Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 03~05.09.2021

Mnóstwo bardzo dobrych wyników w ten weekend dla polskich kierowców:

  • W Lamborghini Super Trofeo na podium stawał zarówno Andrzej Lewandowski (w ten weekend startujący bez Karola Basza) w klasyfikacji Pro-Am, jak i polski duet Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut z polskiego zespołu GT3 Poland.
  • W GT4 European Series na podium w klasyfikacji Am stawał dwukrotnie na P2 Antoni Chodzeń.
  • W Porsche Sprint Challenge CE ponownie z podium nie schodził Franz Dziwok, który zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji GT4 Pro-Am oraz duet Tomasz LachMaciej Walenda w klasyfikacji GT4 Am. Ponadto do stałych zawodników tej serii dołączył gościnnie Patryk Krupiński, który wygrywał w klasyfikacji GT3.
  • W Swift Cup Europe na drugim miejscu podium zameldował się Aleks Sówka, który dzięki solidnej jeździe przez cały sezon został II V-ce Mistrzem serii.
  • W TCR Estern Europe na dwa razy na drugim miejscu stawał Bartosz Groszek, który pomimo rozpoczęcia sezonu dopiero od 3 rundy zakończył go na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej.
  • W ESET Cup Series oprócz stałej dominacji Marcina Jedlińskiego w GT3 na wyróżnienie zasługują również m.in.: Piotr Wira który wygrał w tej klasie w drugim wyścigu oraz Adam Rzepecki, który oprócz wygrania swojej klasy GTC walczył zacięcie z szybszymi samochodami GT3.
  • Oczywiście świetną robotę w Formule 1 wykonał w ten weekend również Robert Kubica, który wyścig zakończył na P15, jednak nie będziemy się na ten temat rozpisywać z uwagi na szerokie omawianie tego tematu przez wszystkie inne media.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Formuła 1:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Robert Kubica #88:
    • Trening 3: P19 
    • Kwalifikacje: P18
    • Wyścig: P15

Lamborghini Super Trofeo:

  • Łączna ilość samochodów: 31 w tym klas. Pro: 9, Pro-Am: 7, Am: 8, LC: 7.
  • Andrzej Lewandowski i E. Liberati #16:
    • Kwalifikacje 1: DNC
    • Kwalifikacje 2: P16 oraz P7 w Pro-Am (Lewandowski)
    • Wyścig 1: P9 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P10 oraz P3 w Pro-Am 
  • Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut #5:
    • Kwalifikacje 1: P18 oraz P3 w Am (Mikrut)
    • Kwalifikacje 2: P24 oraz P7 w Am (Moczulski)
    • Wyścig 1: P19 oraz P3 w Am
    • Wyścig 2: P29 oraz P7 w Am 

GT4 European Series:

  • Łączna ilość samochodów: 41 w tym klas. Am: 11
  • Antoni Chodzeń i P. Zamparini #33:
    • Trening 1: P36 oraz P9 w Am
    • Trening 2: P35 oraz P9 w Am
    • Kwalifikacje 1: P36 oraz P7 w Am (Piotr)
    • Kwalifikacje 2: P37 oraz P6 w Am (Antoni)
    • Wyścig 1: P23 oraz P2 w Am
    • Wyścig 2: P20 oraz P2 w Am

Swift Cup Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 20
  • Aleks Sówka #586:
    • Trening: P1
    • Kwalifikacje: P7
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P2
  • Banaś Maciej #587:
    • Trening: P7
    • Kwalifikacje: P13
    • Wyścig 1: P10
    • Wyścig 2: P6

TCR Europe:

  • Łączna ilość samochodów: 21
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Trening 1: P17
    • Trening 2: P21
    • Kwalifikacje: P21
    • Wyścig 1: P20
    • Wyścig 2: P18

Alpine Elf Europa Cup

  • Ilość samochodów: 16
  • Gosia Rdest #3
    • Trening 1: P8
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje 1: P15
    • Wyścig 1: P8
    • Kwalifikacje 2: P9
    • Wyścig 2: P10

BMW M2 Cup:

  • Ilość samochodów: 16
  • Mery Czepiel #4
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P14
    • Wyścig 2: P11

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 13
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P9
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P2
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: P10
    • Kwalifikacje: P10
    • Wyścig 1: P7
    • Wyścig 2: P8

Porsche Sprint Challenge CE:

  • Łączna ilość samochodów: 11, w tym GT3-Cup: 3 , GT4: 6
  • Patryk Krupiński #32 GT3:
    • Kwalifikacje 1: P1
    • Kwalifikacje 2: P1
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P1
    • Wyścig Endurance: P1
  • Franz Dziwok #66 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P3 oraz P1 w Pro-Am
    • Kwalifikacje 2: P2 oraz P2 w Pro-Am
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig 2: P1 oraz P1 w Pro-Am
    • Wyścig Endurance: P2 oraz P1 w Pro-Am (z Florianem Janits)
  • Maciej Walenda i Tomasz Lach #64 GT4:
    • Kwalifikacje 1: P4 oraz P1 w Am (Lach)
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w  (Walenda)
    • Wyścig 1: P3 oraz P1 w Am (Lach)
    • Wyścig 2: P2 oraz P2 w Pro-Am (Walenda)
    • Wyścig Endurance: P3 oraz P1 w Am

Porsche Sports Cup

  • Porsche Sprint Challenge:
  • Ilość samochodów: 28 w tym 20 w klas. 5c
    • Wójcik Piotr #20:
      • Trening: P12 oraz P10 w 5c
      • Kwalifikacje: P13 oraz P11 w 5c
      • Wyścig 1: P12 oraz P10 w 5c
      • Wyścig 2: P7 oraz P7 w 5c
  • Porsche Sprint GT:
  • Ilość samochodów: 25 w tym 11 w klas. 2f
    • Mariusz Górecki #69:
      • Trening: P2 oraz P2 w 2f
      • Kwalifikacje: P3 oraz P2 w 2f
      • Wyścig 1: P3 oraz P2 w 2f
      • Wyścig 2: P4 oraz P3 w 2f
    • Wojciech Karwan #87:
      • Trening: P7 oraz P5 w 2f
      • Kwalifikacje: P7 oraz P5 w 2f
      • Wyścig 1: P10 oraz P6 w 2f
      • Wyścig 2: P5 oraz P4 w 2f
    • Paweł Ziemian #233:
      • Trening: P12 oraz P9 w 2f
      • Kwalifikacje: P9 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 1: P13 oraz P7 w 2f
      • Wyścig 2: P7 oraz P6 w 2f

ESET Cup Series

  • Ilość samochodów: 31, w tym klas. D5: 3, GT3: 5, GTC: 2
  • Jacek Zielonka #2:
    • Kwalifikacje 1: P16 oraz P3 w D5
    • Wyścig 1: P5 oraz P3 w D5
    • Kwalifikacje 2: P3 oraz P2 w D5
    • Wyścig 2: P4 oraz P3 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje 1: P11 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 1: P12 oraz P4 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P12 oraz P2 w GT3
    • Wyścig 2: P12 oraz P3 w GT3
  • Piotr Wira #14:
    • Kwalifikacje 1: P13 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 1: P14 oraz P2 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P13 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 2: P10 oraz P1 w GT3
  • Adam Rzepecki #34:
    • Kwalifikacje 1: P18 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 1: P15 oraz P1 w GTC
    • Kwalifikacje 2: P14 oraz P1 w GTC
    • Wyścig 2: P13 oraz P1 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje 1: P5 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 1: P6 oraz P1 w GT3
    • Kwalifikacje 2: DNS
    • Wyścig 2: P28 oraz P5 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Ilość samochodów: 14, w tym klas. D5: 2, GT3: 3
  • Jacek Zielonka i Jakub Litwin #2:
    • Kwalifikacje: P6 oraz P2 w D5
    • Wyścig: P16 oraz P2 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje: P10 oraz P3 w GT3
    • Wyścig: P7 oraz P3 w GT3
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje: P4 oraz P1 w GT3
    • Wyścig: P4 oraz P1 w GT3

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj: