenge – Kwalifikacje
    • Jacek Zielonka #88
  • 16:00 – Brytyjska F3 – Wyścig 1 (20 minut)
    • Romana Biliński #4
  • 16:10 – VRM BMW M2 – Kwalifikacje
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7
  • 16:45 – Radical Challenge – Wyścig 1 (45 min)
    • Jacek Zielonka #88
  • 17:25 – Fiesta & MX-5 Cup – Kwalifikacje
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77
    • Filip Wójtowicz #23

Niedziela:

  • 09:00 – KRAMP Endurance – Start wyścigu (9 godzin)
  • 09:10 – Radical Challenge – Wyścig 2 (45 min)
    • Jacek Zielonka #88
  • 09:50 – Fiesta & MX-5 Cup – Wyścig 1 (30 min)
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77
    • Filip Wójtowicz #23
  • 10:35 – VRM BMW M2 – Wyścig 1 (60 minut)
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7
  • 11:10 – Brytyjska F3 – Wyścig 2 (20 minut)
    • Romana Biliński #4
  • 12:40 – Radical Challenge – Wyścig 3 (45 min)
    • Jacek Zielonka #88
  • 15:05 – Fiesta Cup & MX-5 – Wyścig 2 (30 min)
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77
    • Filip Wójtowicz #23
  • 15:50 – VRM BMW M2 – Wyścig 2 (60 minut)
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7
  • 17:00 – Brytyjska F3 – Wyścig 3 (20 minut)
    • Romana Biliński #4
  • 18:00 – KRAMP Endurance – Meta wyścigu

Linki prowadzą do dostępnych darmowych transmisji, a w razie braku takowych do live timingu. Linki są dodawane i aktualizowane na bieżąco. Więcej informacji i alternatywne transmisje znajdują się we wpisach dotyczących poszczególnych serii.

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Wydarzenia

KRAMP Endurance – 9H Brno

W ten weekend zawodnicy polskiej serii Super S Cup zabierają swoje wyścigowe Mini na czeski tor Brno, gdzie będą walczyć w ramach 9-godzinnego wyścigu długodystansowego. Pojadą cztery 3-osobowe składy. Wśród zawodników będą m.in.:

  • Adam Karkuszewski,
  • Bartosz Alejski,
  • Grzegorz Stępień,
  • Toon Knapen,
  • Tomasz Augustyniak
  • Michał Molski,
  • Jakub Kojder,
  • Adam Dębicki,
  • Maciej Szewczyk,
  • Michał Walczak,
  • Tomasz Pawlaczyk

Harmonogram:

Niedziela:

  • 09:00 – KRAMP Endurance – Start wyścigu (9 godzin)
  • 18:00 – KRAMP Endurance – Meta wyścigu

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Wydarzenia

Radical Challenge – Spa

W wyścigach serii Radical Challenge Championship na torze spa weźmie udział:

  • Jacek Zielonka #88 z zespołem Valour Racing

Harmonogram:

Sobota:

  • 09:00 – Radical Challenge – Trening 1
    • Jacek Zielonka #88
  • 11:15 – Radical Challenge – Trening 2
    • Jacek Zielonka #88
  • 14:15 – Radical Challenge – Kwalifikacje
    • Jacek Zielonka #88
  • 16:45 – Radical Challenge – Wyścig 1 (45 min)
    • Jacek Zielonka #88

Niedziela:

  • 09:10 – Radical Challenge – Wyścig 2 (45 min)
    • Jacek Zielonka #88
  • 12:40 – Radical Challenge – Wyścig 3 (45 min)
    • Jacek Zielonka #88

Transmisje i informacje: :

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Wydarzenia

Mazda MX-5 Cup NL – Runda 6: Spa

W szóstej rundzie holenderskiego pucharu Mazdy MX-5 kierowcy będą się ścigać po belgijskim torze Spa. Wśród nich:

  • Filip Wójtowicz #23 z zespołem Polyparts-Rent – Champions Lubes

Harmonogram:

Sobota:

  • 10:40 – MX-5 Cup – Trening 1
    • Filip Wójtowicz #23
  • 13:35 – MX-5 Cup – Trening 2
    • Filip Wójtowicz #23
  • 17:25 – MX-5 Cup – Kwalifikacje
    • Filip Wójtowicz #23

Niedziela:

  • 09:50 – MX-5 Cup – Wyścig 1 (30 min)
    • Filip Wójtowicz #23
  • 15:05 – MX-5 Cup – Wyścig 2 (30 min)
    • Filip Wójtowicz #23

Transmisje i informacje: :

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Wydarzenia

VRM BMW M2 Cup – Runda 5: Spa

Piąta runda sezonu pucharu BMW M2 odbędzie się na belgijskim torze Spa. Weźmie w niej udział:

  • Tomasz Magdziarz razem z polsko-holenderskim kierowcą Daan Pijl, w BMW M2 z nr #7 zespołu Team Bleekemolen.

Harmonogram:

Sobota:

  • 09:50 – VRM BMW M2 – Trening 1
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7
  • 12:50 – VRM BMW M2 – Trening 2
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7
  • 16:10 – VRM BMW M2 – Kwalifikacje
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7

Niedziela:

  • 10:35 – VRM BMW M2 – Wyścig 1 (60 minut)
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7
  • 15:50 – VRM BMW M2 – Wyścig 2 (60 minut)
    • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Wydarzenia

Ford Fiesta Sprint Cup – Runda 6: Spa

W ten weekend puchar Forda Fiesty będzie się ścigać na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Pojadą:

Harmonogram:

Sobota:

  • 10:40 – Fiesta Cup – Trening 1
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77
  • 13:35 – Fiesta Cup – Trening 2
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77
  • 17:26 – Fiesta Cup – Kwalifikacje
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77

Niedziela:

  • 09:50 – Fiesta Cup – Wyścig 1 (30 min)
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77
  • 15:05 – Fiesta Cup – Wyścig 2 (30 min)
    • Nikodem Wierzbicki #33
    • Aleksander Olejniczak #77

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Wydarzenia

Brytyjska F3: Donington Park

Ostatnia runda serii GB3 Championship odbędzie się na torze Donington Park. Ścigać będzie się w niej:

  • Romana Biliński #4 wraz z zespołem Arden Motorsport. Aktualnie Roman zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej serii i ma na koncie dwa zwycięstwa.

Harmonogram:

Czwartek:

  • 10:35 – Brytyjska F3 – Test 1
    • Romana Biliński #4
  • 11:45 – Brytyjska F3 – Test 2
    • Romana Biliński #4
  • 14:20 – Brytyjska F3 – Test 3
    • Romana Biliński #4
  • 16:30 – Brytyjska F3 – Test 4
    • Romana Biliński #4

Piątek:

  • 11:10 – Brytyjska F3 – Test 1
    • Romana Biliński #4
  • 12:55 – Brytyjska F3 – Test 2
    • Romana Biliński #4
  • 15:40 – Brytyjska F3 – Test 3
    • Romana Biliński #4
  • 17:25 – Brytyjska F3 – Test 4
    • Romana Biliński #4

Sobota:

  • 11:50 – Brytyjska F3 – Kwalifikacje
    • Romana Biliński #4
  • 16:00 – Brytyjska F3 – Wyścig 1 (20 minut)
    • Romana Biliński #4

Niedziela:

  • 11:10 – Brytyjska F3 – Wyścig 2 (20 minut)
    • Romana Biliński #4
  • 17:00 – Brytyjska F3 – Wyścig 3 (20 minut)
    • Romana Biliński #4

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 08~10.10.2021

  • Trzy zwycięstwa i tytuł Mistrza serii Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup wywalczył w ten weekend Robin Rogalski w zaciętej walce na czeskim torze Most. Mistrzostwo zapewnił sobie w ostatnim wyścigu sezonu świetnie wykorzystując zawahanie rywala przy dublowaniu wolniejszego kierowcy.
  • W Porsche Sports Cup dwa drugie miejsca zdobył Robert Lukas klasie 5c (Porsche 911 GT3 Cup), ponadto w klasie 2f (Porsche Cayman GT4 CS) trzecie miejsce w drugim wyścigu zdobył Mariusz Górecki.
  • Na pewno do udanych zaliczy ten weekend również Karol Basz, który świetnie się spisał debiutując za kierownicą Ferrari 488 GT Evo w wyścigach Mistrzostw Włoch GT Sprint. Karol w wyścigach zdobył wraz z partnerem zespołowym wysokie 5 i 6 miejsce wśród 19 samochodów klasy GT3.
  • Ponadto cieszą wieści z mistrzostw Europy wyścigów górskich, w których całe podium w klasie 1 zapełnili zawodnicy z Polski.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Audi R8 LMS Cup:

  • Ilość samochodów: 10
  • Robin Rogalski #77
    • Kwalifikacje 1: P5
    • Kwalifikacje 2: P10
    • Wyścig 1: P1
    • Wyścig 2: P2
    • Kwalifikacje 3: P1
    • Kwalifikacje 4: P1
    • Wyścig 3: P1
    • Wyścig 4: P1

Włoska F4:

  • Ilość samochodów: 30 w tym klas. Rookie: 17
  • Piotr Wiśnicki #24:
    • Trening 1: P26
    • Trening 2: P14
    • Kwalifikacje 1: P12
    • Kwalifikacje 2: P15
    • Wyścig 1: P12
    • Wyścig 2: P14
    • Wyścig 3: P7
  • Kacper Sztuka #37:
    • Trening 1: P7
    • Trening 2: P17
    • Kwalifikacje 1: P20
    • Kwalifikacje 2: P19
    • Wyścig 1: P17 oraz P6 w Rookie
    • Wyścig 2: P22 oraz P11 w Rookie
    • Wyścig 3: P18 oraz P7 w Rookie

Mistrzostwa Włoch GT Sprint:

  • Łączna ilość samochodów: 42 w tym w GT3: 19
  • Karol Basz i Matteo Greco #3 GT3:
    • Trening 1: P17
    • Trening 2: P11
    • Kwalifikacje 1: P10 (Basz)
    • Kwalifikacje 2: P11 (Greco)
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P6

NLS – Nürburgring Langstrecken-Serie

  • Ilość samochodów: 114 w tym klas. SP9: 13, V6: 2
  • Kuba Giermaziak i Kim Luis Schramm #11:
    • Kwalifikacje: P8 oraz P8 w SP9
    • Wyścig: DNF
  • Franz Dziwok i Jusuf Owega #435:
    • Kwalifikacje: P45 oraz P1 w V6
    • Wyścig: DNS

FIM EWC – 6h Most

  • Ilość motocykli: 24, w tym EWC: 14, SST: 10
  • Wójcik Racing Team #77
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig: P5 oraz P5 w EWC
  • Team LRP Poland #90
    • Kwalifikacje: P16
    • Wyścig: P20 oraz P11 w EWC
  • Wójcik Racing Team 2 #777
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig: P19 oraz P9 w SST

GT4 European Series:

  • Łączna ilość samochodów: 43 w tym klas. Am: 12
  • Antoni Chodzeń i P. Zamparini #33:
    • Trening 1: P42 oraz P11 w Am
    • Trening 2: DNS
    • Kwalifikacje 1: P43 oraz P12 w Am (Piotr)
    • Kwalifikacje 2: P23 oraz P1 w Am (Antoni)
    • Wyścig 1: P23 oraz P5 w Am
    • Wyścig 2: DNF

Porsche Sports Cup

  • Porsche Sprint Challenge:
  • Ilość samochodów: 30 w tym 24 w klas. 5c
    • Robert Lukas #20:
      • Trening: P3 oraz P2 w 5c
      • Kwalifikacje: P2 oraz P1 w 5c
      • Wyścig 1: P2 oraz P2 w 5c
      • Wyścig 2: P2 oraz P2 w 5c
  • Porsche Sprint GT:
  • Ilość samochodów: 32 w tym 11 w klas. 2f
    • Mariusz Górecki #69:
      • Trening: P6 oraz P5 w 2f
      • Kwalifikacje: P6 oraz P5 w 2f
      • Wyścig 1: P5 oraz P4 w 2f
      • Wyścig 2: P4 oraz P3 w 2f
    • Wojciech Karwan #87:
      • Trening: P15 oraz P12 w 2f
      • Kwalifikacje: P17 oraz P13 w 2f
      • Wyścig 1: P16 oraz P11 w 2f
      • Wyścig 2: P11 oraz P9 w 2f
    • Paweł Ziemian #233:
      • Trening: P18 oraz P15 w 2f
      • Kwalifikacje: P18 oraz P14 w 2f
      • Wyścig 1: P20 oraz P14 w 2f
      • Wyścig 2: P10 oraz P8 w 2f

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj:

Kategorie
Zakończone wydarzenia

Audi R8 LMS Cup – Most

[Aktualizacja – wyniki]

Audi R8 LMS Cup:

  • Ilość samochodów: 10
  • Robin Rogalski #77
    • Kwalifikacje 1: P5
    • Kwalifikacje 2: P10
    • Wyścig 1: P1
    • Wyścig 2: P2
    • Kwalifikacje 3: P1
    • Kwalifikacje 4: P1
    • Wyścig 3: P1
    • Wyścig 4: P1

[Aktualizacja – wyniki]

Na czeskim torze Most odbędzie się finał serii Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup, w którym wystartuje:

Harmonogram:

Piątek:

  • 09:15 – Audi R8 Cup – Trening 1
    • Robin Rogalski #77
  • 10:50 – Audi R8 Cup – Kwalifikacje 1 i 2
    • Robin Rogalski #77
  • 13:40 – Audi R8 Cup – Wyścig 1
    • Robin Rogalski #77
  • 15:55 – Audi R8 Cup – Wyścig 2
    • Robin Rogalski #77

Niedziela:

  • 09:30 – Audi R8 Cup – Kwalifikacje 3 i 4
    • Robin Rogalski #77
  • 13:00 – Audi R8 Cup – Wyścig 3
    • Robin Rogalski #77
  • 15:55 – Audi R8 Cup – Wyścig 4
    • Robin Rogalski #77

Transmisje i informacje:

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj: