Kategorie
Aktualności

Podsumowanie weekendu: 23~25.07.2021

  • Swój najlepszy weekend wyścigowy w całej dotychczasowej karierze zaliczył Roman Biliński w brytyjskiej formule 3, który nie dość, że w pierwszym wyścigu w bardzo trudnych, deszczowych warunkach dojechał na podium, w drugim okazał się najlepszy, to jeszcze w trzecim wyścigu po starcie z 12 pozycji (odwrócona kolejność startowa) awansował, aż na 4 miejsce. Wielkie gratulacje i wynik, jakiego dawno żaden Polak nie osiągnął w bolidach jednomiejscowych.
  • Świetny występ w ten weekend ma za sobą również Bartosz Groszek, który w TCR Eastern Europe dwukrotnie stawał na podium (2x P2) chorwackiego toru Grobnik, a jest to dopiero druga runda tego kierowcy w wyścigach na tym poziomie.
  • Wynikami na chorwackim torze mogą pochwalić się również startujący w ESET Cup: Jacek Zielonka, Jakub Litwin, Piotr Wira i Adam Rzepecki plasujący się w czołówce swoich kategorii i klasyfikacji generalnej.
  • Niestety weekend w FIM CEV Repsol zakończył się tragiczną śmiercią młodego 14 letniego motocyklisty: Hugo Millán, który po upadku z motocykla w trakcie wyścigu ETC został nieszczęśliwie potrącony przez startującego w tej serii Polaka – Milana Pawelec, który wyjeżdżając zza zakrętu uderzył w leżący na drodze motocykl Millana, który zasłonięty był przez omijających go innych zawodników. Więcej szczegółów.

Wszystkie wyniki w zwięzłej formie:

Brytyjska F3:

  • Ilość samochodów: 17
  • Roman Biliński #4:
    • Treningi: P2
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: P3
    • Wyścig 2: P1
    • Wyścig 3: P4

Euroformula Open

  • Ilość samochodów: 14
  • Filip Kaminiarz #88:
    • Trening 1: P10
    • Trening 2: P14
    • Kwalifikacje: P11
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 2: DNF
    • Wyścig 3: P7

Włoska F4:

  • Ilość samochodów: 30 w tym 17 klas. Rookie:
  • Piotr Wiśnicki #24:
    • Trening 1: P15
    • Trening 2: P10
    • Kwalifikacje 1: P12
    • Kwalifikacje 2: P17
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P20
    • Wyścig 3: P12
  • Kacper Sztuka #37:
    • Trening 1: P14 oraz P6 w Rookie
    • Trening 2: P16 oraz P8 w Rookie
    • Kwalifikacje 1: P20 oraz P10 w Rookie
    • Kwalifikacje 2: P11 oraz P4 w Rookie
    • Wyścig 1: P14 oraz P8 w Rookie
    • Wyścig 2: P12 oraz P5 w Rookie
    • Wyścig 3: DNF

BMW M2 Cup:

  • Ilość samochodów: 17
  • Mery Czepiel #19
    • Trening: P17
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig 1: P17
    • Wyścig 2: DNF

World SBK:

  • Ilość motocykli SSP: 30
  • Paweł Szopek #19
    • Trening 1: P23
    • Trening 2: P25
    • Kwalifikacje Superpole: P26
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 2: P22

FIM CEV Repsol

  • Ilość motocykli Moto2: 23, ETC: grupa A – 23, grupa B – 23
  • Piotr Biesiekirski #74
    • Trening 1: P10
    • Trening 2: P9
    • Kwalifikacje 1: P11
    • Kwalifikacje 2: P12
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: Anulowano
  • Milan Pawelec #4
    • Trening 1: P5 w gr. B
    • Trening 2: P3 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 1: P4 w gr. B
    • Trening kwalifikacyjny 2: P10 w gr. B
    • Wyścig 1: P9
    • Wyścig 2: Anulowano
  • Oleg Pawelec #5
    • Trening 1: P15 w gr. A
    • Trening 2: P15 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P18 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P8 w gr. A
    • Wyścig 1: DNS
    • Wyścig 2: Anulowano
  • Jeremiasz Wojciechowski #52
    • Trening 1: P22 w gr. A
    • Trening 2: P22 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 1: P23 w gr. A
    • Trening kwalifikacyjny 2: P23 w gr. A
    • Wyścig 1: DNS
    • Wyścig 2: Anulowano

TCR Estern Europe

  • Ilość samochodów: 14
  • Bartosz Groszek #1:
    • Kwalifikacje: P3
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P2
  • Tomasz Rzepecki #2:
    • Kwalifikacje: P12
    • Wyścig 1: P8
    • Wyścig 2: P7
  • Łukasz Stolarczyk #53:
    • Kwalifikacje: P4
    • Wyścig 1: DNF
    • Wyścig 2: DNF
  • Sebastian Kołakowski #55:
    • Kwalifikacje: P14
    • Wyścig 1: P11
    • Wyścig 2: DNF

ESET Cup Series

  • Ilość samochodów: 15
  • Jacek Zielonka #2:
    • Wyścig 1: P2
    • Wyścig 2: P2
  • Piotr Wira #14:
    • Wyścig 1: P4
    • Wyścig 2: P4
  • Adam Rzepecki #34:
    • Wyścig 1: P5
    • Wyścig 2: P5

ESET Cup Series – Endurance

  • Ilość samochodów: 11
  • Jacek Zielonka i Jakub Litwin #2:
    • Wyścig: P2

Na racedriver.pl nie ma reklam, jeśli jednak chcesz nam postawić kawę i tym samym pomóc w utrzymaniu i rozwoju witryny możesz to zrobić tutaj: