Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 15~17.10.2021

  • Udany ostatni weekend wyścigowy sezonu za Romanem Bilińskim. Polak zakwalifikował się na piątej pozycji, w pierwszym wyścigu wywalczył podium (P3), w drugim szóste miejsce jednak dostał karę 6 sekund (za niebezpieczną jazdę) przez co spadł na 9 miejsce, natomiast w trzecim wyścigu, w którym startował z 17 miejsca (reversed grid) wyprzedził aż 8 rywali i awansował na P9. Roman zakończył sezon na wysokim 7 miejscu w klasyfikacji generalnej nie biorąc udziału w dwóch rundach (6 wyścigów), sześć razy stawał na podium w tym 3 razy zwyciężał.
  • Również Nikodem Wierzbicki ma za sobą bardzo udany weekend z dwiema wygranymi w swojej kategorii DIV1 oraz wysokimi miejscami w generalce. Do tego przypieczętował już tytuł Mistrza w serii Dutch Ford Fiesta Sprint Cup Division 1.
  • Podium w ten weekend zdobyli również chłopaki w BMW tj. duet Tomasz Magdziarz i Daan Pijl.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Brytyjska F3:

  • Ilość samochodów: 21
  • Roman Biliński #4:
    • Kwalifikacje: P5
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P9 (P6 na mecie + kara 6 sekund)
    • Wyścig 3: P9

Ford Fiesta Sprint Cup

  • Łączna ilość samochodów: 21
  • Nikodem Wierzbicki #33:
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P7
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w DIV1
    • Wyścig 2: P4 oraz P1 w DIV1
  • Aleksander Olejniczak #77:
    • Trening 1: P6
    • Trening 2: P6
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P20 oraz P4 w DIV2
    • Wyścig 2: P7 oraz P2 w DIV2

VRM BMW M2 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 13
  • Tomasz Magdziarz i Daan Pijl #7:
    • Trening 1: P6
    • Trening 2: P6
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P6

Mazda Mx-5 Cup

  • Łączna ilość samochodów: 14 w tym klasyfikacja Junior: 4, Gold: 4.
  • Filip Wójtowicz #23:
    • Trening 1: P7
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig 1: P8 oraz P4 w Junior
    • Wyścig 2: P4 oraz P2 w Junior

Radical Challenge

  • Łączna ilość samochodów: 18 w tym SR3
  • Jacek Zielonka #88:
    • Trening 1: P5
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje: P8
    • Wyścig 1: P10 oraz P5 w SR3
    • Wyścig 2: P10 oraz P5 w SR3
    • Wyścig 3: DNF

KRAMP Endurance

  • Łączna ilość samochodów w klasie „1+2”: 9
  • SUPER S CUP DRIVE SQUAD #11:
    • Wyścig: P6
  • SUPER S CUP DRIVE SQUAD #12:
    • Wyścig: P4 (P1 w klasie MINI)
  • UNITEL Motorsport #15
    • Wyścig: P3
  • GO4RACE #46:
    • Wyścig: P5
  • ECUMASTER RACING TEAM #99
    • Wyścig: P8

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj: