Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 20~22.08.2021

  • Sukces polskiej ekipy Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim – P5 w klasie LMP2 oraz dramat zespołu Roberta Kubicy na ostatnim okrążeniu, gdzie po awarii czujnika położenia przepustnicy z pozycji lidera klasy spadli najniżej jak się da, czyli nie ukończyli wyścigu – tak zapamiętamy tegoroczny wyścig Le Mans.
  • Kolejny udany weekend w TCR Eastern Europe dla Bartosza Groszka, który zdobył dwa podia P2 i P3.
  • W ESET Cup Series oba wyścigi sprinterskie wygrał w swojej klasie Marcin Jedliński, natomiast w wyścigu długodystansowym drugie miejsce w generalce zdobyła załoga Jacek ZielonkaJakub Litwin.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

24h Le Mans:

  • Ilość samochodów: 62 w tym klas. HyperCar:5 LMP2: 25, GTE-Pro: 8, GTE-Am: 23.
  • Jakub Śmiechowski #34 – LMP2:
    • Trening 1: P21
    • Trening 2: P8
    • Trening 3: P9
    • Trening 4: P9
    • Kwalifikacje: P18
    • Wyścig: P5
  • Robert Kubica #41 – LMP2:
    • Trening 1: P4
    • Trening 2: P6
    • Trening 3: P6
    • Trening 4: P6
    • Kwalifikacje: P2
    • Wyścig: DNF – awaria samochodu na ostatnim okrążeniu prowadząc w LMP2 🙁

BMW M2 Cup:

  • Ilość samochodów: 16
  • Mery Czepiel #4
    • Trening: P15
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig 1: P11
    • Wyścig 2: P9

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 28
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P12
    • Trening 2: P7
    • Kwalifikacje 1: P11
    • Kwalifikacje 2: P11
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: P11

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 13
  • Bartosz Groszek #1:
    • Trening: P9
    • Kwalifikacje: P6
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P3
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Trening: P12
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 2: DNF

ESET Cup Series

  • Ilość samochodów: 20, w tym klas. D5: 1, GT3: 6, GTC: 5
  • Jacek Zielonka #2:
    • Kwalifikacje 1: P15 oraz P1 w D5
    • Wyścig 1: P4 oraz P1 w D5
    • Kwalifikacje 2: P5 oraz P1 w D5
    • Wyścig 2: P5 oraz P1 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje 1: P7 oraz P4 w GT3
    • Wyścig 1: P8 oraz P4 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P7 oraz P4 w GT3
    • Wyścig 2: P8 oraz P4 w GT3
  • Piotr Wira #14:
    • Kwalifikacje 1: P8 oraz P5 w GT3
    • Wyścig 1: P7 oraz P3 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P6 oraz P3 w GT3
    • Wyścig 2: DNF
  • Adam Rzepecki #34:
    • Kwalifikacje 1: P10 oraz P3 w GTC
    • Wyścig 1: P9 oraz P3 w GTC
    • Kwalifikacje 2: P12 oraz P3 w GTC
    • Wyścig 2: P10 oraz P3 w GTC
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje 1: P2 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 1: P2 oraz P1 w GT3
    • Kwalifikacje 2: P1 oraz P1 w GT3
    • Wyścig 2: P2 oraz P1 w GT3

ESET Cup Series – Endurance

  • Ilość samochodów: 14, w tym klas. D5: 1, GT3: 4
  • Jacek Zielonka i Jakub Litwin #2:
    • Kwalifikacje: P4 oraz P1 w D5
    • Wyścig: P2 oraz P1 w D5
  • Stanisław Jedliński #5:
    • Kwalifikacje: P6 oraz P4 w GT3
    • Wyścig: P4 oraz P2 w GT3
  • Marcin Jedliński #77:
    • Kwalifikacje: P5 oraz P3 w GT3
    • Wyścig: P9 oraz P3 w GT3

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj: